Havacılık

Singapur Hava Yolları (SIA) Grubu Doğu Asya uçuşlarını artırıyor

SIA GRUP, DOĞU ASYA UÇUŞLARINA OLAN YOĞUN TALEBİ KARŞILAMAK İÇİN HİZMET AĞINI GENİŞLETİYOR

Singapur Hava Yolları (SIA) Grubu, önümüzdeki haftalarda, bölge genelinde sınır kısıtlamaları daha da hafifledikçe, Doğu Asya pazarlarındaki kilit noktalar da dahil olmak üzere, uçuşlarını yeniden başlatacak ve ağ genelinde daha önemli noktalara hizmetleri artıracak.

Bu, SIA ve Scoot’un özellikle yıl sonu tatil sezonuna doğru ve 2023’ün ilk çeyreğinde uluslararası seyahate yönelik yoğun talebin karşılanmasını sağlayacak. Yeni hizmetler ve ek frekanslar hakkında daha fazla ayrıntı aşağıdaki gibidir:

Singapur Hava Yolları Pazarlama Planlama Kıdemli Başkan Yardımcısı JoAnn Tan şunları söyledi: “Hong Kong, Japonya, Güney Kore, Tayvan ve Çin’de ki ülkeye giriş kurallarının daha fazla kolaylaştırılmasıyla, yıl başı tatil dönemi için güçlü bir talep alıyoruz. Özellikle son birkaç yılda büyük ölçüde kapalı kalan destinasyonlara yoğun bir ilgi görüyoruz. SIA Grup, tatil planlarını yapan müşterilerimize daha fazla seçenek sunmayı hedefliyor ve biz de hizmetlerimizi hava yolculuğu talebine göre ayarlamakta çevik olacağız.”

Japonya

30 Ekim 2022’den itibaren SIA, Haneda’ya mevcut günlük ve Tokyo’nun Narita Havalimanı’na günlük seferlerine, Tokyo’nun Haneda Havalimanı’na ek bir sefer ilave edecek. Singapur’dan Tokyo (Narita) üzerinden Los Angeles’a günlük servisiyle birlikte SIA, Japonya’nın başkenti Tokyo’ya günde dört sefer yapacak.

SIA, 30 Ekim 2022’de Singapur ile Osaka arasındaki seferleri günde iki defaya çıkaracak. Fukuoka’ya ise haftalık üç sefere çıkacak.

Şu anda Scoot, Tokyo Narita havalimanına günlük uçuşların yanı sıra Taipei üzerinden Tokyo’ya (Narita) haftada dört kez ve Osaka’ya haftada beş kez uçuş gerçekleştiriyor. 30 Ekim 2022’den itibaren, Tokyo’ya (Narita), Tokyo’ya (Narita) Taipei üzerinden ve Osaka’ya olan frekansların tümü günlük servislere yükselecek. Scoot ayrıca 2 Kasım 2022’den 27 Şubat 2023’e kadar Sapporo’ya haftada dört kez aktarmasız sezonluk bir uçuş başlatacak. Taipei üzerinden Sapporo’ya haftada üç kez yapılacak uçuşlar ise 1 Kasım 2022’de başlayacak.

Güney Kore

30 Ekim 2022’den itibaren SIA, Seul’e yeni bir günlük sefer artışı ile seferler günlük 3 e çıkacaktır.  

30 Ekim 2022’de Scoot, haftada beş kez Singapur-Taipei-Seul servisi olan eski durumuna getirilecek. 5 Kasım 2022’den itibaren Scoot, Jeju’ya haftada üç sefer olan mevcut uçuş sıklığını haftada beş sefere çıkaracak.

Tayvan, Çin

31 Ekim 2022’den itibaren, Taipei’ye haftada üç kez yapılan mevcut uçuş sayısını  dört sefere çıkararak eski durumuna getirecek.

Scoot’un Taipei üzerinden Tokyo (Narita) ve Sapporo’ya hizmetlerini artırması ve Singapur-Taipei-Seul uçuşlarının eski haline getirilmesiyle havayolu, Taipei’ye haftalık 18 uçuş gerçekleştirecek.

Hong Kong

SIA, ilgili onaylara bağlı olarak, Hong Kong’a günde iki kez sunduğu hizmetleri günde üçe çıkarmayı hedefliyor.

Scoot şu anda Hong Kong’a haftada dört kez sefer yapıyor. 30 Ekim 2022’den itibaren sefer  günlük seferlere çıkarılacak.

Çin

SIA, 27 Eylül 2022’de haftada iki kez olan Pekin-Singapur seferlerini eski haline getirdi. SIA, 11 Ekim 2022’den itibaren Chengdu’ya haftalık bir olan seferlerine yeniden başlayacak. Ayrıca gerekli onaylara tabi olarak, Çin anakarasında daha fazla noktaya sefer sıklıklarını artırmayı ve hizmetleri yeniden başlatmayı hedefliyor.

Scoot, Fuzhou’ya haftalık uçuşlara yeniden başladı ve 26 Eylül 2022’de Nanjing’e uçuş sıklığını haftada iki defaya çıkardı. Scoot, 3 Ekim 2022’den itibaren Hangzhou’ya haftalık hizmetine, 12 Ekim 2022’den itibaren Zhengzhou’ya haftalık hizmetine ve 13 Ekim 2022’den itibaren Wuhan’a haftalık hizmetine devam edecek. 11 Ekim 2022’den itibaren Tianjin uçuşu mevcut haftalık hizmetten haftada iki kez hizmete yükseltilecek.

Yine Ekim ayında Scoot, Endonezya’daki Lombok ve Makassar’a operasyon başlatacak ve Pekanbaru ve Yogyakarta’ya hizmet vermeye devam edecek.

SIA Grup’un yolcu ağının 1 Kasım 2022’de 36 ülke ve bölgede 110 varış noktasını kapsaması bekleniyor. SIA Grup, hava yolculuğu talebini yakından izlemeye ve hizmetlerini buna göre ayarlamaya devam edecek.

Spread the love