Seyahat

Türkiye’den Filipinler’e karantinasız seyahat başladı !

Filipinler Hükümetinin yapmış olduğu açıklamaya göre,  sınırlarını 10 Şubat 2022’den itibaren Tamamen Aşılanmış Uluslararası  Yolculara açtığını açıklamıştır.

Singapore Airlines (SIA) şu anda Singapur ile Manila arasında haftalık 24 uçuş gerçekleştirmektedir. Aşılanmış Yolcular, Filipinler’e karantinasız giriş yapmak için bu uçuşlarda seyahat edebilirler.

Aşağıdaki yolcu grupları için Filipinler’e giriş izni verilmektedir:

 1. Vizesiz ve karantinasız giriş için uygun olan Yabancı Uyruklular; (Türk vatandaşları bu kapsamdadır) . Seyahat için Gereklilikler :
  1. Turistik veya iş amaçlı max 30 gun kalışlı seyahat edebilirler
  1. Tam aşılı olmak ve seyahatleri boyunca bunu kanıtlayacak belge yanında bulundurmak
  1. En az 6 ay geçerlilik süresine sahip pasaport,
  1. Filipinler’de kaldıkları tarihten itibaren 30 gün içinde geçerli bir dönüş bileti bulundurmak,
  1. Kalış süresi boyunca Covid-19 ile ilgili tedavi masraflarını karşılayacak  en az 35.000 ABD Doları tutarında seyahat sağlık sigortası,
  1. Uçuştan 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR
  1. Diğer detaylar için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz :

         Latest Travel Advisory Relative to IATF-MEID Resolution No. 160-B Series of 2022 (dfa.gov.ph)

 •   Filipin vatandaşları :
  • Geçerli bir Filipin pasaportuna sahip Filipin vatandaşları;
  • Yabancı pasaportlu çifte vatandaşlık sahibi Filipinli ve Kimlik Belgesi veya yeniden vatandaşlık edinme belgesine sahip Filipinliler;
  • Vizesiz giriş için uygun olan eski Filipin uyruklular ;
   • eski Filipinler pasaportları veya Filipinler doğum belgeleri,
   • en az 6 ay geçerlilik süresine sahip yabancı pasaportları,
   • Kalış süresi boyunca Covid-19 ile ilgili tedavi masraflarını karşılayacak  en az 35.000 ABD Doları tutarında seyahat sağlık sigortası.
  • Filipinli veya eski Filipinli ile birlikte seyahat eden Filipinli veya eski Filipinli vatandaşların eşleri veya çocukları;
   • İlişkilerinin kanıtı (yani sertifikalar) ve vizesiz giriş için uygunlukları,
   • en az 6 ay geçerlilik süresine sahip pasaport,
   • Kalış süresi boyunca Covid-19 ile ilgili tedavi masraflarını karşılayacak  en az 35.000 ABD Doları tutarında seyahat sağlık sigortası,
  • Yukarıdaki Tüm Filipinli Vatandaşlar için Seyahat Gereklilikleri :
  • Tam aşılı olmak ve seyahatleri boyunca bunu kanıtlayacak belge yanında bulundurmak
  • Uçuştan 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR
  • Diğer detaylar için aşağıdaki linki ziyaret edebilrisiniz :

       Latest Travel Advisory Relative to IATF-MEID Resolution No. 160-A Series of 2022 (dfa.gov.ph)

 • Dışişleri Bakanlığı (DFA) tarafından düzenlenen geçerli giriş muafiyet belgesine sahip geçerli 9(a) vizeye sahip yabancı uyruklular*

*Not: Vizede: ” EED NOT REQUIRED PER IATF RESOLUTION 128 (P.2021)” notu varsa, DFA tarafından düzenlenen bir giriş belgesi muafiyeti gerekli değildir.

 •     Diğer tüm geçerli vize türlerine sahip Yabancı Uyruklular.

Kalkış Öncesi Test Gereksinimleri

Tüm yolcuların, 3 yaş ve altındaki çocukların, kalkıştan 48 saat içinde yapılan RT-PCR (Hızlı PCR Testi ) testinden negatif test sonucu almaları gerekmektedir.

Kısa bir süre önce Covid-19’dan iyileşen ancak aşağıdaki belgeleri sunmaları halinde girişlerine izin verilirse PCR pozitif testlerine devam eden Filipinli yolcular:

 • kalkıştan önceki 48 saat içinde alınan pozitif RT-PCR test sonucu;
 • RT-PCR sonuçları Covid-19 testinin pozitif olduğunu göstermesi, uçuştan 10-30 gün önce lisanslı bir doktordan alınan , yolcunun zorunlu izolasyon süresini tamamladığını, artık bulaşıcı olmadığını ve seyahat etmesine izin verildiğini belirten bir tıbbi sertifika almış olmalıdır.

Tüm yolcuların uçuştan en az 14 gün önce Covid-19’a karşı tam aşılı olunduğuna dair bir belgenin  sunması gerekmektedir. 12 yaşın altındaki çocuklar (doğum tarihine göre) tam aşılı bir yetişkinle seyahat ediyorlarsa aşı şartından muaftır.

Ayrıca Tüm yolcuların Filipinler’e varıştan önce One Health Pass’a kaydolmaları ve varışlarından sonraki 7 gün boyunca herhangi bir Covid-19 semptomuna karşı kendilerini izlemeleri gerekmektedir.

Singapore Airlines  yolcularının rezervasyon yapmadan önce bu uçuşlarda seyahat etmeye uygun olup olmadıklarını kontrol etmek içink için  Seyahat Danışma Sayfamızı kontrol etmeleri rica olunur.

Mevcut Rezervasyonları Olan Yolcular

10-28 Şubat 2022 tarihleri arasında Manila’ya gelecek şekilde mevcut rezervasyonları olan, ancak yukarıda listelenen aşı gereksinimlerini karşılamayan Singapore Airlines yolcuları, uçuşlarını gerçekleştirebilir, ancak varışta karantinaya tabi tutulacaklardır. Bununla birlikte, 1 Mart 2022’den itibaren, yalnızca yukarıda belirtilen şartları karşılayan aşılanmış yolcular Filipinler uçuşlarına binebilecektir.

1 Mart 2022’den itibaren sonraki uçuşlar için mevcut rezervasyonları olan, ancak gereksinimleri karşılamayan Singapore Airlines müşterileri, bilet iadesi talep edilirse tam iade alabilir  veya Cebu, Clark veya Davao’ya Scoot Havayolları uçuşuna rezervasyon yaptırabilirler.

Doğrudan Singapore Airlines ezervasyon yaptıran yolcular Online Yardım Formu aracılığıyla taleplerini bizlere iletebileceklerdir. Acil yardıma ihtiyacı olan Yolcularımız ise  Yerel Singapur Havayolları Rezervasyon Ofislerine ulaşabilirler. Seyahat acentaları veya anlaşmalı havayolları aracılığıyla yapılan rezervasyonlarda, yolcularımızın yardım için yine aynı seyahat acentaları veya satın aldıkları havayolu ile iletişime geçmelerini önermekteyiz

Spread the love