Havacılık

TGS Yer Hizmetleri A.Ş. Amadeus teknolojisi ile çevikliğini artırıyor

Türkiye’de sekiz havalimanında yolcu ve uçuş hizmetleri artık Amadeus teknolojisi ile yönetilecek

Yer hizmetleri firmaları, mevcut küresel acil sağlık durumu nedeniyle değişkenlik gösteren yolcu sayılarına, maliyet baskılarına ve önemli oranda daha yüksek seviyelerdeki uçuş aksamalarına yanıt veriyor ve sıklıkla anlık veya beklenmedik son dakika uçuşlarını yönetmek zorunda kalıyor.

TGS Yer Hizmetleri bu zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olmak üzere, görevlilerini herhangi bir havayolunun yolcu işlemlerini esnek bir şekilde yönetebileceği, tek ve sezgisel bir arayüzle güçlendirecek olan Amadeus Altéa Departure Control for  Ground Handlers (Yer Hizmetleri için Amadeus Altéa Kalkış Kontrol Sistemi)’a geçiyor. Inovatif yeni özellikler, TGS’nin beklenmedik veya charter uçuşları daha kolay yönetebileceği anlamına geliyor. Böylece yer hizmetleri şirketi, havayolları pandemi nedeniyle  plânlarını adapte ederken onlara hızlıca yanıt verebilecek.  Ortaklık, TGS  Yer Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Abdülkadir Özkök’ün, Amadeus Havaalanı BT, Bölge Satış ve Müşteri Yöneticisi Müdürü Aytan Mastaliyeva ile birlikte katıldığı TGS’nin Türkiye’deki genel merkezinde gerçekleşen imza töreniyle pekiştirildi.

TGS ayrıca, Amadeus’un benzersiz topluluk modeli yaklaşımından da yararlanıyor; bu yaklaşım sayesinde, bir topluluk üyesinin önerdiği bir geliştirme, daha sonraki tüm teknik geliştirmelerin yararına sunulmaktadır.

Bu teknoloji, TGS’nin hizmet verdiği havalimanlarında yerel BT altyapısını ve ağ bağlantılarını dağıtma ihtiyacını ortadan kaldırarak TGS’nin havayolları için değerini daha da destekliyor. İlaveten TGS, yolcu hizmetlerini her bir havayolunun kendine özgü iş kurallarına göre daha iyi kişiselleştirecek ve daha iyi bir genel yolcu deneyimi sunacak.

TGS, bu gelişme ile birçok havayolu sistemi ile uzun süredir aynı zamanda çalışmanın getirdiği sorunun üstesinden gelerek kendini uzun vadeli başarı için konumlandırıyor. TGS görevlileri, Amadeus’u kullanarak artık İstanbul, Ankara Esenboğa ve İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası dâhil olmak üzere, Türkiye’deki sekiz büyük havalimanında tek ve sezgisel bir arayüzden her  havayolu sistemine erişebilecekler.

TGS Yer Hizmetleri CEO’su Nurzat Erkal, “Amadeus’a geçiş, her alanda artan esneklik sağlıyor. Görevlilerimizin yolcu sorunlarını daha erken tespit edebilmesi uçuş gecikmelerini azaltacak ve hatta son dakikada anlık, charter veya beklenmedik uçuşları yönetebileceğiz. Bu ek esneklik, belirli aksamaların yaşandığı mevcut dönemde memnuniyetle karşılanmaktadır,” dedi.

TGS Yer Hizmetleri  CEO Yardımcısı Abdülkadir Özkök ise, “Amadeus ile çalışmak, uçuşlarımızı daha verimli yönetmemize yardımcı oluyor ve modern teknoloji, daha hızlı hareket edebilmemiz için havalimanlarımızda etkili çözümler üretmemize yardımcı olacak. Amadeus ile ortaklık yapmaktan çok memnunuz,” diye belirtti.

TGS ile gerçekleştirdikleri anlaşma ile ilgili Amadeus Havaalanı BT Başkan Yardımcısı Bruno Spada ise şunları ekledi: “TGS, etkileyici yolcu odaklı yaklaşımı ile Türkiye’de önemli bir yer hizmetleri şirketi. TGS’nin esnekliğini artırmak, maliyetleri düşürmek ve şirketin mevcut sağlık acil durumunun devam eden etkisine en iyi şekilde yanıt vermesine yardımcı olmak için ortaklık yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. “

İmza törenine Aytan Mastaliyeva, Amadeus Havaalanı BT, Bölge Satış ve Müşteri Yöneticisi Müdürü ve Abdülkadir Özkök, TGS  Yer Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı katıldı

Spread the love