Havacılık

Wizz Air İstanbul Havalimanı uçuşlarına başladı

Macaristan merkezli Avrupa’nın düşük bütçeli hava yolu şirketi Wizz Air İstanbul Havalimanı uçuşlarına başladı. Wizz Air’ın İstanbul’a ilk uçuşu, İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Luton Havalimanı’ndan kalkan uçakla gerçekleşirken İstanbul Havalimanı’na inen hava yolu sayısı 84 oldu.

Wizz Air İstanbul Havalimanı uçuşlarına başladı. Macaristan merkezli Wizz Air’in bugün Londra şehrinde bulunan Luton Havalimanı’ndan kalkan Airbus A321 tipi uçak 239 yolcusu ile saat 12.20 sıralarında İstanbul Havalimanı’na iniş yaptı. Yolcular Havalimanı yetkilileri tarafından çiçeklerle karşılanırken ilk uçuş nedeni ile gelen yolcu katı D5 kapısında karşılama etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe İstanbul Havalimanı Hava yolu ve Kargo Pazarlama Direktörü Majid Khan ve Wizz Air Operasyon Direktörü Marion Geoffroy ile yöneticiler katıldı. Karşılama etkinliğinde konuşan İGA Havalimanı İşletmesi Hava yolu ve Kargo Direktörü Majid Khan, “WizzAir’in İGA İstanbul Havalimanı’na uçuşlarına başlamasıyla birlikte çok sayıda İngiliz vatandaşının ülkemizi ziyaret etmesine imkan sağlanacağını düşünüyoruz. Wizz Air ekibine bu süreçteki işbirlikleri için teşekkür ediyoruz ve bu sadece bir başlangıç bunu belirtmek isterim’’ dedi.

Spread the love