Seyahat

Kışın Dubai’de çocuklarınızla yaz tatili yaşamaya ne dersiniz ?

Her mevsimde tatil olanakları sunan Duabi’de cocuklarınızla da vakit geçirebileceğiniz bir çok alternatif var.

Dubai Parks and Resorts, bölgedeki ilk entegre tesistir. Üç dünya standartlarında tema parkının ve bir su parkının yanı sıra Riverland Dubai, Grand Entrance plaza ve Polinezya temalı bir aile tesisine ev sahipliği yapmaktadır. Eğlenceli ve benzersiz maceralarla dolu bir dünya oluşturmak için doğunun en iyilerinin batının en iyileri ile bir araya geldiği bir yerdir. 

Dubai’nin Hollywood temalı parkı Motiongate, gerçeğinden farksız bir nehir dünyası sunan Riverland, dünyada Bollywood kültürüne adanan ilk tema parkı Bollywood, artık bir efsane haline gelen Legoland gibi mega parklarıyla sınırsız eğlence sunuyor. Sadece çocukların değil yetişkinlerin de hiç bırakıp gitmek istemeyeceği bambaşka dünyaları yaşamaya hazır olun!

Dünyanın en büyük kapalı alana yayılan temalı parkı IMG Worlds of Adventure Marvel, Cartoon Network, Lost Valley ve IMG bulvarı olmak üzere dört bölümden oluşuyor. Dubai’nin en yeni ve heyecan veren parkı, 1,5 milyon metrekare alana sahip. Heyecan verici alanlara ayrılan IMG neredeyse 28 futbol sahası büyüklüğünde. 5 farklı macera bölümüne ayrılan parka giderken mutlaka konforunuzu düşünüp, spor ayakkabı giyin. Dinozorları Dünya’yı dolaşırken izleyin ya da dünya kurtarmak için Ironman’e dönüşün ya da aklınızı oynatacağınız yırtıcı kuş savaşını deneyimleyin. IMG Worlds of Adventure, hayal gücünüzün sınırlarını kırmak ve daha önce hiç eğlenmediğiniz kadar eğlenmek için mükemmel bir yerdir. 

Dubailand’teki Dubai Miracle Garden’e bir bilet ile çölün ortasında, çiçeklerden çarpıcı bir manzara keşfedin. 72.000 metrekarelik arazide 45 milyonu aşkın çiçeğin arasında yürürken; çiçeklerle çevrili evleri, eski otomobilleri, Emirates’in original cicekler ile donanmis A380 ucagini ve daha fazlasını görün.

·       DUBAI GARDEN GLOW – https://www.dubaigardenglow.com/

Işıkların objelere kattığı muhteşem havayla gezmeye doyamayacağınız Dubai Garden Glow içerisinde 4 farklı konsept park bulunuyor.

o   Dinozor Parkı

Günümüze ismi ve kemikleri dışında hiçbir şeyi kalmamış olan dinozorları, karşınızda canlı gibi görmek ister misiniz? Nesli tükenen bu yaratıklarla tarih öncesine bir yolculuk için ziyaret edebilirsiniz.

o   Buz Parkı

Her noktası buzlardan yapılmış olan bu nokta, oldukça dikkat çekiyor. Çölün ortasında kendinizi Kuzey Kutbu’nda hissetmek mi… Çılgınca bir deneyim!

o   Sanat Parkı

Başlık fotoğrafı için seçtiğimiz kare, Sanat Parkı kısmından bir görüntü. Burada sanat eserlerini farklı formlarda, hayal gücünün ötesinde çok farklı yansımalarla keşfedebiliyorsunuz. Özellikle bu kısımda çok fazla ışıklandırılma kullanılması, Sanat Parkı’nı daha havalı hale getirmiş.

o   Sihirli Park

2019 yılıyla beraber parka eklenen Sihirli Park, illüzyonlarla dolu alanlara sahip. Ters bir odada baş aşağı duruyormuş gibi fotoğraflar çekilebilirken, kamera oyunlarıyla çok eğlenceli fotoğraflar çekilebilirsiniz. Aslında bu parkın her kısmı muhteşem instagram kareleri çekebileceğiniz alanlara sahip.

