Seyahat

Japonya’da yaz

Japonya’da Yaz, özel güzellikte bir mevsimdir. Keyfini çıkarabileceğiniz uzun güneşli günler, havada ağustos böceklerinin vızıltısı, baktığınız her yerde yeşillik ve her şeyin içinden geçen bir neşe duygusu ile dışarı çıkıp ülkenin doğasını keşfetmek için harika bir zaman. Kuzeydeki Hokkaido adası, yaz aylarında en iyisidir, ideal sıcaklıklar ve keşfedilmeyi bekleyen çiçeklerle dolu tarlalar. Saitama‘nın çay tarlalarında hasat mevsimidir ve taze yaprakları toplamayı deneyebilirsiniz. Bu aynı zamanda suya çıkıp Japonya’nın kıyı şeridini keşfetmek için harika bir mevsim ve çoğu insan Japon Alplerini bir kış destinasyonu olarak düşünürken, yaz aylarında gerçekten kendilerine ait oluyorlar. Japonya’daki favori yaz aktivitelerimizden bazıları hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen okumaya devam edin.Herkesin çayı – Saitama tarlalarında çay hasadı

jnto-turkey@aviareps.com
Japonya’nın yeşil çayının çoğu Tokyo çevresindeki bölgelerden geliyor ve eğer başkentteyseniz, neden çay tarlalarına kısa bir yolculuk yapmıyor ve bir çay hasadı deneyimi ile yaprakları kendiniz toplamayı denemiyorsunuz? Tokyo’dan yaklaşık bir saat, ülkenin en önemli çay yetiştirme alanlarından biri olan Saitama vilayetindeki Sayama şehridir. Mayıs ve Ekim ayları arasında, yüz yılı aşkın süredir çay üreten bir çiftlik olan Miyanoen‘de, ziyaretçiler tarlalara çıkıp tatlı yeşil yaprakları taşımak için geleneksel bir bambu sepet kullanarak kendileri toplayabilirler. Kırmızı bir önlükle eşleştirilmiş kısa mavi bir kimono olan geleneksel çay toplama elbisesini giyme şansınız da var. Matcha yapmayı, mükemmel yeşil çayı demlemeyi ve çay yapraklarını elle sarmayı öğrenmek için etkinliklere de katılabilirsiniz. Ve tüm Japon tatlılarının en yazlık olanı olan VW Bus kafede matchalı buzu deneme fırsatını kaçırmayın.
jnto-turkey@aviareps.com
 Güzel Biei’yi iki tekerlek üzerinde keşfetmek
jnto-turkey@aviareps.com
Engebeli tepeler, çiçek tarlaları ve orman yamalarıyla çevrili Biei, yaz aylarında en iyi halindedir. Kuzeydeki Hokkaido adasındaki ana şehir olan Sapporo‘dan yaklaşık iki buçuk saat uzaklıkta, burası doğanın gerçekten şov yaptığı bir yer. Saçlarınızda rüzgar, burnunuzda çiçek kokuları ve kulaklarınızda kuş cıvıltıları eşliğinde bunu deneyimlemenin en güzel yollarından biri bisiklet kullanmaktır. Field North’un rehberli yarım veya tam günlük bisiklet turlarından birine katılın ve güzel manzaralardan geçerek yerel halkın en çok sevdiği yerlere götürüleceksiniz. Biei’nin Condé Nast Traveler dergisinin Dünyanın En Güzel 50 Küçük Kasabası listesinde yer alması şaşırtıcı değil. Profesyonel İpucu – Yaz aylarında Hokkaido’nun güzel çiçek tarlalarını daha da fazla görmek için Furano Biei Norokko Trenine atlayın. Yemyeşil bir manzaranın içinden geçerken, rüzgarı yüzünüze vuran trenin açık pencereleri var ve geçen manzaranın harika fotoğraf ve videolarını çekebiliyorsunuz. Lavanta Batake istasyonunda, daha fazla fotoğraf, tatlı kokulu hava ve çiftliğin ünlü lavanta dondurmasının tadına bakmak için Tomita Çiftliği‘nin lavanta tarlalarına bile yürüyebilirsiniz.

jnto-turkey@aviareps.com
Hepsi gemide – Princess Cruises ile yelken açın

Yaklaşık 30.000 km’lik bir sahil şeridi ile, özellikle yaz aylarında Japonya’yı keşfetmek için bir gemi yolculuğuna çıkmak harika bir fikir. İster başlıca görülecek yerleri keşfetmek için beş günlük kısa bir geziye çıkmak, ister Japonya’nın adalarının öne çıkan yerlerini daha fazla gezmek için 20 günlük bir seçeneği tercih etmek isteyin, gemi yolculuğu ülkeyi tanımanın harika bir yoludur. Princess Cruises, son 50 yıldır Kruvaziyer Endüstrisinde öncü olmuştur ve bir Japon tersanesinde inşa edilen filonun ilki olan Diamond Princess, Japonya çevresinde konfor ve lüks içinde gemi yolculukları sunmaktadır. 2023’te gemi, Haziran’dan Ekim’e kadar Kobe ve Yokohama‘dan hareket eden bir dizi Japonya gemi turu sunacak. Kıyı gezileri arasında dağlar, kaleler, tapınaklar ve UNESCO Dünya Mirası Alanları yer alır. Ama mesele sadece karada gördüklerinle ilgili değildir. Gemide bir yolculuk, folklorik performanslar, otantik Japon mutfağı ve denizdeki en büyük Japon onsen banyosu Izumi’ye dalma fırsatı gibi deneyimler içerir.

Nagano’da yıldızların altında glamping© mökki ~STARDUST GLAMPING achi village~Nagano Vilayeti’nin Achi köyündeki yeni Mökki Stardust Glamping alanında kalırsanız kelimenin tam anlamıyla yıldızları göreceksiniz. Tüm Japonya’daki en açık gökyüzünden bazılarına sahip olan yıldız severler, açık gökyüzü ve takımyıldızların büyüleyici manzaraları için dağlardaki bu bölgeye akın ediyor. Sadece 12 çadırla, kalabalık olmadan yıldızları görmek için en iyi yerlerden biri burası. Yatağınızın rahatlığında da manzaraya sahip olmak için kenarları net kubbeli bir çadır tercih edebilirsiniz. Ekstra bir lüks dokunuşu için, kubbeli çadırlardan ikisinin açık havada yıldızları seyretmek için kendi açık hava jakuzileri vardır. Koza çadırları ve yaz aylarında gelenler için nilüfer çadırları da mevcuttur. Yemekler ise kendin hazırlayarak, açık havada barbeküde pişirilir ve yerel kırsaldan çeşitli malzemelerle hazırlanır. Ve yıldızlı gökyüzü burada en çok çeken şey olsa da, bölgede gündüzleri de yamaç paraşütü ve nehir raftingi dahil yapılacak çok şey var. Ancak yapılacak en iyi şeylerden biri, taze, temiz dağ havasının tadını çıkarmak ve akşamın ve muhteşem yıldız şovunun başlamasını beklemektir.©mökki ~STARDUST GLAMPING achi köyü~
Spread the love