Havacılık

British Airways, Diwali’yi kutlamak için bir video yayınladı

British Airways, Diwali’yi kutlamak için bir video yayınladı. Bu festival sezonunda evlerine uçanlar için bir kutlamadır ve kendi aile kutlamalarını kaçıranlara bir teşekkürdür.

Filmde, müşterilerin sevdikleriyle bir kez daha kutlama yapmasına yardımcı olmak için festival boyunca çalışan British Airways ekip üyelerine ışık tutan, tamamı meslektaşlardan oluşan bir oyuncu kadrosu yer alıyor

Hindistan merkezli Kabin Ekibi, Akash ve Shilpa, havayolunun Gurugram’daki iletişim merkezinde Servis Danışmanı, Amanda-Rose ve Delhi Havaalanı Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Ruchika’nın yer aldığı reklam, onları gerçek ailelerinden gelen sesli mesajları dinlerken çalışırken gösteriyor. Hatta kampanya British Airways ekip üyelerinin evlerinde bile çekildi.

20 Ekim’den 11 Kasım’a kadar 30 saniyelik ve 15 saniyelik reklamlar sinemada, ev dışında ve Kriket Dünya Kupası da dahil olmak üzere önemli TV reklamlarında sosyal medyada yayınlanacak.

DİWALİ FESTİVALİ

Diwali Festivali… Hindistan’nın en büyük en ışıklı ve en keyifli festivali. Festival süresince girdiğiniz herevde her sokakta ışık ve sevgiyle çevrelendiğinizi hissedersiniz. Evler dükkanlar sokaklar ışıklarlasüslenir. Bu güne kadar görmediğiniz ve görmeye doyamayacağınız bir ışık çümbüşü içerisinde, kendinizi gülümseyerek sokaklarda kilometrelerce yürürken bulursunuz

Diwali festivali, kötü karşısında iyinin, cehalet karşısında bilginin ve karanlık karşısında ışığın, zaferini temsil eder. Her yakılan kandil, iyiliğin kötülüğe üstünlüğünün bir kanıtıdır. Festivalin güzel yanlarından biri tüm Hindistan’nın her yerinde eş zamanlı olarak kutlanır. Sadece Hindular değil Jainistler, Sihler Budistler’de bu bayramı kutlar. Hatta müsümanlar inanmasa bile evlerini ışıklarla süsleyerek bu bayrama eşlik ederler. Herkes zenginlik ve iyi şans tanrısı olan Lakşimi’ye dua eder ondan evlerine bolluk ve bereket getirmesini diler.Festival beş gün sürer. Her günün ayrı bir ismi ve ayrı bir geleneği vardır. Özellikle 2 Ve 3 Akşama ayrı bir önem verilir. 2. güne küçük Diwali derler ve 3 Gece Festivalin çoşkusunun doruğa ulaştığı akşamdır.

British Airways Pazarlama Direktörü Hamish McVey şunları söyledi: “Her yıl dünyanın dört bir yanından milyonlarca insan ışıkların festivali Diwali’yi kutlamak için bir araya geliyor ve sevdiklerinizle birlikte olmak için eve dönüş yolculuğunu yapmanın çok önemli olduğunu biliyoruz. Festival boyunca ailelerin ve dostların yeniden bağlantı kurmasına yardımcı oldukları için onlara teşekkür etmek istediğimiz için halkımız bu kampanyanın tam kalbinde yer alıyor . Tüm müşterilerimize ve meslektaşlarımıza Mutlu Diwali’ler.”

Havayolu, müşterilere sevdikleriyle tanışmak için seyahat etmeleri için bir neden daha vermek amacıyla özel tarifeler uyguluyor. British Airways Hindistan’a haftada 56 uçuş gerçekleştiriyor; Mumbai’ye günde üç uçuş, Delhi’ye iki servis ve Bengaluru, Chennai ve Haydarabad’a günlük uçuşlar bulunuyor.

Lansmanı kutlamak için reklamda yer alan iş arkadaşları, seyahat ederken evleriyle ilgili en çok neyi özlediklerini ve dünyada ikincileri olarak adlandırdıkları yerleri aydınlatıyorlar:

40 yaşındaki Akash, British Airways’de Uluslararası Kabin Ekibi’dir ve Yeni Delhi’de doğup büyümüştür:

“ Londra şüphesiz benim ikinci evim. Ortamı, hissi, sevgisi ile beni etkilemeyi asla başaramayan bir yer burası . Çift katlı bir otobüsün tepesinde oturmak, Londra Köprüsü’nden geçmek veya Southall’daki mini Pencap’ı ziyaret etmek gibisi yoktur. Uçarken, ev yapımı vejetaryen yemeğimi ve tabii ki karımı ve ailemi özlüyorum, ancak British Airways kabin ekibi olarak geçirdiğim 12 yılın ardından Birleşik Krallık gerçekten benim evimden uzaktaki evim.”

