Seyahat

Tayland Test&Go ile turizme tam olarak açılıyor

1 Şubat 2022’den itibaren tam aşılı Türk ve Tayland vatandaşları , uçuştan 60 gün öncesine kadar TEST & GO Tayland Pass‘a başvurarak Tayland‘a seyahat edebilirler.

Varış Öncesi Gereklilikler:

Tüm gezginler Tayland’a girmek için aşağıdaki belgelere sahip olmalıdır:

 1. Tayland Pass : https://tp.consular.go.th/ üzerinden başvurulan Tayland Giriş Kartı.
 2. COVID-19’un tespit edilmediğini gösteren RT-PCR laboratuvar sonucunu içeren bir Tıbbi Sertifika, seyahatten en fazla 72 saat önce alınmalıdır. ( Singapur’dan transit uçuşlar için uçuştan 48 saat (2 gün) önce çıkış noktasında PCR testi yaptırılmış olunması gerektiği için 72 saat değil 48 saat öncesinde PCR testi alınmalıdır)
  1. Seyahatten önceki 48 saat içinde RT-PCR testi negatif olan ebeveynleri ile seyahat eden 6 yaşından küçük yolcuların, varış öncesi negatif RT-PCR testi sonucuna sahip olmaları gerekmez ve Krallığa girerken tükürük testi yaptırabilirler.
  1. Deniz yoluyla gelişlerde, gemideki herkesin, COVID-19’un resmi olarak belirtilen süre içinde tespit edilmediğini gösteren bir RT-PCR laboratuvar sonucu içeren bir sağlık sertifikasına sahip olması gerekir. 14-90 gün arasında bir süre içinde COVID-19 enfeksiyonu öyküsü olan gemide bulunan herkesin tıbbi bir iyileşme sertifikasına sahip olması gerekir.
 3. Kapsamı 50.000 ABD Dolarından az olmayan bir sigorta poliçesi. TAT, gezginlerin satın almadan önce herhangi bir COVID-19 sigorta poliçesinin küçük baskısını kontrol etmesini tavsiye eder. Nihai olarak politika, hastanede yatış, hastane izolasyonu, otel izolasyonu veya ilgili karantina dahil olmak üzere COVID-19 ile enfekte olmayla ilişkili tedavi masraflarını ve diğer tıbbi harcamaları kapsamalıdır. Sigorta poliçesi aynı zamanda yolcuların Tayland’da kalmayı planladıkları tüm süreyi ve yolcunun ikinci sürüntü testi sonucunun pozitif çıkması durumunda ihtiyati tedbir olarak en az 10 ekstra günü kapsamalıdır.Tayland’ın ulusal sağlık sigortası kapsamındaki Taylandlılar ve yabancı gurbetçiler bu gereklilikten muaftır.
 4. Birinci ve beşinci günlerde SHA Extra Plus (SHA++), AQ, OQ veya AHQ gibi devlet onaylı otel/lerde 2 ayrı gece konaklama ve 2 RT-PCR testi masrafları için ön ödeme kanıtı 1. ve 5. Gün’de.1. Gün için ön ödeme bir konaklama, bir test ve havaalanından otele önceden ayarlanmış bir transferi içermelidir.Gezginler 1. Gün ve 5. Gün konaklama için 2 farklı otel rezervasyonu yapabilirler. Ancak hem 1. Gün hem de 5. Gün, RT-PCR test sonucu için odada kalmaları gerekir.Yolcunun kalış süresi 5 geceden azsa veya Tayland’dan planlanan uluslararası çıkış tarihi 5. Gün veya daha önceyse, ikinci RT-PCR testi gerekmeyecektir. Örneğin, seyahat eden kişi Tayland’da 3 gün kalmayı planlıyorsa, ikinci RT-PCR testinden geçmesi gerekmez, ancak derhal başka bir ülkeye gitmesi gerekir. Ancak, yolcunun başka bir RT-PCR testi yapması gerekip gerekmeyeceği, havayoluna ve nihai uluslararası varış noktasına bağlıdır.( Yolcularımızın Singapur’dan transit uçuşlar için uçuştan 48 saat (2 gün) önce çıkış noktasında Antijen Hızlı Testi veya PCR testi yaptırmış olmaları ve sonucunun negatif olması gerekmektedir.)
 5. COVID-19 Aşılama/İyileşme Sertifikası: 18 yaş ve üstü herkes, Tayland’a seyahat etmeden en az 14 gün önce onaylanmış bir aşı ile COVID-19 için tam olarak aşılanmalıdır.Tayland’a refakatçisiz seyahat eden 12-17 yaş arası yolcular, en az 1 doz onaylanmış bir aşı ile aşılanmalıdır. Ebeveynleri ile seyahat edenler bu zorunluluktan muaftır.Ebeveynleri ile seyahat eden 6-11 yaş arası yolcular bu zorunluluktan muaftır.Deniz yoluyla gelişlerde, gemideki herkesin aşılarının eksiksiz olması gerekir. Bu, ebeveynleri veya velileri ile seyahat eden 18 yaşından küçük yolcular hariçtir.COVID-19 enfeksiyonu öyküsü olan ve tıbbi tedavi ile iyileşen yolcular ve enfeksiyon sonrası en az 1 doz onaylanmış aşı almış olan yolcuların COVID-19 iyileşme sertifikasına sahip olmaları gerekir.

