HaberlerYaşam

Singapur Yemek Festivali 2021 İle Her Lokmada Singapur’un Tadını Çıkarın

Singapur Yemek Festivali 2021’de Tutkularınızı Gastronomik Bir Şölenle Besleyin

28. kez düzenlenecek olan Singapur Yemek Festivali (SFF), – Uluslararası yemek tutkunlarını Singapur’un zengin mutfak manzarasına dalmaya ve yemek sevgisini yeniden keşfetmeye davet ediyor.. ilk kez online olarak gerçekleştirilecek ve iki katı büyüklüğünde karşımıza çıkacak.

Dubai 15 Ağustos 2021 – Her yemek tutkununun takviminde en çok beklenen etkinliklerden biri olan Singapur Yemek Festivali (SFF), 27 Ağustos – 12 Eylül 2021 tarihleri arasında üç hafta sonu boyunca 28.si için “Her Isırıkta Singapur’un Tadını Çıkarın” temasıyla geri dönüyor. Singapur’da yerel mutfağa ve F&B yeteneğine adanmış tek organizasyon olan bu festival, online bir platformda 50’den fazla yiyecek ve içecek deneyimini gurmelere getirerek yenilik yapmaya devam ediyor. Bu, geçen yılki sanal organizasyona kıyasla iki katı sayıda olacak.

Hem izlemesi ücretsiz hem de ücretli canlı ustalık sınıflarının heyecan verici görüntüsü ile, uluslararası izleyicileri Singapur’un mutfak sahnesindeki en tanınmış şeflerden bazılarıyla yakın ve kişisel iletişim kurabileceği bir ortama taşıyor.

Gurmeler ayrıca mutfak mirası ve buluş hikayeleri küratörlüğünde yürüyüş turları aracılığıyla iştahınızı açabilir, yemek tarifleri videoları aracılığıyla yeni lezzetler ortaya çıkarmak için daha derinlere inebilir ve sanal deneyimler ve belgeler aracılığıyla Singapur’u keşfedebilirsiniz.

SFF 2021, gezginleri Singapur’un sunduklarını yeniden tanımlayan yeni olasılıkları deneyimlemeye davet eden bir kampanya olan SingapoReimagine’in öne çıkan özelliklerinden biridir. SingapoReimagine ile uyumlu olarak SFF, dünya çapındaki Gurmelere tutkularını yeniden alevlendirme ve online tekliflerimizle seyahati yeniden deneyimleme fırsatı sunarak mutfak kültürümüzü ve onu hayatta tutan insanları öne çıkarıyor.

Singapur Turizm Kurulu (STB) Perakende ve Yemek Direktörü Serene Tan şunları söyledi: “Singapur Yemek Festivali 2021, gururlu geleneğine sadık olarak, yerleşik ve yükselen şeflerden günlük mutfak kahramanlarına, şarap uzmanlarına ve miksologlara kadar insanlarımızı öne çıkararak canlı mutfak kültürümüzü sergiliyor. Bu yıl, SFF’yi dünya çapında kitlelere ulaştırmanın heyecanını yaşıyoruz, onları Singapur mutfağında şımartmaya ve çok kültürlü mirasımız hakkında yemek yoluyla daha fazla bilgi edinmeye davet ediyoruz. SFF, Singapur’un mutfak sahnesindeki yeniliğin ve küresel bir mutfak başkenti olarak itibarımızın her zamankinden daha fazla kanıtıdır.”

Programla ilgili önemli noktalar

Bu yılki festival programı Canlı Ustalık sınıfları ve Sanal Yemek Deneyimleri’nden oluşmaktadır ,

Canlı Ustalık Sınıfları izleyicilere Singapur’un mutfak sahnesindeki en iyi şeflerden, barmenlerden ve yemek kişiliklerinden öğrenme fırsatı sunuyor. Festivale katılanlar, SFF 2021’in Facebook sayfasında yer alan dokuz ücretsiz ustalık sınıfları’na katılabilirler. Singapur ve Asya’daki F&B sahnesinde en iyi isimlerin yer aldığı heyecan verici özellikler arasında şunlar yer alıyor:

MasterChef Singapur 2018 jürisi Enginar’ın Bjorn Shen’i ve Filipinler’den Le Cordon Bleu eğitimli şef JP Anglo, istiridye omlet yorumuyla dört elle işbirliği sunacak;

Fishball Story’den Hawkerpreneur Douglas Ng, el yapımı geleneksel Hakka yong tau

fu’nun (öncelikle kıyma karışımı veya balık ezmesi ile doldurulmuş tofudan oluşan geleneksel Hakka yemeği) arkasındaki sırları açıklayacak;

SingapoReimagine uluslararası kampanyası, Singapur’a seyahat beklentisini oluştururken, turizmi sıfırlamak ve canlandırmak için yerel ve küresel toplulukları bir araya getirmek için Kasım 2020’de STB tarafından başlatıldı.

