Seyahat

Dubai tam doz aşılı yolculara tamamen açıldı

                                  Dubai’ye yapılacak seyahatlerde tam doz aşısını yaptırmış yolcular artık COVID-19 test uygulamasına tabi olmayacaklardır.   Yaptırılmış olan aşıların, Dünya Sağlık Örgütü veya Birleşik Arap Emirlikleri Sağlık Otoriteleri tarafından onaylanmış aşılar listesinde yer alması gerekmektedir.   Yolcuların, uçuştan önce ve Dubai’ye varışta QR kodlu aşı sertifikalarını İngilizce veya Arapça dillerinde basılı veya digital olarak ibraz etmeleri gerekmektedir.   Onaylı aşılarla ilgili bilgiyi aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden alabilirsiniz.   https://covid19.trackvaccines.org/agency/who/   https://u.ae/en/information-and-services/justice-safety-and-the-law/handling-the-covid-19-outbreak/vaccines-against-covid-19-in-the-uae  
Tam doz aşısını tamamlamamış olan veye aşısız yolcuların, uçuşa kabullerinden önce ve Dubai’ye varışta, uçuşa kabullerinden en fazla 48 saat öncesinde yaptırmış oldukları SARS‑COV‑2 viral RNA’yı hedefleyenCOVID-19 PCR negatif test sonucunu QR kodlu ve sertifikalı bir kurum tarafından onaylanmış, İngilizce veya Arapça dillerinde düzenlenmiş ve basılı veya digital olarak ibraz etmeleri gerekmektedir. Antikor testleri ve evde test kitleri dahil olmak üzere diğer test sonuçları Dubai’de kabul edilmemektedir.   Son bir (1) ay içinde Covid-19 geçirmiş olan yolcuların (iyileşme ve Dubai’ye varış tarihlerini arasındaki süreyi kapsar), yetkili bir kurum tarafından verilen QR kodlu basılı İngilizce veya Arapça dillerinde Coronavirus SARS COVID-19 geçirmiş olduklarınıbeyan edensağlık sertifikalarını ibraz etmeleri gerekmektedir.
Yolcular, yetkililer tarafından talep edildiği taktirde Dubai’ye varışlarında PCR testine tabi tutulabilecekler ve test sonuçlarının negatif çıkmasına kadar olan sürede kendilerini Dubai’de ikamet ettikleri yerden ayrılmamak şartı ile karantinaya alacaklardır. Test sonuçlarının pozitif çıkması halinde yolcular, Dubai Sağlık Otoriteleri tarafından bilgilendirilerek, belirlenmiş yönergelere uyacaklardır.   B.A.E vatandaşları ve 1.derece akrabaları bu uygulamanın dışında olup, sadece Dubai’ye varışta havalimanında PCR testine tabi tutulacaklardır.   12 yaş altında olan çocuklar bu uygulamaya dahil değildir.              Dubai Üzerinden Seyahat Eden Transit Yolcular   Dubai üzerinden seyahat eden transit yolcular ise seyahat ettikleri ülkenin  COVID-19 kurallarına tabi olacaklardır.               
https://www.emirates.com/tr/english/help/covid-19/dubai-travel-requirements/   https://www.emirates.com/tr/english/help/covid-19/travel-requirements-by-destination/                

Emirates Ücretsiz Covid-19 Tıbbi Seyahat Sigortası kapsamında yolcularının 175.000 USD‘ye kadar tıbbi masraflarını ve 14 gün boyunca günde 115 USD’ye kadar karantina masraflarını karşılayarak güvenle seyahat etmelerini sağlıyor.
Spread the love