Havacılık

British Airways 2024 Yeni Rotalarını duyurdu

British Airways, 2024 yılı için Londra Heathrow, Londra Gatwick ve Edinburgh’tan çeşitli uzun mesafeli ve kısa mesafeli yeni rotalarını duyurdu. Ayrıca ulusal bayrak taşıyıcı, devam eden pandemiden bu yana ilk kez Londra Stansted’e geri dönüyor.

Londra Heathrow:

Abu Dabi, BAE: 20 Nisan 2024

Yüksek mimarisi, zengin kültürü, çöl manzaraları, muhteşem plajları ve birinci sınıf cazibe merkezleriyle ünlü olan bu Orta Doğu metropolü, kültür, dinlenme ve maceranın eklektik bir karışımını arayanların keyfini çıkarıyor.

British Airways, dört yıllık bir aradan sonra bu yıl Abu Dabi’ye günlük uçuşlara başlayacak. Rota, 20 Nisan 2024’te faaliyete geçecek ve yıl boyunca Londra Heathrow’dan BAE’nin başkentine hizmet verecek.

Uçuşlar gidiş-dönüş £449’dan itibaren satışa sunulacak.

İzmir, Türkiye: 18 Mayıs 2024

İzmir, Türkiye’nin Ege kıyısında, kumsallarının yanı sıra zengin arkeolojik ve tarihi mirasıyla tanınan bir şehirdir. İzmir, İstanbul, Antalya, Bodrum ve Dalaman’la birlikte British Airways ağındaki beşinci Türkiye destinasyonu olacak.

Rota 18 Mayıs 2024’te başlayacak ve uçuşlar haftalık olarak Londra Heathrow’un Terminal 5’inden cumartesi günleri gerçekleşecek.

Uçuşlar gidiş-dönüş £146’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Londra Gatwick:

Agadir, Fas: 31 Mart 2024

Agadir, British Airways’in rota haritasındaki ikinci Fas destinasyonu olmak üzere Marakeş’e katıldı. Bu, on yıldan fazla bir süredir ilk kez Agadir’in British Airways müşterilerinin kullanımına sunulması olacak.

Agadir, yılda 300 gün güneşli olan, plajlar, golf sahaları ve su sporlarının yanı sıra Agadir Kasbah gibi kültürel simge yapıları deneyimleme fırsatı sunan bir sahil beldesidir.

Haftada dört kez gerçekleştirilecek uçuş, 31 Mart 2024’ten itibaren British Airways’in Gatwick kısa mesafe yan kuruluşu BA Euroflyer tarafından gerçekleştirilecek.

Uçuşlar gidiş-dönüş £138’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Londra Stansted:

Gelecek yaz Londra Stansted’den uçmayı seçen yolcular, British Airways’in kuzeydoğu Londra havaalanına dönmesiyle birlikte yeni bir premium havayolu seçeneğine sahip olacak. British Airways’in yan kuruluşu BA Cityflyer tarafından işletilen Embraer 190 uçağıyla hafta sonu uçuşları Floransa, İbiza ve Nice’e gerçekleştirilecek. 

Bu, British Airways’in küresel salgın öncesinden bu yana Stansted’den tarifeli uçuşlar sunacağı ilk sefer olacak ve burası, bayrak taşıyıcının hizmet vereceği dördüncü Londra havalimanı olacak.

Floransa, İtalya: 18 Mayıs 2024

Toskana’nın kalbinde Rönesans’ın doğduğu yer olan Floransa yer almaktadır. Floransa’nın ikonik Santa Maria del Fiore Katedrali, bu şehirde sanatsal ve kültürel bir atmosfer yaratan birçok turistik mekandan biridir.

British Airways, Londra Heathrow ve London City havaalanından düzenli uçuşların yanı sıra hafta sonları da Pazar günleri ayrılarak Floransa’ya uçacak.

Uçuşlar gidiş-dönüş £82’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

İbiza, İspanya: 18 Mayıs 2024

İster adanın şehir merkezinde sabahın erken saatlerinde parti yapmak, ister kuzey kıyısında sakin bir aile tatili yapmak olsun, İbiza hem eğlence hem de dinlenme imkanı sunuyor.

British Airways, Londra Heathrow, London City ve London Gatwick’ten düzenli uçuşların yanı sıra hafta sonları da Pazar günleri çıkış yaparak İbiza’ya uçacak.

Uçuşlar gidiş-dönüş £72’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Nice, Fransa: 18 Mayıs 2024

Güzel mimarisi, plajları ve manzarasıyla Nice, hafta sonu kaçamağı ya da yaz tatili için mükemmel bir destinasyondur. Londra Stansted, Londra Heathrow, London City ve Londra Gatwick’ten düzenli uçuşların yanı sıra hafta sonları da Pazar günleri hareket ederek Nice’e uçacak.

Uçuşlar gidiş-dönüş £86’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Edinburg:

British Airways yakın zamanda Edinburgh Havalimanı’ndan 2024 yazında hizmet verecek iki yeni rota duyurdu. Bayrak taşıyıcı ilk kez haftada iki kez Edinburgh’tan İspanya’nın Bask Bölgesi’ndeki San Sebastian’a ve kuzeydoğu Sardinya’daki Olbia’ya haftalık uçuşlar sunacak. İtalya. Uçuşlar yaz sezonunda BA Cityflyer tarafından Embraer 190 uçağıyla gerçekleştirilecek.

San Sebastian, İspanya: 25 Mayıs 2024

Çarpıcı plajları, ilginç eski kenti ve dünyaca ünlü mutfağıyla tanınan San Sebastian, harika yemeklerden, kültürel keşiflerden ve deniz kıyısında yaşamaktan hoşlananları kendine çekiyor. Şehir özellikle Michelin yıldızlı restoranları ve çok çeşitli Bask yemekleri sunan canlı pintxos barlarıyla ünlüdür.

Uçuşlar 25 Mayıs 2024’te başlayacak ve haftada iki kez Salı ve Cumartesi günleri gerçekleştirilecek.

Uçuşlar gidiş-dönüş 164 £’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Olbia, Sardinya, İtalya: 25 Mayıs 2024

Sardunya’nın kuzeydoğu kıyısında yer alan Olbia, tarihi önemi, cennet gibi plajları ve berrak sularıyla tanınır. Şehir ayrıca ziyaretçilerin taze ürünler, deniz ürünleri ve geleneksel spesiyaliteler aracılığıyla Sardunya mutfağının lezzetlerine kendilerini kaptırabilecekleri Mercato di San Benedetto gibi canlı yerel pazarlarıyla da tanınmaktadır.

Hizmet 25 Mayıs 2024’te başlayacak ve haftalık olarak cumartesi günleri hareket edecek.

Uçuşlar gidiş-dönüş £176’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Spread the love