Havacılık

Amerika Birleşik Devletleri COVID-19 Seyahat Kısıtlamalarını Gevşetmeye Hazır mı

Havacılık sektörü nefesini tutuyor ve transatlantik seyahatin ciddi bir şekilde yeniden açılmasını bekliyor. Nefes almak için biraz daha beklemesi gerekecek gibi görünüyor. Yetkililer Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ABD’nin bulaşıcı Delta varyantıyla ilgili endişeler nedeniyle uluslararası seyahat kısıtlamalarını kaldırmaya henüz hazır olmadığını söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri, Delta varyantıyla ilgili endişeler nedeniyle seyahat kısıtlamalarını gevşetme konusunda isteksiz gözüküyor

Dünya Sağlık Örgütü geçen hafta sonlarında yaptığı açıklamada, son derece bulaşıcı Delta koronavirüs türünün Avrupa’nın çoğunda baskın tip haline geldiğini açıkladı. Aynı zamanda Hindistan’da da ortalığı kasıp, dünyanın en az 100 ülkesine yayıldı ve aşılama oranlarının düşük olduğu yerler için önemli bir tehdit oluşturuyor. Ayrıca, şu anda ABD’deki baskın türdür , enfeksiyonların %80’inden fazlasını ve henüz aşılarını almamış insanlar arasında ölüm artışını oluşturur.

ABD’ye seyahat kısıtlamaları Ocak 2020’nin sonunda başladı. O tarihte, yalnızca son iki haftadır Çin’de bulunan yabancı uyrukluların ülkeye girmesine izin verilmiyordu. Liste son 18 ayda değişti ve bugün Birleşik Krallık, 26 Schengen ülkesinin yanı sıra İrlanda, Hindistan, Brezilya, Çin, Güney Afrika ve İran’ı içeriyor.

Avrupa’nın çoğu şu anda ABD’den gelen yolculara karantina olmaksızın açıktır (çoğu durumda, test veya tam aşı yapılır). Bununla birlikte, Washington’dan gelen haberler, havayollarının batıya bağlı transatlantik yaz sezonundan hala bir şeyler yapma umutlarını paramparça etmiş olabilir .

ABD Başkanı Joe Biden, G-7 Zirvesi için İngiltere’ye geldi

Başkan Biden geçtiğimiz günlerde transatlantik seyahatin yeniden açılmasının ‘süreçte’ olduğunu söyledi.

Başkan Biden’ın Avrupa ile transatlantik seyahat kısıtlamalarının kaldırılması konusunda konuştuğunu en son 16 Temmuz’da Almanya Başbakanı Angela Merkel ile düzenlediği basın toplantısında duyduk.

Bununla birlikte, o zamandan beri ABD, yukarıda belirtilen Delta varyantının neden olduğu vakalarda bir artış gördü. Bu nedenle, COVID ekibi tamamen ikna olmamış ve havuzun her iki tarafındaki havayollarının seyahati yeniden açma çağrılarına sağır kalmış gibi görünüyor .

Spread the love