Havacılık

Singapore Airlines kapsamli bir havacilik deneyimi için öğrencilerle buluştu

14 Şubat 2024, İstanbul – Singapore Airlines, havacılık sektörünün perde arkasını görme fırsatı sunan kapsamlı bir gün için Eskişehir Teknik Üniversitesi öğrencilerini ağırlamanın gururunu yaşadı. Öğrenciler, uçağın havalimanına varışından bagaj işlemlerine, check-in prosedürlerinden, uçağa biniş sürecine ve A350-900 uçağına özel bir ziyarete kadar Singapore Airlines operasyonlarının her aşamasına tanıklık etme konusunda eşsiz bir fırsat yakaladılar.

Gün, öğrencilerin Singapore Airlines uçağının gelişini gözlemlemesiyle başladı. Daha sonra bagajların uçaktan indiği andan bagaj bandına yerleştirildiği ana kadar geçen süreç öğrenciler tarafından ilk elden gözlemlendi. Ardından havalimanı personeliyle yapılan kapsamlı bir bilgilendirme toplantısı ile havalimanı operasyonunun sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli olan titiz koordinasyon hakkında bilgi edindiler.

Check-in prosedürleri hakkında bilgi alan öğrenciler, yolcu hizmetlerinin inceliklerini öğrenerek Singapore Airlines’ın ünlü, özverili ve verimli çalışmasına tanık oldular. Uçağa  yolcu kabulü başlamadan önce, son teknoloji ürünü A350-900 uçağını keşfederek, Singapore Airlines’ın yolcu konforuna ve teknolojik yeniliğe olan bağlılığını tanımlayan son teknoloji ürününün özelliklerini incelediler.

Sevgililer Günü’ne özel bir jest olarak check-in kontuarında bulunan yolculara kalp şeklinde kırmızı çikolataların dağıtılmasıyla hoş bir sürpriz yaşandı. Bu düşünceli dokunuş, güne ekstra bir sıcaklık ve sevgi katarak yolcular için unutulmaz bir deneyim yarattı. Havacılık tutkunlarından deneyimli gezginlere kadar herkes, Singapore Airlines’ın gösterdiği dostluk ve iyi niyet ruhunu daha da güçlendiren bu samimi hareketi beğeniyle karşıladı.

Günün öne çıkan olaylarından biri de öğrencilere, Singapore Airlines’ın düzenlediği havacılık deneyimine aktif katılımları ve bağlılıklarını gösteren sertifikaların dağıtılmasıydı. Bu sadece onların katılımını sembolik olarak göstermekle kalmadı, aynı zamanda Singapore Airlines’ın havacılık endüstrisine ilgi duyan genç yeteneklerin eğitimine katkı sunmaya olan bağlılığının da bir nişanesi oldu.

Singapore Airlines Türkiye Genel Müdürü Hongyao Hu, yaptığı samimi açıklamada, Singapore Airlines’ın Türkiye’de havacılığın geleceğine olan güçlü inancını dile getirdi. Ülkedeki genç havacılık tutkunlarının desteklenmesinin ve teşvik edilmesinin önemine değindi. Hongyao Hu, “Bu öğrencilerin coşkusuna ve kararlılığına tanık olmak, Türkiye’deki havacılık yeteneklerinin gelişmesine katkıda bulunma konusundaki kararlılığımızı bir kez daha haklı çıkarıyor. Burada sektör için umut verici bir gelecek görüyoruz ve gelecek nesil havacılık profesyonellerinin yetiştirilmesinde rol oynamaktan onur duyuyoruz” dedi.

Singapore Airlines, öğrencilerle anlamlı bağlantılar kurmanın havacılığın geleceğine ilham verme ve şekillendirme gücüne inanmaktadır. Bu etkinlik, havayolunun Türkiye’de havacılık sektörünün gelişimine katkıda bulunma konusundaki kararlılığını daha da güçlendirmiştir.

Spread the love