Havacılık

Salam Air Muscat Bursa direkt uçuşlarını başlattı

Umman Sultanlığı merkezli Salamair Havayolları, Muscat’tan Bursa Yenişehir Havaalanına direkt uçuş başlattı. İlk kafilenin Yenişehir Havaalanına inmesinin ardından Bursa Hilton Otel’de lansman töreni düzenlendi.

Salamair Havayolu firmasının Bursa Yenişehir Havaalanına direkt uçuş başlatmasının ardından lansman töreni Bursa Hilton Otel’de gerçekleşti. Törene Salamair CEO’su Mohamed Ahmed, Yenişehir Belediye Başkanı Davut AydınTÜRSAB Güney Marmara Başkanı Murat Saraçoğlu, Bursa İl Turizm Müdürü Kamil Özer, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik, Merkür Holdig CEO’su Güler Filiz katıldı.

Salamair CEO’su Mohamed Ahmed’in konuşmasından satır başları; “2 sene önce dünyaya açılma hedefiyle başladığımız serüven pandemiye takıldı. Pandemi döneminde büyüyen bir kaç havayolu firması oldu. Salamair’de bundan bir tanesi. Bazıları Bursa’ya uçuşumuza şaşırdılar. Fakat Bursa büyük bir şehir. Trabzon’a da uçuş başlattığımız da bir ilki hayata geçirmiştik. Trabzon yalnız yaz sezonunda hareket ettiğimiz bir nokta olmaktan çıktı. Yılın her vakti uçuşu gerçekleştireceğimiz bir potansiyele ulaştık. Yakin zamana kadar Trabzon’da Umman vatandaşı görmek zordu. Şu an ise başlattığımız uçuşlar ile yakın arkadaşlarımı bile görebilir konuma geldik. Bursa’dan da aynı performansı bekliyoruz. Havayolları kitleleri birbirine bağlamak için çok önemli vazife üstlenir. Her esnafı oldukça etkiler ve bölgeyi hareketlendirir. Bu konuda tüm havayollarının en iyi şekilde bu görevi üstlendiğini biliyorum. Ticari bir kuruluş olan bu şirketler tabiki kar etmek için çalışır. Maalesef servis kısmında başarılı olan bazı firmalar kar edemez durumda olabiliyor. Biz Salamair olarak yüzde 30 devlet destekliyiz. Örnek olacak işlere imza atmak istiyoruz. Bu sebeple üretkenliğimizi korumaya devam ediyoruz. Bursa’daki potansiyeli en iyi şekilde kullanmak istiyoruz. THY ve Pegasus aksine bizim yolcularımız turizm amaçlı seyahat etmektedir. Hepinizin ticari amaçlarının olduğunu biliyor ve burada bulunmanızdan dolayı mutluyum. Şu an Bursa’ya haftada 3 uçuşumuz olsa da ileride sayı çok artacak diye umuyorum. Sürpriz bir uçuşumuz daha olacak ama dediğim gibi şu an sürpriz olarak kalsın”

Merkür Holdig CEO’su Güler Filiz’in konuşmasından satır başları; “Umman Salamair Havayolunun Türkiye distribütörlüğünü biz yapıyoruz. Acantelerden başlatılan bu güzel çalışmayı desteklemesini bekliyoruz. Şu an haftada 3 uçuş yapılıyor fakat yıl içinde bu sayının artarak devam edeceğini bekliyoruz. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim”

TÜRSAB Güney Marmara Başkanı Murat Saraçoğlu’nun konuşmasından satır başları; “Bursa ve Yalova bu uçuşlardan oldukça istifade edecektir. Aynı şekilde Umman’da ve Bursa ve Yalova’da çok çeşitli aktiviteler yapabiliriz. Turizm konusunda daha çok çalışmalar içersinde bulunabiliriz. Bursa uçuşlarının bir başlangıç olacağını düşünüyorum.  Umman ile daha çok çalışmak dileğiyle”

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’ın konuşmasından satır başları; “Yenişehir Havaalanı pandemi döneminde kapanmaya maruz kalacaktı. Bursa Milletvekili sayın Mustafa Esgin sayesinde kapanmaktan kurtuldu. Turizm açısından Yalova ve Bursa’ya hayırlı olsun. Ummanlıların çok güzel bir şehire geldiğini biliyorum. İlk kafileyi karşılamak nasip oldu. Emeği geçenlere teşekkür ederim”

Spread the love