Havacılık

İSG CEO’su Ersel Göral istifa etti

Sabiha Gökçen Havalimanı işletmecisi İSG’nin CEO’su Ersel Göral istifa etti.

2017 yılından bu yana görevini yürüten Göral, çalışanlarına veda mektubu göndererek istifa ettiğini açıkladı.

Ersel Göral’ın çalışanlara göndermiş olduğu o mektup:

“ISG & SGC Ailesinin Kıymetli Fertleri, Çok Kıymetli Dostlarım,

Zaman çok hızlı akıp gidiyor. Sektöre ilk başladığımda 29 yıl öncesiydi ve genç bir üniversite öğrencisiydim. Okul ile işi beraber yürütmek o zamanlar bana çok zor gelse de aslında ne kadar da doğru bir karar aldığım’ şimdi şimdi daha iyi anlıyorum. Benden bir nasihat bekleyen, kariyer planlamaları için bir yol haritası çizmeye çalışan tüm gençlere artık hep aynı şeyi söylüyorum, iş hayatına erken atılmalarını.

Daha dün gibi hatırlıyorum aranıza geldiğini ilk günü, 5 Eylül 2017’yi. Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelip şirketimizde çalışmaya başlayalı 3,5 sene geçmiş. Geriye dönüp baktığımda bu kısa süreye ne de çok şey sığdırmışız. Başarılar, ödüller, birliktelikler, edinimler, kazanımlar, vb. Bunları çok kereler birlikte konuşup, değerlendirdik. Bazen sevindik, bazen hüzünlendik. Bazen umutlanıp, bazen de yorulduk. Ama hiç umutsuzluğa kapılmadık. Hep daha iyisini denedik, hep üstesinden gelmeye çalıştık. Aslında bu maceraların daha uzun yıllar devamı olabilirdi ama profesyonel yaşam bazen istemeden de olsa bizlere bir takım kararlar alıp uygulamayı şart koşuyor. Ben de şimdi tam bu aşamadayım.

Hepinizin bildiği gibi Yönetim Kurulumuz geçen sene ani bir kararla organizasyon yapımında bir değişikliğe gitti. Bana sorarsanız bu karar hem salgının tam ortasında alınmış olması nedeniyle çok zamansızdı, hem bir çok açıdan bizim yapımına elverişli değildi, hem de yakaladığımız başarı ivmesini yavaşlatacak bir unsurdu. Uygulama esnasında da bu uyumsuzluğun güne veya işimize olumsuz yansımasını defalarca kere şahit olduk, oluyoruz. Bunları düzeltmek istediysem de yönetim bu karardan ödün vermek istemedi.

Bu karara elbette ki saygı duyuyorum. Ama öte yandan da mevcut görevimi ifa etme gayretimin bana ve şirketimize bu noktadan sonra bir katkı sağlamayacağı kanaatindeyim. Bu nedenle görevimi – üzülerek de olsa- bırakma kararı aldım. Sizlerin de bu kararımı destekleyeceğinizden ve bana bu süreçte hak vereceğinizden en küçük bir şüphem yok.

Değerli Arkadaşlarım,

Sayenizde bu 3,5 yıllık süreçte çok keyifli zaman geçirdim. 29 yıllık kariyerimin en keyifli anlarını burada sizlerle geçirdim desem inanın abartmış olmam. Birçok dost edindim. Çok şey bildiğim’ sanır., ne kadar da yanılmışım? Sizlerden birçok yeni şey öğrendim. Hep birlikte dünyanın bu en güzel şehrinin en güzel havalimanına sınıf atlattık. Sabiha Gökçen’in dünyada bilinirliğini ve saygınlığını kat kat artırdık. Daha çok şey yapabilirdik, ama hızla akıp giden zaman bana “sen dur, buraya kadar” dedi. Ama siz şunu lütfen unutmayın, bu havalimanı bu ülkeye ait bir değer ve gerçek sahibi de sizlersiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı sizinle beraber var olmaya ve gelişip büyümeye devam edecek.

Huzurlarınızdan saygıyla eğilerek ayrılıyorum ve arz-ı veda ediyorum. İyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıma fırsatım oldu. Eminim ki birçoğunuzla yollarımız önümüzdeki dönemlerde de kesişecek ve bu güzel dönemi tekrar yaşama, yaşatma şansı bulacağız.

Haklarınızı helal edin. Eğer benden yana hak varsa da hepinize sonuna kadar helal’ hoş olsun.

Sevgi ve muhabbetle kalın. HOŞÇAKALIN…”

Spread the love