Michelin yıldızlı bir restoran JAG’den Şef Jeremy Gillon, sıfırdan yumuşak mantı yapma sürecini gösterecek        

Tigerlily Patisserie’den Şef Maxine Ngooi, aromatik buah keluak rempah (buah keluak meyvesinin tohumlarının baharat karışımı )ile babka somununa bir hareket getirecek;

Pasta uzmanı Le Matin Patisserie’den Muhammed Al- Matin eşsiz bir goreng pisang (muz böreği) tatlısı sunacak;

SFF’nin bir parçası olarak, uluslararası festival severler için interaktif formatlarda Sanal Yemek Deneyimleri de olacak.

Gurmeleri arazide ve hidroponik çiftliği etrafında bir tura çıkaran bir belge özelliği aracılığıyla Kök Fah Çiftliği gibi yenilikçi işletmelerin ayrıntılarını detaylarıyla izleyin. Kitchen Insider: Sustenir gibi yemek tutkunlarını eğiten tarif videoları yapın. Singapur’da modern çiftçilik, yerel ürünleri

 günlük yemeklere dahil etmenin yollarını önererek, onu beslenmeyle güçlendirmektedir. Ayrıca Gurmeler, popüler yemek sunucusu Nikki Muller tarafından sunulan Little India ve Tiong Bahru sanal yemek turlarında nefis yemeklerle gözlerini şenlendirecektir.

SFF 2021’e göz atmak isterseniz ;

Festivale katılanlar etkinliklerin tam listesi için www.singaporefoodfestival.sg sayfasına göz atabilirler. Programın tamamı, tarihler, resimler ve fiyatlar dahil olmak üzere SFF faaliyetlerinin daha fazla ayrıntısını bu bağlantı üzerinden SFF 2021 bilgi sayfasında bulabilirsiniz.

Medya ile ilgili sorularınız için aşağıdaki iletişim adreslerini kullanabilirsiniz:

Tanya Singh

Yönetici, Orta Doğu Singapur Turizm Kurulu E-posta: tanya_singh@stb.gov.sg

Singapur Yemek Festivali Hakkında

Singapur Yemek Festivali (SFF), “Her Lokmada Singapur’un Tadını Çıkar” temasıyla bu Ağustos ayında 28’inci kez düzenlenecek 28’inci kez geri dönüyor. SFF 2021, nesiller boyu yemek mirasını onurlandıracak ve Singapur mutfağının sınırlarını zorlayan mutfak kreasyonlarını sergileyecek. Singapur lezzetlerini, inanılmaz yetenekleri ve mutfak geçmişimizin ve geleceğimizin zengin detaylarını kutluyor. Festival, 27 Ağustos – 12 Eylül 2021 tarihleri arasında Singapur’un çeşitli yerlerinde gerçekleşecek. Üç hafta sonu şölen, çeşitli heyecan verici programlar ve Singapur’un kültürel dokusunun evrimini gösteren sürükleyici deneyimler için sabırsızlanıyoruz.

Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.singaporefoodfestival.com.

Singapur Turizm Kurulu Hakkında

Singapur Turizm Kurulu (STB), Singapur’un önemli ekonomik sektörlerinden biri olan turizmin önde gelen kalkınma kuruluşudur. Sektör ortakları ve toplulukla birlikte dinamik bir Singapur turizm ortamını şekillendirmektedir. Singapur’u insanlara tutkularını paylaşmaları ve derinleştirmeleri için ilham veren canlı bir destinasyon olarak farklılaştırarak Passion Made Possible markasını hayata geçiriyoruz.

Daha fazla bili için : www.stb.gov.sg veya www.visitsingapore.com sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Bizi: facebook.com/VisitSingaporeme, twitter.com/stb_sg ve instagram.com/visitingaporeme adreslerinden bizi takip edebilirsiniz.

Spread the love