Havacılık

İç hat uçuşu olmayan havayolları,listeye çok şaşıracaksınız!

Avrupa (Hollanda,Belçika)

KLM , Avrupa, Güney Amerika, Güney Afrika ve Güneydoğu Asya’da bir çok önemli destinasyona uçan güçlü bir uluslararası ağa sahiptir. Fakat havayolunun  kendi ülkesinde bir iç hat uçuşu yoktur.  Bunun en önemli nedeni ülkenin yüzölçümü  ve yaygın tren ağıdır. 

Benzer şekilde, Belçika da küçük bir ülkedir  ve yaygın demiryolu ağı şehirleri birbirine bağlar. Ülkenin ana taşıyıcısı olan Brussels Airlines ‘in de iç hat uçuşu yoktur.

Orta Doğu (BAE,Qatar,Bahreyn,Kuveyt)

Bu bölgede iç hat uçuş ağına sahip olmayan pek çok ülke var. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE),herhangi bir iç hat uçuşu olmayan ama  dünya standartlarında havayollarına sahip bir ülkeye en büyük örnek.

Emirates ,Etihad Airways ,Air Arabia ve Fly Dubai’nin iç hat uçuşu bulunmuyor.

Qatar Airways dünyanın en büyük havayolu ağlarından birine sahip olsa da iç hat uçuşu yoktur.

Kuwait Airways ve Gulfair bir çok uluslararası destinasyona uçmasına rağmen iç hat uçuşu yoktur.

Uzakdoğu (Hongkong ,Singapur)

1997 yılına kadar Britanya’ya bağlı olan Hongkok daha sonra Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı özel idari bölge olsa da Çin uçuşları uluslararası uçuş statüsünde, bu nedenle Cathay Pasific‘in iç hat uçuşu bulunmuyor.

En büyük taşıyıcılardan Singapore Airlines A350-900 ile Singapur Newyork gibi en uzun uçuşlardan birine sahip olmasına rağmen ama herhangi bir iç hat uçuşu bulunmuyor.

Dünya üzerinde iç hat uçuşu bulunmayan bir çok ülke olsa da yazıda bahsettiğimiz ülkeler ve havayolları bir çok kişi işin şaşırtıcı konumda..

Spread the love