Havacılık

Air Astana, Skytrax Ödüllerinde “Orta Asya ve BDT’nin En İyi Havayolu” seçildi

Sunduğu üstün yolcu hizmetleri Kazakistan’ın lider havayolu şirketine üst üste on birinci kez başarı getirdi.

Air Astana, bugün Paris Airshow’da düzenlenen Skytrax Dünya Havayolları Ödül töreninde on birinci kez “Orta Asya ve BDT’nin En İyi Havayolu” ödülünü alarak elde ettiği en son “Havacılık Oscarları” başarısıyla üstün yolcu hizmeti sunumuyla ödüllendirilmeye devam ediyor. Havayolu ayrıca ikinci kez “Orta Asya ve BDT’deki En İyi Havayolu Personel Hizmeti” ödülünü aldı. Air Astana ilk Skytrax ödülünü 2011 yılında kazanmış ve o tarihten bu yana her yıl ödülün sahibi olmuştur.

Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri 1999 yılında kurulmuş olup, küresel havayolları için en prestijli ödül olarak kabul edilmektedir. Sonuçlar, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Japonca ve Çince dillerinde ve 100’den fazla milletten yolcunun katıldığı online yapılan anketten elde edilmektedir. Her yıl 300’den fazla uluslararası havayolu şirketi değerlendirilmektedir.

Skytrax CEO’su Edward Plaisted, “Air Astana, 2023 ödüllerinde yolcuların gösterdiği yoğun ilgiden memnun olmalı. Hem Orta Asya ve BDT’nin En İyi Havayolu Şirketi hem de En İyi Havayolu Personeli Hizmeti olarak seçilmek, rekabetin giderek arttığı bir bölgede mükemmel bir başarıdır” dedi.

Air Astana Grup Başkanı Peter Foster “Air Astana bundan 21 yıl önce kuruldu ve bizler başlangıçtan itibaren hizmet standartları için yüksek bir çıta belirleyerek, yolcularımızı memnun etmek için standartları iyileştirmek ve geliştirmek üzere sürekli olarak yenilikçi yollar bulduk. Yolcularımızın güvenliğini ve konforunu her daim sağlamak temel ilkelerimiz arasında yer almaya devam ediyor.Orta Asya ve BDT’nin En İyi Havayolu ödülünü on birinci kez almak, yolcularımızın güveni ve tercihi ile yer/kabin hizmetleri ekiplerimizin muazzam özverisini derinden takdir ettiğim olağanüstü bir başarıdır.” diye belirtti.

Spread the love