Havacılık

Qatar Airways,Orta Doğu’da IATA Travel Pass mobil uygulamasını deneyen İlk Havayolu oldu

11 Mart’tan itibaren, havayolunun Doha – İstanbul rotasında seyahat etmeyi planlayan yolcular, yolcular için daha güvenli, güvenli ve temassız bir deneyim sunan dijital platformu denemeye başlayacak.

 IATA ile yakın işbirliği içinde olan Travel Pass, ödüllü taşıyıcının uluslararası seyahatlerin kurtarılmasını destekleme taahhüdünün en son örneğidir.

DOHA, Katar – Qatar Airways, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), Katar Kamu Bakanlığı ile ortaklaşa yenilikçi yeni IATA Travel Pass ‘Dijital Pasaport’ mobil uygulamasının denemelerine başlayan Orta Doğu’daki ilk havayolu olmaktan gurur duyduğunu açıkladı

Ödüllü havayolunun Doha – İstanbul hattındaki yolcular, havayolunun yolcuları için daha temassız, güvenli ve sorunsuz bir seyahat deneyimi yaşama vizyonunda önemli bir rol oynamayı hedefleyen ‘Dijital Pasaport’ uygulamasını ilk deneyimleyen grup olacak.

IATA Travel Pass, yolcuların gidecekleri ülkelerdeki COVID-19 sağlık düzenlemeleri hakkında güncel bilgiler almalarını ve uygun olduklarını doğrulamak için COVID-19 test sonuçlarının havayollarıyla paylaşılmasını sağlamak için katı küresel veri gizliliği düzenlemelerine uymalarını sağlar

Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı Ekselansları Sayın Akbar Al Baker şunları söyledi: “Güvenlik, yenilikçilik ve müşteri deneyimi için dünyanın önde gelen havayolu şirketi olarak, yolcuların karmaşık ve her zaman güvenli ve sorunsuz bir şekilde gezinmelerine yardımcı olacak dijital çözümler sunma konusunda sektörün en sağlam savunucusuyuz..

“Güçlü veri gizliliği uyumluluğu, uzun süredir devam eden giriş kuralları motoru ve uçtan uca bir çözüm sağlama yeteneği göz önüne alındığında, endüstrinin en güvenilir ve yenilikçi çözümü olarak IATA Travel Pass’ın güvenilirliğine güveniyoruz. Dünyada ilk ve Orta Doğu’da teknolojiyi deneyen ilk havayolu şirketlerinden biri olarak bu platformu denemenin ön saflarında olmaktan gurur duyuyoruz.

“En katı veri gizliliği düzenlemelerine sahip olan IATA Travel Pass, ICAO’nun dijital pasaportlar için küresel standartlarının işe yaradığını kanıtlama yolunda büyük bir adımdır. Ayrıca, uluslararası seyahat endüstrisindeki mevcut bürokrasiyi azaltmak için standartlaştırılmış düzenlemelerin geliştirilmesinde dünya çapında hükümetlerin bir araya gelmesi için temellerin atılmasına yardımcı olacaktır. Dünya Sağlık Örgütü ile ortaklaşa olarak IATA, sınırların açılması ve küresel seyahatin ölçeklenebilir bir şekilde artması için gerekli olacak standartlaştırılmış bir aşı sertifikasının tanımlanmasına da yardımcı oluyor ”

IATA Genel Müdürü ve CEO’su Alexandre de Juniac, “Qatar Airways’in IATA Travel Pass’in tam olarak konuşlandırılması, küresel bağlantıyı yeniden başlatmada önemli bir kilometre taşıdır. Hükümetler, seyahat edebilmek için test veya aşı sertifikaları talep ediyor ve IATA seyahat uygulaması yolcuların kimlik bilgilerini güvenli ve rahat bir şekilde yönetmelerine ve sağlamalarına yardımcı oluyor. IATA Travel Pass kullanan tüm yolcular, verilerinin korunduğundan emin olabilir ve hükümetler, “Seyahat için uygun” ifadesinin hem gerçek bir kimlik bilgisi hem de doğrulanmış bir kimlik anlamına geldiğine güvenebilir, “

Qatar Airways, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından prestijli 5 Yıldızlı COVID-19 Havayolu Güvenliği Derecelendirmesini elde eden dünyadaki ilk küresel havayolu oldu. Bu, Orta Doğu ve Asya’da Skytrax 5 Yıldızlı COVID-19 Havaalanı Güvenlik Derecelendirmesi ile ödüllendirilen ilk ve tek havaalanı olarak HIA’nın son başarısının ardından geldi. Bu onaylar, dünya çapındaki yolculara, havayolu sağlık ve güvenlik standartlarının mümkün olan en yüksek profesyonel, bağımsız inceleme ve değerlendirme standartlarına tabi olduğuna dair güvence sağlar.

Çok sayıda ödüllü havayolu olan Qatar Airways, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından yönetilen 2019 World Airline Awards tarafından ‘Dünyanın En İyi Havayolu’ seçildi. Aynı zamanda, çığır açan Business Class deneyimi olan Qsuite sayesinde ‘Orta Doğu’nun En İyi Havayolu’, ‘Dünyanın En İyi Business Sınıfı’ ve ‘En İyi Business Class Koltuğu’ seçildi. Qsuite, Johannesburg, Londra, New York ve Singapur dahil 45’ten fazla noktaya uçuşlarda mevcuttur.

Qatar Airways, beş kez hava yolu endüstrisinde mükemmelliğin zirvesi olarak kabul edilen, gıpta ile bakılan ‘Yılın Skytrax Havayolu’ unvanını alan tek havayoludur. Buna ek olarak, Qatar Airways ana ve merkezi olan Hamad Uluslararası Havalimanı (HIA), SKYTRAX World Airport Awards 2020 tarafından ‘Orta Doğu’nun En İyi Havalimanı’ ve ‘Dünyanın En İyi Üçüncü Havalimanı’ seçildi.

Spread the love