Dünyanın dört bir yanından 2500’ün üzerinde hayvana ev sahipliği yapan Dubai Safari, dünyanın en iyi on hayvanat bahçesinden biri olmayı ve dünyanın dört bir yanını korumaya yönelik çalışmaları nedeniyle uluslararası toplumu tanıma konusunda lider bir turizm merkezi olmayı hedefliyor. Hayvan refahı, beslenme ve etik davranış standardı. Dubai Safari, Dubai Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve 119 hektarlık bir alana yayılan bir projedir; çeşitli hayvanlara uygun farklı ortam.

Arabian Village, Asya köyü, Afrika köyünü keşfedin, Açık Safari’nin heyecanını ve heyecanını hissedin ya da Çocuk Çiftliğinde yeni arkadaşlar edinin. Vadi kenarında rahatlayın; Şelalenin yanında piknik yapın. Bir şov izleyin ya da tiyatrodaki aktivitelere katılın

Tropikal Ormanın Harikalarını Keşfedin. Yeşil Gezegen, Gezegenimizin büyüleyici flora ve faunasını tropiklere doğru sürükleyici bir keşifle keşfetmeye davet eden bir biyo-kubbedir. Kapalı bir ekosistem olarak tasarlanan The Green Planet, 3.000’den fazla bitki ve hayvan ile dünyanın en büyük kapalı alan ve yaşam süren ağacının bulunduğu tropik ormanın büyüleyici dünyasını yeniden yaratıyor. Eğitim ve eğlence tesisi, doğanın hassas dengesi ve dünyanın en eski yaşayan ekosistemlerinden birinin kıymeti için farkındalık yaratmaya ve böylece tüm aile için ideal bir eğitim yeri haline getirmeye kararlıdır.

·       MUSEUM OF ILLUSIONS DUBAI – https://museumofillusions.ae/

Nesiller boyu heyecan kaynağı olan illüzyonlarla sizlere interaktif ve eğlenceli bir yolculuk imkanı sunuyor. Ailenizle ve dostlarınızla yeni deneyimler yaşayabileceğiniz ve keyifli zaman geçirebileceğiniz mükemmel bir mekan tasarlanmis. Yalnızca çocukların değil, aynı zamanda ebeveynlerin, çiftlerin ve hatta büyükanne ve büyükbabaların da bayılacağı bu harika müzeye sizleri de bekliyor.

·       BOUNCE Trampoline Park – https://bounce.ae/about-us/

Dubai’nin en büyük kapalı trambolin parkı Bounce, 100’ün üzerinde birbirine bağlı trambolin üzerine kurulmuş eğlence dolu bir masal dünyasını andırıyor. Bu park sadece çocuklara değil yetişkinlere de hitap ediyor. Burada geçireceğiniz zaman boyunca eğlenirken yorulduğunuzu pek anlamayabilirsiniz.

bounce-full-venue

2- 11 yaşına kadar olan çocuklar, pozitif oyunun gücünü açığa çıkarabilir ve hayal güçlerini Dubai’deki OliOli’de serbest bırakabilir. Al Quoz’daki deneyimsel oyun müzesi, iki kata yayılan sekiz galeriye sahiptir. Çocuklar özel alanlarda öğrenirken eğlenebilirler: Hava, Su, Toshi’nin Net, Yaratıcı Laboratuvarı, Gelecek Parkı, Kale Binası, Bebek Galerisi ve Arabalar ve Rampalar.

Her galeri, etkileyici bir duyusal deneyim sunar ve önde gelen küresel eğitimciler, gelişim psikologları, sanatçılar ve imalatçıların fikirlerinden esinlenen sanat ve modern ekipmanlarla dikkatlice tasarlanmıştır. Toplamda, galeriler çocuklar deneyimlemek için 40’ın üzerinde etkileşimli şeyler içerir.

Spread the love