Havacılık

Singapur’dan Mice Organizasyonlarına destek devam ediyor

Singapur’daki MICE organizasyonlarının güvenli bir şekilde aşamalı olarak yeniden başlaması için Singapur Turizm Ofisi (STB) nin yaptığı çalışmalar devam ediyor. STB, 1 Ekim 2020 tarihi itibariyle Singapur da maximum 250 kişilik organizasyonları kabul etmeye başlamıştı.

Singapur Turizm Ofisi ve Ticaret Bakanlığı organizasyon başvurularını dikkatli bir şekilde inceledikten sonra onay alınırsa organizatörlerin çalışmalara başlamasına izin verilecek. Max 250 kişiye kadar katılımcının bulunacağı pilot etkinliklere başvuran organizatörler, bir dizi sağlık ve güvenlik gerekliliğini karşılamak için Güvenli Yönetim Önlemlerini uygulamak zorundadır. Bu uygulama Temmuz 2020 itibariyle başlayan 50 kişiye kadar yapılan organizasyonların başarılı olduğu görüldükten sonra genişletilerek bugünkü halini almıştır.

Güvenli İş Organizasyonları Risk Yönetimi çerçevesinde, organizatörler 5 temel gerekliliği yerine getirmelidir:

  1. Organizasyonun öncesi ve sonrasını da kapsayarak katılımcının tüm seyahati için enfeksiyon kontrol önlemleri alınmalıdır
  2. Yoğun kalabalık ortamların oluşması önlenmelidir
  3. Bireyler arasında yakın temas sınırlandırılmalıdır
  4. Güvenli ve temiz bir ortam sağlanmalıdır
  5. Covid-19 ile ilgili acil durum planı hazırlanmalıdır

STB, güvenli iş etkinlikleri için protokollerini uyarlamak ve ayarlamak için MICE endüstrisi ile birlikte çalışacaktır. 250’ye kadar katılımcının yer aldığı pilot etkinliklere başvuruların kabul edilme hamlesi, MICE endüstrisinin öneminin yanı sıra iş etkinliklerine yönelik güçlü sektör ilgisini ve talebini de göz önünde bulundurarak başladı.

Güvenli ve yenilikçi ziyaretçi deneyimleri sağlamak adına sağlık ve güvenliği temel zorunluluk olarak kabul ederek ticari fuarlar ve sergiler için özel sektör ile ortaklaşa bir prototip geliştirildi. Bu, ITB Asia & STB tarafından desteklenen TravelRevive adlı yeni bir etkinlikle başlayarak birkaç ticari fuarda test ediliyor. ITB Asya seyahat fuarını da düzenleyen Messe Berlin (Singapur), uluslararası delegeleri ve işletmeleri fikir alışverişinde bulunmak, bilgi boşluklarını kapatmak ve seyahatin geleceğini yeniden hayal etmek için bir araya getirdi. Singapur’u eğlence amaçlı seyahatin yeniden başlamasına hazırlamak için, TravelRevive MICE delegeleri ile denenen güvenli güzergahlar da tasarladı. Bu güzergahlar, yalnızca geçerli güvenli yönetim yönergelerine uymakla kalmayıp, aynı zamanda ziyaretçi hareket yönetimine yardımcı olacak yer hizmetleri ve turist rehberleri tarafından desteklenen yüksek kaliteli deneyimler sağlayan bir dizi aktivite içeriyor. Ayrıca yolcular için, COVID-19 ile ilgili kritik giderleri karşılamak adına bir seyahat sigortası ürünü geliştirmek üzere devlet kurumlarıyla birlikte çalışılıyor.

Spread the love