Havacılık

British Airways Abu Dhabi’ye geri dönüyor!

Dört yıllık sürenin ardından havayolu, BAE başkentine geri dönüşünü duyurdu. Uçuşlar 20 Nisan 2024’ten itibaren Boeing 787-9 ile başlayacak.

Bugünden itibaren rezervasyon yapılabilen rota, 20 Nisan 2024’te faaliyete geçecek ve yıl boyunca Londra Heathrow’dan BAE’nin başkentine hizmet verecek.

Yüksek mimarisi, zengin kültürü, çöl manzaraları, muhteşem plajları ve birinci sınıf cazibe merkezleriyle ünlü olan bu Orta Doğu metropolü, kültür, dinlenme ve maceranın eklektik bir karışımını arayanların keyfini çıkarıyor.

Yeni uçuş, 2024 yazında bir Boeing 787-9 uçağıyla gerçekleştirilecek ve Heathrow’dan günde üç defaya kadar yapılan komşu Dubai uçuşlarına katılarak BAE ile bağlantıyı artıracak.

Lansmanı kutlamak için British Airways, World Traveller’de (ekonomi) 449 £ ve Club World’de (business class) 1.999 £’dan başlayan gidiş-dönüş ücretleri sunuyor ve 12 Kasım 2023’ten önce rezervasyon yapılabilir. Executive Club Üyeleri Ödül Koltuklarını şu adresten satın alabilecek: 100 £ + 50.000 Avios.

British Airways Ağ ve İttifaklar Direktörü Neil Chernoff şunları söyledi: “Abu Dabi, ağımıza çok hoş bir dönüş yapan eşsiz bir destinasyon. Plaj, şehir ve çölün bir karışımıyla, müşterilerimizin bir Orta Doğu seyahatinde aradığı her şeye sahip ve BAE’deki ayak izimizi büyütürken onları tekrar gemimizde ağırlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Abu Dabi Havalimanları Ticari Baş Sorumlusu Maureen Bannerman şunları söyledi: “British Airways’i Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’nda tekrar ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz ve bu, Terminal A’yı Abu Dabi’deki operasyonel üsleri olarak kullanmaya hazırlanan önde gelen taşıyıcıların giderek büyüyen listesine katkıda bulunuyor. Abu Dabi’ye lüks yeni bir giriş kapısı olan Terminal A, 1 Kasım’dan itibaren halka açılacak ve hem yolcular hem de havayolları için en son teknolojiye sahip olanaklar sunacak.”

Tatil paketleri arayanlar, kişi başı yalnızca 60 £’dan başlayan depozitolar, ATOL koruması, 24 saat yardım hattı ve standart olarak 23 kg bagaj hakkını içeren British Airways Tatillerinden geniş bir yelpazenin keyfini çıkarabilirler:

Haziran 2024’te seyahat eden 4,5* Southern Sun Abu Dhabi’de kişi başı 689 £’dan başlayan 4,5* Southern Sun Abu Dhabi’de yedi gece. Londra Heathrow Havalimanı’ndan World Traveller (ekonomi) dönüş uçuşları ve kişi başı 23 kg kayıtlı bagaj dahildir. 12 Kasım 2023’e kadar www.ba.com/abudhabi adresinden rezervasyon yaptırabilirler.

British Airways’in uçuş ağı hakkında;

Birleşik Krallık’ın ulusal bayrak taşıyıcısı olan British Airways, ortak havayollarıyla olan rotalar da dahil olmak üzere 65’ten fazla ülkede 190’dan fazla destinasyona hizmet veriyor. Havayolu, müşterilerine Londra’dan diğer tüm taşıyıcılardan daha fazla destinasyona uçuş sunmaktan gurur duyuyor.

British Airways müşterileri, merkezi havalimanlarına uygun saatlerde uçuş imkanı sunan, hem yurt içi hem de yurt dışı dünyanın en kapsamlı uçuş ağlarından birine erişebilir. Londra’nın üç büyük havalimanında faaliyet göstermektedir: Londra Heathrow, Londra Gatwick ve London City ve yalnızca ABD’de 26 noktaya kadar hizmet vermektedir.

Spread the love