Havacılık

Singapur giriş kurallarını esnetiyor

Singapur Havayollari ve Scoot, 1 nisan 2022’den itibaren tam aşilanmiş yolcular için kapilarini açiyor

Tüm Singapur Havayolları (SIA) ve Scoot uçuşlarında tam aşılı olan yolcular, 1 Nisan 2022’den itibaren Singapur’a varışta herhangi bir test veya karantina gereksinimi olmaksızın, ülkeye karantinasız girişin keyfini çıkarabilecekler. Bu kural, Singapur hükümetinin ülkeye giriş için seyahat protokollerini hafifletmesinden sonra geldi.

Bu sayede, tüm SIA ve Scoot uçuşları şartlara uygun olan tüm yolculara açık olacaktır. SIA ve Scoot, 37 ülkede 95 noktadan Singapur’a hizmet vermektedir.

Tam aşılı tüm yolcuların seyahat öncesi test yaptırmaları ve tüm geçerli vize gereksinimlerini yerine getirmiş olmaları gerekmektedir.

Sonuç olarak, SIA ve Scoot 1 Nisan 2022’den itibaren Aşılı Seyahat Yolu (VTL) uçuşlarına son verecektir. 1 Nisan 2022’de veya sonrasında bir VTL uçuşu için rezervasyonu olan mevcut yolcular planlandığı gibi seyahat edebilirler. Rezervasyonlarında herhangi bir değişiklik yapmalarına gerek yoktur.

Aşılama durumuna bakılmaksızın yolcuların, son varış yerlerinin giriş koşullarını yerine getirmeleri koşuluyla, 1 Nisan’dan itibaren neredeyse tüm SIA ve Scoot uçuşlarında Singapur üzerinden aktarma yapmalarına izin verilecek. 1

1Yolcular, mevcut kurallar  gereğiyle Singapur üzerinden Anakara Çin’deki veya Hong Kong SAR bölgesindeki bir varış noktasına transit geçemez. Anakara Çin veya Hong Kong’dan seyahat eden yolcuların nihaivarış noktalarına giderken Singapur Changi Havaalanı üzerinden aktarmalarına izin verilecektir.

Aşağıda SIA sözcüsüne ait açıklamayı görebilirsiniz.

“SIA Grubu, Singapur’a giriş için seyahat protokollerini basitleştirmeye yönelik en son uygulamaları memnuniyetle karşılıyor. Bu, Singapur’un önde gelen bir turizm merkezi ve çok önemli bir hava merkezi olarak konumunu geri kazanma hedefini desteklemektedir. Bu uygulama yolcularımızın tatillerini planlamalarına, aileleri ve sevdikleriyle yeniden birarada olmalarına olanak tanırken aynı zamanda artan iş seyahati talebini de destekleyecektir. Yolcularımızı, sıcak misafirperverliğimizin ve birinci sınıf ürün ve hizmetlerimizin tadını çıkaracakları uçuşlarımızda ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.

Mevcut Rezervasyonları Olan Yolcular

Rezervasyonlarında değişiklik yapmak isteyen yolcularımızın işlemlerini çeşitli seçeneklerinin sunulduğu web sitemiz üzerinden yapmalarını tavsiye ederiz. Doğrudan SIA ile rezervasyon yaptıran yolcularımız, Manage Booking seçeneği aracılığıyla da taleplerini iletebilirler. Kendileriyle en kısa sürede iletişime geçip yardımcı olacağız. Kişisel olarak yapamayacakları işlemler için Assistance Request Form’u doldurabilirler.

Bir seyahat acentesi veya ortak havayolu aracılığıyla rezervasyon yapan yolcularımızın yardım için doğrudan kendileriyle iletişime geçmelerini öneririz.

SIA yolcularının, yalnızca önümüzdeki 72 saat içinde seyahat edeceklerse, iletişim merkezlerimizi aramalarını tavsiye ediyoruz

Bu süre zarfında yaşanabilecek yoğunluk sebebiyle yolcularımıza sabırları ve anlayışları için teşekkür ederiz.

#SIAcares ile SIA’nın Güvenli ve Sorunsuz Seyahati

Singapur Havayolları, yolcularımızın refahına kendini adamıştır ve sizin sağlığınızı korurken endişe etmeden güvenle seyahat etmeniz için tasarlanmış inisiyatiflere sahiptir. Daha fazla ayrıntı burada bulunabilir.

SIA, tüm yolcularımızı birinci sınıf ürün ve hizmetlerimizin tadını çıkaracakları uçuşlarımızda ağırlamayı dört gözle bekliyor. Yolcularımız, refahlarını sağlamak için uygulanan ve geliştirilen sektör lideri sağlık ve güvenlik önlemleriyle SIA ile güvenle seyahat edebilir. Daha fazla ayrıntı burada

Spread the love