Havacılık

Singapore Airlines Formula1 Sponsorluğunu 3 yıl daha uzattı

Singapur Havayolları (SIA), 30 Eylül – 2 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan bu yılki yarıştan başlayarak üç yıl daha FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX’in isim sponsoru olmaya devam edeceğini duyurdu.

Singapur Grand Prix’i, Formula 1’in önde gelen ve en çok beklenen etkinliklerinden biridir ve sürücüler Marina Bay Street Pisti’nde şehrin gece silüetinin muhteşem zemininde yarışmaktadırlar.

SIA ilk olarak 2014 yılında dört yıl boyunca isim sponsoru olarak imza attı ve daha sonra sırasıyla 2018 ve 2020’de iki yıl uzattı. Bu son üç yıllık uzatma bugün SIA Ticari Başkan Yardımcısı Lee Lik Hsin ve Formula 1 Ticari Brandon Snow Genel Müdürü tarafından açıklandı.

Singapur Havayolları Ticari Başkan Yardımcısı Lee Lik Hsin, “Bu yılki merakla beklenen Formula 1 Singapur Grand Prix’i, Singapur için önemli bir kilometre taşı olacak ve pandemi nedeniyle iki yıllık bir kesintinin ardından şehre büyük bir uluslararası spor etkinliğinin geri dönüşüne öncülük edecektir. Yarış, Singapur sakinleri ve ziyaretçiler tarafından sıcak bir karşılama ile global bir şehir olarak itibarımızı artıracaktır. SIA’nın isim sponsorluğunu uzatması, hem turizm hem de spor için devam eden desteğimizi işaret ederek, global ağımızın genişlemesini tamamlamakta ve Singapur’un önemli bir uluslararası hava merkezi olarak eski haline gelmesini sağlayacaktır.”

Formula 1 Ticari Genel Müdürü Brandon Snow, “Singapur Havayolları’nın üç yıl daha Singapur Grand Prix’sinin isim sponsoru olmaya devam edeceği için mutluyuz. Singapur Grand Prix’i, seyirciler ve sürücüler tarafından sevilen ikonik bir Formula 1 etkinliği olan orijinal F1 gece yarışıdır ve iki yıl aradan sonra geri dönecektir. Bu yılki yarışta yenilenebilir enerji ve sürdürülebilir malzemelerin daha fazla kullanımı gerçekleşecek ve Singapur Havayolları’nın sürdürülebilir havacılık yakıtlarına yönelik taahhütleri, çevresel etkinin azaltılmasında tüm ortaklar ve Formula 1 arasındaki işbirliğinin devam etmesini sağlayacaktır.”

Spread the love