Havacılık

THY’nin 346’ncı destinasyonu Melbourne oldu

Türk Hava Yolları (THY), Avustralya’nın Melbourne şehrine 15 Mart itibarıyla haftada 3 sefer düzenleyecek.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre ;

Bugüne dek erişim sağladığı 5 kıtada 129 ülke ve 345 destinasyona ulaşan bayrak taşıyıcı havayolu, yolcularını uçuş başlatacağı 6. kıta ile de buluşturmaya hazırlanıyor.

Genişletmeyi istikrarla sürdürdüğü benzersiz uçuş ağını, büyüme stratejisinin en önemli yapı taşlarından biri olarak addeden Türk Hava Yolları, bu performansını önem atfettiği ve bir süredir gündeminde tuttuğu Avustralya’yı uçuş ağına ekleyerek güçlendiriyor.

Açılış tarihinin kesinleşmesi ile ilgili görüş bildiren Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; “Bugün bizim için önemli bir gün. Belli bir süredir altyapı çalışmalarını başarıyla yürüttüğümüz Avustralya kıtasına ulaşma hedefimizi, kesinleştirdiğimiz uçuş tarihi ile gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Bizi rakiplerimizden ayrıştıran önemli bir küresel değere sahibiz; Dünyanın en çok ülkesine uçan havayoluyuz. Bu kıymetli misyonu muhafaza etme, bizi daha da çok, daha da özverili ve daha da şevkle çalışmaya, çabalamaya iten çok güçlü bir motivasyon. Bu motivasyonla uçuş ağımıza 346. destinasyon olarak Melbourne’u eklemenin heyecanını yaşıyoruz. Doğal güzellikleri ve misafirperver insanlarıyla Avustralya, kanatlarımızın altındaki 130. ülke ve 6. kıta oluyor.

90 yılı aşkın süredir insanları, kültürleri ve kıtaları birbirine bağlamanın gururunu yaşayan Türk Hava Yolları olarak, Avustralyalıları ödüllü hizmet kalitemiz ve benzersiz uçuş ağımız ile buluşturacağımız için mutluyuz. Önümüzdeki yıllarda hem uçuşlarımızın sıklığını hem de destinasyon sayımızı artırarak bu güzel ülkedeki varlığımızı güçlendirmeyi planlıyoruz. Ayrıca, Türk ve Avustralya halklarını yakınlaştırdıkça ve ülkelerimiz arasındaki bağ güçlendikçe ikili turizm, ticaret ve iş fırsatlarının artmasını hedefliyoruz.” dedi.

130 ülkedeki 346. varış noktası olan Melbourne’e 15 Mart 2024 itibarıyla haftada 3 sefer düzenleyecek olan bayrak taşıyıcı, bu sayede her yıl binlerce ziyaretçiyi İstanbul-Melbourne güzergâhında uçurarak; her iki ülkenin turizm ve ticaret hacimlerine katkı sağlayacak. Singapur aktarmalı düzenlenecek seferler ile Türk Hava Yolları, Melbourne Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren halihazırda tek Avrupalı havayolu olma özelliğine de sahip olacak.

19 Ocak-15 Nisan 2024 tarihleri arasında biletleme işlemi gerçekleştirilmesi koşuluyla, İstanbul’dan Melbourne’e 1199 USD’den, Melbourne’den İstanbul’a ise 1499 AUD’den başlayan açılışa özel lansman fiyatlarıyla, 15 Mart-15 Mayıs 2024 tarihleri arasında seyahat edilebilir.

*Avustralya yaz saati uygulamasından dolayı saat değişimi olmaktadır.

Victoria Eyaleti ve Melbourne Havalimanı tarafından desteklenen yeni rota sayesinde Türk Hava Yolları, Victoria’nın en büyük ticaret merkezlerinden birine uçuş gerçekleştirerek, Türkiye’yi Avustralya’nın en büyük Türk kökenli topluluğuna ve en hızlı büyüyen eyaletine bağlayacak.

Bununla birlikte, Türk Hava Yolları’nın yeni uçuşları, Melbourne’ün İstanbul üzerinden Avrupa, Orta Doğu, Balkan ve Afrika pazarlarına erişimini de artırarak; turizm, uluslararası eğitim, iş ve ticaret potansiyeline katkı sağlayacak.

Türk Hava Yolları, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde İstanbul-Melbourne seferini aktarmasız gerçekleştirebilecek kapasiteye sahip yeni uçak alımları ile Melbourne ve ülkedeki diğer potansiyel şehirlere de direkt uçuş düzenlemeyi hedefliyor.

Spread the love