Seyahat

Japonya’da Kansai kaçamağı

Arkadaşlarla Kansai kaçamağı

Japonya’nın Kansai Bölgesi, heyecan verici şehir merkezleri, çeşitli manzaraları, mükemmel yemekleri ve halkının sıcak ve misafirperver kişilikleriyle tanınır. Burası iyi yemek yiyebileceğiniz, yeni arkadaşlar edinebileceğiniz ve Kansai’li olmaktan gurur duyan sakinlerle bolca gülebileceğiniz bir yer. Aileler ve çiftler için harika bir destinasyon olmasına rağmen, güzel fotojenik antik tapınaklar ve tapınaklar, muhteşem doğal manzaralar, büyüleyici sanat ve zanaat gelenekleri, atölyelere katılma fırsatları ve gittiğiniz her yerde sıcak bir karşılama ile arkadaş kaçamağı için özellikle iyi bir seçimdir. İşte Kansai’de en sevdiğimiz yerler ve yapılacak şeylerden bazıları.

Ah geyik… Nara’daki dört ayaklı arkadaşlarına merhaba de

Nara, 8. yüzyılda Japonya’nın başkentiydi ve birçoğunun tarihi Kyoto’daki benzerlerinden daha eski olan antik tapınakları ve türbeleri görmek için harika bir yer. Todaiji Tapınağı’ndaki Büyük Buda Salonu veya Daibutsu-den, Nara’nın en ilgi çekici yerlerinden biridir; dünyanın en büyük ahşap yapılarından biridir ve 14,98 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük bronz Buda heykeline ev sahipliği yapar. Heykelin kulakları bile çok büyük, her biri 2,54 metre uzunluğunda. Birçoğu doğrudan heykele yönelirken, geniş kavisli çatısı ve geniş ölçeğiyle tapınağın güzelliğini özümsemek için zaman ayırmaya değer.

Nara’nın en gözde turistik mekanlarından birini, serbest dolaşan geyik sürülerini keşfetmeye açılan kapınız olan çevredeki 660 hektarlık Nara Park’ta yürüyüş yapmayı kaçırmayın. Buradaki geyikler evcildir ama aynı zamanda çok arsız da olabilirler. Ziyaretçilerin buraya kendilerini beslemek için geldiklerini biliyorlar, bu yüzden parkta satılan shika-senbei’yi veya geyik krakerlerini satın alan insanları gözetleyecekler. Onları beslerken dikkatli olun. Geyikler genellikle naziktir – ancak etraftaki yiyecek kokusunu aldıklarında da oldukça heyecanlanabilirler. Onlarla tanışmak ve onları beslemek büyük bir eğlenceyi garanti eder!

Kyoto’da kimonoyla poz verin

Kyoto’da dolaşırken kimono adı verilen güzel geleneksel Japon kıyafetlerini giyen insanları sıklıkla göreceksiniz. Kimono genellikle düğünler, mezuniyetler ve diğer resmi etkinlikler gibi özel günlerin yanı sıra çay seremonisi gibi belirli kültürel deneyimlerde giyilir. Zengin kumaş katmanlarından yapılmış ve bel çevresine obi olarak bilinen kalın, karmaşık desenli bir kemerle bağlanan kimono, Japon yaşamının eşsiz bir sembolüdür ve ülkeye gelen pek çok ziyaretçinin hayranlık duyduğu bir simgedir. Giysinin kültürel önemini öğrenmek için bir atölyeye katılabilir, kendiniz giyebilir ve eşi benzeri olmayan bir fotoğraf çekimi için şehrin sokaklarına çıkabilirsiniz. Bu, geleneksel kıyafetin bu eski ve kültürel açıdan önemli biçimine dair bir fikir veren bir deneyimdir.

Osaka’da kanal gezisi

Venedik’teki kanallar gibi gondollar veya güneybatı Fransa’daki gibi pastoral manzaralar içermese de, muhtemelen şehrin Dotonbori eğlence bölgesinin ortasından geçen ve iki yanında yanıp sönen neonlarla çevrili Osaka’nın Dotonbori Nehri’nin fotoğraflarını görmüşsünüzdür. En ünlüsü olan Glico Koşan Adam da dahil olmak üzere tabelalar. Burası mahallede dolaşarak bir gece geçirebileceğiniz, sokak kenarındaki birçok canlı tezgahtan takoyaki ahtapot toplarını, ünlü Osaka okonomiyaki lezzetli kreplerini ve kapalı ve açık mekanlarda dumanı tüten ramen kaselerini deneyebileceğiniz yerdir.

