Havacılık

Singapore Airlines 2023 Skytrax ödüllerinde dünyanin en iyi hava yolu seçildi

Singapore Airlines, 2023 Skytrax Dünya Hava Yolu Ödülleri’nde beşinci kez Dünyanın En İyi Hava Yolu seçildi.

            Singapore Airlines, bu yılki Skytrax ödüllerinde En İyi First Class Hava Yolu, En İyi First Class Seyahat Seti ve Asya’nın En İyi Hava Yolu dahil olmak üzere dört kategoride birinci oldu. SIA Grup’un low-cost hava yolu iştiraki Scoot, En İyi Uzun Mesafe Low-Cost Hava Yolu seçildi. Dünyanın En İyi Low-Cost Hava Yolları kategorisinde ise ikinci oldu.

            Skytrax ödülleri, Eylül 2022 ile Mayıs 2023 arasında 325’ten fazla hava yolunu derecelendirirken, 100’den fazla ülkeden 20 milyondan fazla yolcunun katıldığı anketlere dayanmaktadır.

            Singapore Airlines CEO’su Goh Choon Phong, 20 Haziran 2023’te Paris’te Hava Yolu adına Dünyanın En İyi Hava Yolu ödülünü aldı.

            Ödül ile ilgili yaptığı açıklamada Sayın Goh “Bu ödül, Singapore Airlines’ın hava taşımacılığındaki toparlanmaya hazır olması için yorulmadan çalışan ve birçok fedakarlıkta bulunan çalışma arkadaşlarımızın yılmaz azminin bir kanıtıdır. Bu özveri, sektöre önderlik eden uluslararası bir hava yolu şirketi olarak pandemiden daha güçlü ve zinde çıkmamızı sağladı.” dedi.

            Geleceğe dair mesajlarını da paylaşan Sayın Goh “Misafirlerimize, Singapore Airlines’a gösterdikleri sürekli sadakatleri ve sevgileri için çok minnettarız. Pandemi sırasında onların desteği ve cesaretlendirmesi, eşi benzeri görülmemiş zorlukların üstesinden gelmemiz için bize güç ve kararlılık verdi. Bugün, pandemiyi geride bırakırken, sektör lideri ürün ve hizmetlerde yeniliklerin yanı sıra yatırımlara devam ederek Singapore Airlines’ın yolcularına birinci sınıf bir seyahat deneyimi sunmaya devam etmesini sağlamaya kararlıyız.” diye ekledi.             Skytrax CEO’su Sayın Edward Plaisted şunları söyledi: “2023’te Dünyanın En İyi Hava Yolu unvanını elde etmek Singapore Airlines için gurur verici bir başarı. Singapore Airlines, First Class kabinlerinin Dünyanın En İyi First Class’ı seçilmesinin yanında birçok ödül kategorisinde mükemmel sonuçlar elde etti. Hava yolu yönetimi ve çalışanları için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı olması gereken bu başarıdan dolayı Singapore Airlines’ı tebrik ediyoruz.”

Spread the love