Havacılık

Qatar Airways NDC çözümleri için Amadeus ile ortaklığını genişletiyor

Pek çok gezgin, önümüzdeki aylarda seyahat etme isteklerini gidermek için sabırsızlanıyor. Müşteri hizmetlerinin yepyeni bir anlam kazanmasıyla birlikte havayolları, yolcuları tekrar karşılarken güvenlerini artıran yeni teklifler ve hizmetler yaratma fırsatına sahip oluyor. Bunu son derece iyi anlayan bir havayolu, Qatar Airways. COVID-19’un getirdiği zorluklarla doğrudan yüzleşen yenilikçi ve lider havayolu, büyüme stratejisini hızlandırmak için müşteri ihtiyaçlarını ve zamanını kaybetmeden bu krizden daha güçlü çıkmaya hazırlanıyor.

Seyahat acentesi kanalının iddialı büyüme planlarını mümkün kılmak için kritik değerini anlayan havayolu, Amadeus ile anlaşmaları sonuçlandırarak, bir kez daha Amadeus’u uzun süredir devam eden dağıtım ve BT ortağı olarak seçmek için bir Anlaşma Mektubu imzaladı.

Bu anlaşma, Qatar Airways’in NDC üzerinden içerik de dahil olmak üzere teklifini, Amadeus Seyahat Platformu aracılığıyla seyahat acenteleri ve şirketlere küresel olarak sunacak . Sonuç olarak havayolu, perakendecilik yeteneklerini geliştirecek, çok kanallı dağıtım stratejisini daha da geliştirecek ve seyahatin bu sonraki aşamasında küresel erişimini güçlendirecek.

Havayolu ayrıca 2022’den  itibaren Amadeus Altéa NDC’yi benimsemek  istiyor . Bu, kanallar genelinde perakendecilik yeteneklerini tutarlı bir şekilde daha da geliştirecek; yeni, dinamik NDC-etkin içerik ve ücretlerin dağıtımı ve servisi. Amadeus Seyahat Platformu ile sorunsuz entegrasyon, Qatar Airways’in NDC kaynaklı içeriğini Amadeus’un küresel seyahat satıcıları ağına dağıtmasına ve dolayısıyla perakende satış ve dijital temas noktalarını geliştirmesine olanak tanıyacak.

Dijital stratejisini daha da desteklemek ve NDC’nin benimsenmesini artırmak için,havayolu, Amadeus Havayolu Platformu ve bulut teknolojisi tarafından desteklenen çeşitli Teklif ve Sipariş yönetimi çözümlerini uygulamayı amaçlamaktadır. Amadeus’un bu alanlara sürekli yatırımı ile havayolu, arama, satış, kesinti yönetimi ve sürekli fiyatlandırma konularında gelişmiş yeteneklerden yararlanabilir. Bu, Qatar Airways’in dijital temas noktalarını zenginleştirebileceği, teklifini kişiselleştirebileceği, operasyonları iyileştirebileceği ve hizmette mükemmelleşebileceği anlamına geliyor.

“Qatar Airways her zaman öncü bir havayolu olmuştur ve pandemi sırasında inovasyonumuz, kesintisiz hizmet sağlama ve yolcularımıza en esnek seyahat seçenekleri sunma konusunda kilit bir güç olmuştur. Bu zorlu zamanlarda ticaret ortaklarımızla güçlü ilişkiler kurduk ve seyahat ticareti, Qatar Airways’in mevcut ve gelecekteki dağıtım stratejisinin önemli bir stratejik ayağı olmaya devam ediyor. Amadeus ile bu ortaklık güvenilir ve tutarlı havayolu ortağı olarak yerimizi takviye tarafından nihayetinde müşterilerimize ticari ortaklarımızın yararına son teknoloji ve güçlendirir,” comments Thierry Antinori CCO’su, Katar Havayolları .

“Bu, dünyanın önde gelen havayollarından biriyle teknoloji ve dağıtım ortaklığımızı güçlendirmeye çalıştığımız için seyahat endüstrisi için önemli bir andır. Amadeus Seyahat Başkanı Decius Valmorbida, Qatar Airway’in büyüme yörüngesi, esnekliği ve müşteri odaklılığı dikkate değer bir şey” dedi. “Teknolojimiz, geniş seyahat satıcı ağımızla birleştiğinde, havayolunun dijital varlığını güçlendirecek ve iddialı büyüme stratejisini tam olarak yerine getirecek. NDC ve Amadeus Seyahat Platformu’ndaki entegrasyon, havayolunun perakende satış yeteneklerini modernize etmede önemli bir dayanak olacak. NDC içeriğini tüm kanallara dağıtma yeteneğini eklediğinizde, Qatar Airways’in bilinen birinci sınıf hizmeti sunmaya devam etmesi için yeni bir fırsatlar dünyası açılacak.”

COVID-19’un yarattığı zorluklara rağmen, NDC birçok sektör oyuncusu için eskisi kadar önemli olmaya devam ediyor ve ivme kazanıyor. Bu anlaşma, NDC’nin endüstri genelinde benimsenmesi için bir başka önemli kilometre taşıdır. Artık, seyahat satıcılarının ekosistemine tamamen entegre edilmiş, daha ölçeklenebilir uçtan uca çözümlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç var. Qatar Airways, NDC lider havayollarından biri olarak standarda bağlılığını sürdürüyor.

Spread the love