Havacılık

Emirates yolcularını Covid’e karşı koruyor

Emirates ,destinasyon ve seyahat sınıfı fark etmeksizin COVID-19 sağlık sigortası ile yolcularını korumaya devam ediyor

Emiaretes, yolcularının seyahatleri sırasında COVID-19 tanısı konması halinde,175.000 USD‘ye kadar sağlık masraflarını ve 14 gün boyunca günde

115 USD’ye kadar karantina masraflarını karşılayarak güvenle seyahat etmelerini sağlıyor.

COVID-19 ile ilgili sağlık ve karantina masraflarını kapsayan sigorta, 31 Mart 2022 tarihine kadar satın alınan, 176 ile başlayan tüm Emirates biletleri için otomatik olarak geçerli olacak ve bilet numarası 176 ile başladığı sürece, ortak havayolları tarafından kod paylaşımlı gerçekleştirilen Emirates ortak uçuşlarını da kapsayacak.

Seyahatin ilk uçuş bacağının 31 Mart 2022 tarihinde veya öncesinde gerçekleşmesi gerekmektedir ve sigorta ilk uçuş bacağı gerçekleştikten sonraki 31 günü kapsamaktadır. Yolcular Emirates ile seyahat ettikleri destinasyona vardıktan sonra başka bir noktaya gitmeleri halinde de bu sigortanın sağladığı ilave güvenceden faydalanmaya devam edebileceklerdir.

Yolcuların seyahat etmeden önce herhangi bir kayıt yaptırmak veya form doldurmak zorunluluğu olmayıp, Emirates tarafından sağlanan bu sigortadan faydalanmaları şart değildir.

Seyahatleri sırasında COVID-19 tanısı konan ilgili yolcuların, destek ve sigortadan yararlanmak için özel yardım hattı ile irtibata geçmesi yeterli olacaktır.

Yardım hattının numarasına ve COVID-19 ile ilgili hangi masrafların karşılandığına dair bilgilere MailScanner has detected a possible fraud attempt from “e.emiratesagents.com” claiming to be www.emirates.com/COVID19assistance adresinden ulaşılabilirsiniz

Spread the love