Havacılık

Qatar Airways Yaz Programını Açıkladı

Qatar Airways  Afrika’da 23, Amerika’da 14, Asya-Pasifik’te 43, Avrupa’da 43 ve Orta Doğu’da 19 varış noktasında haftalık 1200 den fazla uçuş gerçekleştirmeyi planlıyor.

Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı Akbar Al Baker yaptığı açıklamada: “Uluslararası havacılığın iyileştirilmesine liderlik etmekten, en yüksek biyo-güvenlik ve hijyen standartlarını uygulamaktan ve seyahati basitleştirmek ve yolcuları eski haline getirmek için en son yeniliklere yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz.’’  İfadelerini kullandı.

Qatar Airways Cargo, varış noktaları ağı genelinde güvenilir bir programın sürdürülmesinde hayati bir rol oynadı. Pandeminin başlangıcından bu yana, Qatar Airways 500.000 tondan fazla tıbbi malzemenin taşınmasına yardımcı oldu ve 20’den fazla ülkeye 15.000.000 doz COVID-19 aşısı teslim etti. Kargo şirketi, dünya çapında etkilenen bölgeleri desteklerken, müşterilerinin işlerini desteklemeye ve küresel ticareti etkinleştirmeye odaklanmaya devam ediyor.

IATA 2021 Yaz Sezonu Qatar Airways destinasyonları:

Afrika

Abuja (ABV), Accra (ACC), Addis Ababa (ADD), İskenderiye (HBE), Cezayir (ALG), Kahire (CAI), Cape Town (CPT), Kazablanka (CMN), Darüsselam (DAR), Cibuti (JIB), Durban (DUR), Entebbe (EBB), Johannesburg (JNB), Kigali (KGL), Kilimanjaro (JRO), Lagos (LOS), Luanda (LAD), Maputo (MPM), Mogadishu (MGQ), Nairobi (NBO), Seyşeller (SEZ), Tunus (TUN), Zanzibar (ZNZ)

Amerika

Atlanta (ATL), Boston (BOS), Chicago (ORD), Dallas (DFW), Houston (IAH), Los Angeles (LAX), Miami (MIA), Montreal (YUL), New York (JFK), Philadelphia (PHL) ), San Francisco (SFO), Sao Paulo (GRU), Seattle (SEA), Washington DC (IAD)

Asya Pasifik

Adelaide (ADL), Ahmedabad (AMD), Amritsar (ATQ), Auckland (AKL), Bali (DPS), Bangalore (BLR), Bangkok (BKK), Brisbane (BNE), Calicut (CCJ), Cebu (CEB), Chennai (MAA), Clark (CRK), Colombo (CMB), Dhaka (DAC), Goa (GOI), Guangzhou (CAN), Hangzhou (HGH), Hanoi (HAN), Ho Chi Minh City (SGN), Hong Kong (HKG), Haydarabad (HYD), İslamabad (ISB), Cakarta (CGK), Karaçi (KHI), Katmandu (KTM), Kochi (COK), Kalküta (CCU), Kuala Lumpur (KUL), Lahor (LHE), Erkek (MLE), Manila (MNL), Melbourne (MEL), Mumbai (BOM), Yeni Delhi (DEL), Perth (PER), Peşaver (PEW), Phuket (HKT), Seul (ICN), Singapur (SIN) , Sialkot (SKT), Sidney (SYD), Tokyo Narita (NRT), Trivandrum (TRV)

Avrupa

Adana (ADA), Amsterdam (AMS), Antalya (AYT), Ankara (ESB), Atina (ATH), Bakü (GYD), Barselona (BCN), Belgrad (BEG), Berlin (BER), Bodrum (BJV), Brüksel (BRU), Bükreş (OTP), Budapeşte (BUD), Kopenhag (CPH), Dublin (DUB), Edinburgh (EDI), Frankfurt (FRA), Helsinki (HEL), İstanbul (IST), İstanbul Sabiha (SAW) , İzmir (ADB), Kiev (KBP), Larnaka (LCA), Londra (LHR), Londra Gatwick (LGW), Madrid (MAD), Manchester (MAN), Milano (MXP), Moskova (DME), Münih (MUC ), Mikonos (JMK), Oslo (OSL), Paris (CDG), Prag (PRG), Roma (FCO), Sofya (SOF), Stockholm (ARN), Tiflis (TBS), Viyana (VIE), Varşova (WAW ), Erivan (EVN), Zagreb (ZAG), Zürih (ZRH)

Orta Doğu

Abu Dabi (AUH), Amman (AMM), Bağdat (BGW), Basra (BSR), Beyrut (BEY), Dammam (DMM), Dubai (DXB), Erbil (EBL), İsfahan (IFN), Cidde (JED) , Kuveyt (KWI), Meşhed (MHD), Maskat (MCT), Necef (NJF), Riyad (RUH), Salalah (SLL), Şiraz (SYZ), Süleymaniye (ISU), Tahran (IKA)

* Düzenleme onayına tabidir

Qatar Airways, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından prestijli 5 Yıldızlı COVID-19 Havayolu Güvenlik Derecelendirmesini elde eden dünyadaki ilk küresel havayolu oldu. Bu, Orta Doğu ve Asya’da Skytrax 5 Yıldızlı COVID-19 Havaalanı Güvenlik Derecelendirmesi ile ödüllendirilen ilk havalimanı olarak HIA’nın son başarısının ardından geldi.

Çok sayıda ödüllü havayolu olan Qatar Airways, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından yönetilen 2019 World Airline Awards tarafından ‘Dünyanın En İyi Havayolu’ seçildi. Aynı zamanda, çığır açan Business Class deneyimi olan Qsuite sayesinde ‘Orta Doğu’nun En İyi Havayolu’, ‘Dünyanın En İyi Business Sınıfı’ ve ‘En İyi Business Sınıfı Koltuğu’ seçildi. Qsuite, Johannesburg, Frankfurt, New York ve Singapur dahil 45’ten fazla noktaya uçuşlarda mevcuttur.

Qatar Airways, beş kez hava yolu endüstrisinde mükemmelliğin zirvesi olarak kabul edilen  ‘Yılın Skytrax Havayolu’ unvanını alan tek havayoludur. Buna ek olarak, Qatar Airways ana ve merkezi olan Hamad Uluslararası Havalimanı (HIA), SKYTRAX Dünya Havaalanı Ödülleri 2020 tarafından üst üste altıncı kez ‘Orta Doğu’nun En İyi Havalimanı’ ve ‘Dünyanın En İyi Üçüncü Havalimanı’ seçildi.

Qatar Airways, oneworld küresel havayolu ittifakına katılan ilk Körfez havayoludur ve yolcularının günde 14.250 seferle 160’tan fazla ülkede 1.000’den fazla havalimanından yararlanmasını sağlar.

Qatar Airways, hizmet verdiği küresel topluluğu zenginleştirmeye adanmış bir dizi heyecan verici uluslararası ve yerel girişimi gururla desteklemektedir. Resmi FIFA ortağı Qatar Airways, FIFA World Cup Qatar 2022 TM de dahil olmak üzere birçok üst düzey spor etkinliğinin resmi sponsorudu

Spread the love