Havacılık

Virgin Australia, Singapur Hava Yollari ile ortakliğini genişleterek codeshare uçuşlarina devam ediyor

Uzun süredir devam eden ittifak ortakları Virgin Australia ve Singapur Hava Yolları, Virgin Australia ortak uçuşlarının Singapur Hava Yolları’nın küresel ağındaki bir dizi varış noktasına satışına yeniden başladı.

Anında yürürlüğe giren duyuru, yolcuların Avustralya, Asya, Afrika, Avrupa ve ötesinde sorunsuz seyahat için doğrudan virginaustralia.com üzerinden rezervasyon yapabileceğini gösteriyor.

Bu yılın başlarında KrisFlyer ve Velocity üyeleri için ödül bilet rezervasyonlarının ve kilometre/Puan dönüşümünün yeniden başlamasının ardından bir sonraki adım taşıyıcının ortaklığını pandemi öncesi operasyonlara döndürmesi şeklinde devam ediyor. Mil ve Puan kazanımları pandemi boyunca değişmeden kalırken, bugünkü duyuru, uluslararası seyahat talebi artmaya devam ettikçe müşteriler için ortaklığın tüm avantajlarını yeniden ortaya çıkarıyor.

2011’de stratejik bir ortaklık kurduklarından bu yana, Virgin Australia ve Singapur Hava Yolları, COVID-19 pandemisinin başlangıcından önce yolcular için avantajlarını güçlendirmeye devam ederek dünyanın en faydalı sık uçan yolcu programı bağlantılarından birini sağladı. Ortaklık sayesinde, yolcular artık her iki hava yolunun uçuş ağları üzerinden çok sayıda uluslararası ve yerel varış noktasına erişebiliyor ve bu da kusursuz bağlantı seçenekleriyle dolu bir seyahat dünyası yaratıyor.

Virgin Australia Grup Baş Strateji ve Dönüşüm Sorumlusu Bay Alistair Hartley, ortaklığın pandemi öncesi operasyonlara geri döndüğünü görmekten heyecan duyduğunu söyledi. “Singapur Hava Yolları, on yılı aşkın bir süredir Virgin Australia’nın değerli bir ortağıdır ve müşterilerimiz için daha sorunsuz bir rezervasyon deneyimi yaratarak ortak uçuşların satışını yeniden başlatmaktan heyecan duyuyoruz.

“Yolcularımız artık, Asya ve ötesindeki popüler turistik yerler de dahil olmak üzere, doğrudan virginaustralia.com aracılığıyla Singapur Hava Yolları’nın küresel ağındaki bir çok varış noktasına uçuş arayabilir ve rezervasyon yapabilir.

“Singapur Hava Yolları ile ortaklığımızı genişletmek, sadık müşterilerimize uluslararası seyahat ederken daha fazla seçenek ve değer sunabilmemiz, Singapur Hava Yolları’ndaki harika seyahat deneyimleri aracılığıyla dünyayı görmenin daha fazla yolunu yaratabilmemiz anlamına geliyor” dedi.

Singapur Hava Yolları Pazarlama Planlama Kıdemli Başkan Yardımcısı JoAnn Tan şunları söyledi: “Virgin Australia, on yılı aşkın bir süredir Singapur Hava Yolları’nın uzun vadeli bir ortağıdır ve ortak müşterilerimizin Avustralya’daki ve dünyadaki önemli noktalara uçmasına yardımcı olur.

”SIA uçuşlarında VA codeshare koltuk seçeneğinin geri dönüşü,  Avustralya’lıların nerede olurlarsa olsunlar dünyayı sorunsuz bir şekilde keşfetmeleri için daha da fazla fırsat sağlıyor. Asya’da daha fazla ülke seyahat kısıtlamalarını kaldırdıkça, Avustralya’yı da bu bölgelerden gelen gezginlere açıyor.”

Virgin Australia, Singapur Hava Yolları’nın Singapur’daki ana üssünün yanı sıra Vietnam’da Ho Chi Minh City, Güney Kore’de Seul, Avrupa’da Amsterdam, Kopenhag ve Paris, Birleşik Krallık’ta Londra ve Endonezya’da Jakarta dahil olmak üzere Singapur Hava Yolları ağındaki 23 ülkeyi kapsayan 42 şehirde codeshare uçuş gerçekleştirecek. Singapur Hava Yolları, Yeni Zelanda’daki Queenstown’un da ilave edilmesiyle birlikte  Virgin Australia’nın yurt içi ve yurt dışı ağında 31 varış noktasını kapsayan 64 güzergahta ortak uçuşlar sunmaya devam ediyor.

İki taşıyıcı, ilgili onaylara bağlı olarak önümüzdeki haftalarda Singapur Hava Yolları ağı genelinde daha fazla varış noktasına ortak uçuşları genişletmek için birlikte çalışmaya devam edecek.

Bugünkü duyuru ile birlikte, dünya genelindeki havalimanı geliş ve gidiş bilgi panoları, Singapur Hava Yolları uçuşlarında bir kez daha Virgin Australia ‘VA’ hava yolu koduna sahip olacak.

Virgin Australia ve Singapur Hava Yolları, 2011 yılında ittifak ortaklıklarını kurdular ve bu anlaşma 2022’de beş yıl daha uzatıldı.

* * *

Singapur Hava Yolları Hakkında
SIA Grubu’nun tarihi, Malayan Airways Limited’in ilk uçuşuyla 1947’ye kadar uzanıyor. Hava Yolu daha sonra Malaysian Airways Limited ve ardından Malezya-Singapur Hava Yolları (MSA) olarak yeniden adlandırıldı. 1972’de MSA, Singapur Hava Yolları (SIA) ve Malezya Hava Yolları olarak ayrıldı.

1967’den beri Singapur Hava Yolları (SIA), ödüllü merkezi Singapur Changi Havalimanı aracılığıyla Avustralya’yı dünyaya gururla bağlamaktadır.

Bugün, Singapur Hava Yolları ve Düşük Maliyetli yan kuruluşu Scoot, uçuş ağında bulunan 36 ülkedeki 100 şehirden Avustralya’da bulunan sekiz şehire haftada 140’dan fazla bağlantılı uçuş gerçekleştiriyor.

Daha fazla bilgi için www.singaporeair.com

Virgin Australia Hakkında

2000 yılında Sir Richard Branson tarafından kurulan Virgin Australia, geniş bir iç hat ağının yanı sıra kısa mesafeli uluslararası hizmetler, charter ve kargo operasyonları ve ödüllü sadakat programı Velocity Frequent Flyer işleten en büyük Avustralya hava yollarından biridir. . Grup, 7.000’den fazla kişiyi istihdam etmektedir ve 22 yıldır Avustralya havacılık dünyasında önemli bir yer almıştır.

Spread the love