Seyahat

Şeyseller 25 Mart’ta sınırlarını açıyor

Hint Okyanusu adası olan Seyşeller, 25 Mart 2021 tarihinden itibaren aşı durumlarına bakılmaksızın dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri ağırlayacağını duyurdu . Güney Afrika’dan gelen ziyaretçilerin Seyşeller’e girmesine ise henüz izin verilmeyecek..

Duyuru Dışişleri ve Turizm Bakanı Sylvestre Radegonde tarafından Turizm Görev Gücü Komitesi toplantısının ardından Seyşeller Turizm Kurulu (STB) konferans salonunda bir basın brifinginde yapıldı.

Ziyaretçilerin artık yalnızca kalkıştan 72 saat önce alınan negatif bir PCR testini sunmaları istenecek. Seyşeller’e girişte karantina gerekliliği veya hareket kısıtlaması olmayacak. Ek olarak, varışta kuruluşlarda minimum kalış süresi artık geçerli olmayacaktır.

Bununla birlikte, ziyaretçilerin yine de pandemi nedeniyle uygulanan diğer halk sağlığı önlemlerine uymaları gerekecektir, bunlar arasında yüz maskeleri takılması, sosyal mesafe bırakma, düzenli temizlik veya ellerin yıkanması yer alacaktır. Yeni önlemler aynı zamanda ziyaretçilere barlar, yüzme havuzları, kaplıcalar ve Çocuk kulübü dahil olmak üzere otel arazisindeki tüm ortak alanlara erişim sağlıyor.

Bakan Radegonde, ülkeye giriş prosedürlerinin gözden geçirilmesi ve gevşetilmesi kararının, ülkenin yılın başlarında başlattığı agresif aşılama kampanyasında kaydedilen başarı göz önüne alındığında mümkün olduğunu belirtti.

Aşılama kampanyası oldukça başarılı oldu. Hükümet, nüfusun korunduğundan emin olmak için elinden gelen her şeyi yaptı. Şimdi, sınırlarımızın daha da açılmasının ekonomik toparlanmamıza izin verecek bir sonraki adım olduğu noktaya geldik. Açıklanan önlemler genel olarak turizm ortaklarımızın tavsiyelerini yansıtıyor ve sağlık yetkililerimizle tam bir istişare içinde ve onların onayıyla yapıldı ”dedi.

Hindistan’daki Seyşeller Turizm Kurulu’nun pazarlama ve halkla ilişkiler ofisi BRANDit’in CEO’su Lubaina Sheerazi, destinasyonun yeniden açılmasıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Hintliler uluslararası seyahat etmek için daha fazla destinasyon seçeneği ararken, Seyşeller herhangi bir kısıtlama olmaksızın Hindistan’a açılıyor. İnsanların COVID kozalarından çıkmaya ve yurtdışına seyahat planlamaya hazır oldukları harika bir zamanda. Turistlere sunacak çok şeyi olan dinamik bir ülke olarak, ticareti ve tüketicileri Seyşeller’de bir sonraki kaçamaklarını planlamaları için motive etmekten heyecan duyuyoruz. “

Ekonomisi öncelikle turizme dayalı olan Afrika’nın doğu kıyısındaki küçük ada ülkesi, Ocak 2021’de cesur, kapsamlı ve etkili bir Covid-19 aşılama kampanyası başlatan ilk Afrika ülkesiydi.

Varış noktası, ziyaretçilerin ve yerel halkın sağlık ve güvenliğinin her zaman tehlikeye atılmamasını sağlamak için yeni giriş önlemlerini sürekli olarak gözden geçirecektir.

Spread the love