Tüm yolcular, kalkış noktasında, yani havayolu check-in kontuarında ‘çıkış taramasından’ geçmeli ve gerekli belgeleri kontrolleri gerçekleştirmek için görevli kişiye ibraz etmelidir.

Varışta Gereklilikler / Konaklama Sırasında

Lütfen 00.01-18.00 saatleri arasında varırsanız, günün 1. Gün olduğunu unutmayın. 18.01-00.00 Saat arasında varırsanız, sonraki gün 1. Gündür.

 1. Tüm yolcular, giriş noktasında vücut ısısı kontrolü de dahil olmak üzere “giriş taramasından” geçmelidir.
 2. Kontrolleri gerçekleştirmek için gerekli belgeleri Göçmenlik/Sağlık Kontrol görevlisine sunun, ardından Göçmenlik prosedürlerine geçin.
 3. İlk RT-PCR testinden geçmek için önceden ayarlanmış konaklama birimine veya tıbbi tesise gidin. Yolculuk, önceden belirlenmiş bir araçla kapalı bir rotada yapılmalıdır. Ardından, tüm yolcular yalnızca otel içinde test sonucunu beklemelidir. Ebeveynleri ile seyahat eden 6 yaşından küçük yolcular tükürük testi yaptırabilirler.
  1. COVID-19 testi negatif çıkarsa, gezginler Tayland’ın herhangi bir yerine gitmekte özgürdür. Ancak, 5. Günde ön ödemeli konaklama yerlerinde kalmaları ve RT-PCR tekniği kullanılarak ikinci COVID-19 testinden geçmeleri (RT-PCR test sonucu için oda içinde kalmaları gerekir.) İkinci test eğer yolcu solunum semptomları yaşıyorsa yapılabilir.
  1. Test sonucu pozitif çıkan yolcular, Tayland Bulaşıcı Hastalıklar Yasası B.E. uyarınca uygun tıbbi tedaviye yönlendirilecektir. 2558 (2015). Masraflar, yabancı yolcular için sigorta tarafından karşılanacaktır. Thailand vatandasları ve diğer yabancı gurbetçiler için ise ulusal sağlık sigortası kapsamında olmalıdır. TAT, gezginlerin satın almadan önce herhangi bir COVID-19 sigorta poliçesinin küçük baskısını kontrol etmesini tavsiye eder. Nihai olarak politika, hastanede yatış, hastane izolasyonu, otel izolasyonu veya ilgili karantina dahil olmak üzere COVID-19 ile enfekte olmayla ilişkili tedavi masraflarını ve diğer tıbbi harcamaları kapsamalıdır. Sigorta poliçesi aynı zamanda yolcuların Tayland’da kalmayı planladıkları tüm süreyi ve yolcunun ikinci sürüntü testi sonucunun pozitif çıkması durumunda ihtiyati tedbir olarak en az 10 ekstra günü kapsamalıdır.
  1. Koşullarına bağlı olarak, ya hastane otel izolasyonunda ya da toplum izolasyonunda tedavi görmeleri tıbbi olarak tavsiye edilebilir.
  1. Tıbbi tedaviyi alırken – en az 10 gün, sadece konaklama yerlerinde kalmalıdırlar. Çok gerekli olmadıkça konaklama yerlerinden ayrılmamalı ve görevli Bulaşıcı Hastalık Kontrol görevlisine haber vermelidir.
  1. COVID-19’dan iyileştikten sonra, tıbbi bir iyileşme sertifikası alacaklardır.
 4. Tayland’dayken, gezginlerin standart, iyi kişisel hijyen uygulamalarını kesinlikle takip etmeleri önerilir; örneğin halka açık yerlerde maske takmak, el hijyenini sağlamak (sabun ve su ile yıkamak veya el dezenfektanı kullanmak) ve diğer kişilerle en az 1 metre fiziksel mesafeyi korumak gibi.
  1. COVID benzeri semptomlar yaşayan yolcular test yaptırmalıdır. Test pozitifse, uygun bir tıbbi tedavi görmeleri gerekir. COVID-19 test randevusu olanlar test yaptırmalıdır.
 5. Tüm gezginler MorChana uygulamasını indirip yüklemeli ve COVID-19 önlemleri için her zaman açık olarak ayarlamalı ve sonucu 5-6. Günde uygulamaya kaydetmelidir.

Bu arada, Tayland’a varış tarihleri ​​24 Aralık 2021’den sonra olan ve 22 Aralık 2021’den önce Tayland Geçiş QR kodunu uygulayan/alınan yolcuların yine de RT-PCR tekniğini kullanarak ikinci COVID-19 testinden geçmeleri gerekmektedir. (Tayland’da kalışlarının 5-6. Gününde veya solunum semptomları yaşadıklarında (ek ücret yok) hükümet tarafından belirlenen tesislerde.)

İç Hatlar/Dış Hatlar Kalkış Yönergeleri

 1. Yurtiçi çıkış için yolcular, RT-PCR testi için olumsuz bir sonuç aldıklarını kanıtlamalıdır.
 2. Uluslararası seyahat için, kalkış noktasından bağımsız olarak seyahat edenlerin belirli uluslararası varış yerlerinin gereksinimlerini karşıladığından emin olmak gezginlerin veya kuruluşlarının sorumluluğundadır.

Lütfen bilgilerin yalnızca referans olarak sunulduğunu unutmayın. Çok değişken ve hızlı değişen bir durum hakkında güncel kalmak için www.tatnews.org’u düzenli olarak kontrol etmeyi unutmayınız.

Spread the love