42 yaşındaki Ruchika, Indira Gandhi International’da Müşteri Hizmetleri Temsilcisidir. 2005 yılından beri havayolunun müşterilerine hizmet vermektedir.

“Bağlantıyı sürdürmeme ve ev hasretiyle mücadele etmeme yardımcı olmak için seyahat ederken akıllı telefonum her zaman sadık arkadaşımdır. Uzakta olduğumda ailem ve evcil hayvanlarımla Facetime yapacağım, bu bana bir aşinalık duygusu veriyor. Bu Diwali’yi evim dışında Japonya’da kutlamayı çok isterim. Bizim gibi Japonlar da ikimizin de büyük gurur duyduğu eşsiz festival ve kutlamalara, kültür ve geleneklere sahip.”

36 yaşındaki Shilpa , geçen yaz kanatlarını aldı ve o zamandan beri British Airways’de uçuyor. Gurugram’ı evine çağırıyor ve Kabin Ekibi olarak 17 yıllık deneyime sahip.

“Kızımın ve kocamın fotoğrafları dünyanın neresine uçarsam uçayım benimle birlikte gelir. Onları defalarca görüntülü aramama rağmen, o fotoğraflar bana her zaman onları ne kadar sevdiğimi ve özlediğimi hatırlatıyor. İşimi seviyorum ama kendi ailenize, kendi yatağınıza yeniden kavuşma duygusundan daha mutluluk verici bir şey yok gerçekten. Maldivler beni sık sık arıyor. Sadelik ve güzelliğin hayranlık uyandıran karışımıyla ikinci bir ev olarak adlandırmayı çok isteyeceğim bir yer.”

25 yaşındaki Amanda aslen Jhansi’lidir, ancak Gurugram’ı memleketi olarak saymaktadır. Son iki yıldır British Airways’in müşteri etkileşim merkezinde çalışmaktadır. Evden onsuz çıkmadığı ve uzaktayken en çok özlediği şeyleri paylaşıyor:

“Ne zaman seyahat etsem, bana evimi hatırlatması için babamın doğum günümde hediye ettiği saati yanıma alıyorum. Ancak en çok özlediğim şey sıcak, ev yapımı yemekler! Annem inanılmaz bir aşçıdır ve harika şenlikli yemekler yapar ve ben eve döndüğümde en sevdiğim yemekleri her zaman hazır bulundurur, böylece hiçbir fırsatı kaçırmam.

British Airways Hakkında 

Küresel bir havayolu ve Birleşik Krallık’ın bayrak taşıyıcısı olan British Airways, 100 yılı aşkın süredir müşterilerini olmaları gereken yere uçuruyor.  Havayolu , ortak iş, kod paylaşımı ve franchise ortaklarıyla birlikte en kapsamlı uluslararası tarifeli havayolu rota ağlarından birini işleterek Britanya’yı dünyaya ve dünyayı İngiltere’ye bağlıyor .  British Airways 65’ten fazla ülkedeki destinasyonlara uçuyor. Ana iş yeri Londra’dır ve ana merkezi Heathrow Terminal 5’tedir. Havayolu, 2021’de En İyi Kısa Mesafe Taşıyıcısı, En İyi Havaalanı Dinlenme Salonu, En İyi Sık Uçuş Programı, En İyi Seyahat Uygulaması ve En İyi Yeni Koltuk dahil olmak üzere altı Business Traveller Ödülü kazandı. . Eylül 2021’de British Airways, sürdürülebilirliği yaptığı her şeyin merkezine koymayı taahhüt ederek ve 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonuna ulaşmak için net bir yol haritasıyla sürdürülebilirlik programı BA Better World’ü başlattı. British Airways, havayolu ittifakının kurucu üyesidir . Oneworld, dünya çapında yaklaşık 1000 noktaya hizmet veriyor. British Airways’in, müşterilerinin seyahat ederken güvenli bir deneyim yaşamasını sağlamak için aldığı önlemlere ilişkin en son bilgilere ba.com adresinden ulaşabilirsiniz . Rezervasyon ziyareti için                  BA.com ve Facebook’a bağlanın @İngiliz Havayolları ve Instagram @ingiliz Havayolları

Spread the love