Bölgeyi görmenin ve belki de bir sonraki yemek mekanınızı keşfetmenin bir başka harika yolu da Dotonbori Nehri boyunca bir tekne gezisine çıkmaktır. Gündüz ve gece boyunca düzenli olarak hareket eden bu 20 dakikalık yolculuklar, suyun kenarındaki binaların önünden geçerken, ekip mahallenin hikayelerini, tarihlerini ve mahallenin nasıl bu kadar popüler hale geldiğini vurguluyor. Gece yolculukları, çevredeki neon ışıkların tüm ihtişamıyla yandığı enerjik Osaka’yı hissetmek için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Mie Eyaletindeki adalarla dolu güzel koylar ve kadın dalgıçlardan oluşan bir topluluk

Sakin Mie Eyaleti ve Shima Yarımadası, Kansai’nin kentsel alanlarından uzaklaşmak için harika bir yerdir. Balıkçı topluluklarına ve inci çiftliklerine ev sahipliği yapan, mavi suları çevreleyen 60’tan fazla küçük yeşil adanın manzarasını görmek için Ago Körfezi’ne gidin. Bu nefes kesen panoramaların en iyi manzaraları Yokoyama Gözlemevi’nden ve ağaçların tepeleri arasında yer alan geniş teraslarından, ayrıca bir kahve ve shiso dondurulmuş yoğurt alabileceğiniz Sky Café Terrace ve Mirador Shima’dan izlenebilir.

Yer seviyesinde, binlerce yıldır deniz kulağı, kabuklu deniz ürünleri ve deniz yosunu aramak için buradaki sularda serbest dalış yapan kadınlardan oluşan bir topluluk olan Ama dalgıçlarını ziyaret edin. Bugün Hachiman Kamado Ama Hut’ta onlarla birkaç saat geçirmek mümkün; burada onların tekniklerini, giydikleri özel kıyafetleri öğrenecek ve onların yakalayıp ızgarada pişirdiği taze deniz ürünlerini yiyebileceksiniz. Buradaki kadınların çoğu onlarca yıldır dalış yapıyor ve bu çalışkan topluluğun bir parçası olmanın zorluklarına ve zevklerine dair pek çok hikayeye sahipler.

Shima Kanko Hotel’de Ago Körfezi’nin muhteşem manzarası eşliğinde uyuyun
Mie Eyaletinin Shima Yarımadası’ndan Ago Körfezi’ne bakan Shima Kanko Hotel The Bay Suites, yeşil adaların mavi suları süslediği Ise-Shima Milli Parkı’nın muhteşem manzarasının nefes kesen manzarasını sunan geniş süitleriyle arkadaşlarla kaçamak yapmak için mükemmeldir.

Geçmişi 1951 yılına kadar uzanan otel, uzun zamandır bölgenin güzel doğasını keşfetmek isteyenlerin gözdesi olmuş ve aynı zamanda 2016 yılında G7 Zirvesi’ne de ev sahipliği yapmıştır. Yılbaşı gecesinde ise konuklarına çok daha fazlasını sunmaktadır: Yeni yılda ilk kez güneşin doğuşunu izleyebileceğiniz mükemmel sıcak tünek. Kashiko Adası’nda yer alan otelin tüm odaları, en küçüğü 100 metrekare olan geniş süitlerden oluşmaktadır ve büyük pencereler, yeşil adaların mavi suları süslediği Ise-Shima Milli Parkı’nın muhteşem manzarasına bakmaktadır. En iyi manzaralardan bazıları için, iki taraftan geniş manzaraya sahip Köşe Süiti tercih edin.

Aynı zamanda bölgenin mükemmel ürünlerinin tadını çıkarmak için de harika bir yerdir. Yıllar boyunca birçok devlet başkanını ağırlayan otelin kaliteli Fransız restoranı La Mer The Classic’te biftek, ıstakoz ve siyah abalone, bu muhteşem manzaralara daha da eşlik ediyor. Çok servisli bir Japon kaiseki ziyafeti için zarif Hamayu’ya gidin ya da teppanyaki restoranı Yamabuki’de yerel deniz ürünlerinin ve mükemmel şekilde pişirilmiş Matsusaka bifteğinin tadını çıkarın.

JNTO Türkiye Temsilcilik Ofisi

Aslı Erkan Tel: +90 212 293 47 01 info-turkey@aviareps.com

Spread the love