Havacılık

IATA Travel Pass’ ı ilk Emirates ve Etihad kullanacak

Hem Etihad hem de Emirates, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) yeni seyahat kartını deneyen ilk hava yolu şirketi olacak. 

Bu mobil uygulama, yolcuların seyahat öncesi test ve / veya aşı kayıtlarının seyahat ettikleri yerin ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olacak.

Her iki havayolu da önümüzdeki haftalarda Travel Pass’ı yolcularına dağıtacak. Etihad müşterileri için Pass, ilk olarak yılın ilk çeyreğinde Abu Dabi’den seçilen uçuşlarda yolculara sunulacak. Etihad Havacılık Grubu Operasyon Direktörü Mohammad Al Bulooki, şu açıklamayı yaptı:

“COVID-19 testleri ve aşıları, dünyayı yeniden uçurmanın anahtarı olacak. 1 Ağustos 2020’den bu yana, Etihad, dünya çapındaki tüm yolcular için kalkış öncesi negatif PCR testi sonucu gerektiren tek havayoludur ve yine Abu Dabi’ye vardıklarında konuklarımıza bizimle seyahat ederken ek güvenlik güvencesi vermektedir.

Emirates’in Operasyon Direktörü Adel Al Redha, ise yaptığı açıklamda ;

“Uluslararası seyahat her zamanki gibi güvenli kalırken, mevcut küresel pandemide yeni protokoller ve seyahat gereksinimleri var. Ülkeler ve hükümetler tarafından ihtiyaç duyulan bilgileri güvenli ve verimli bir şekilde havayolu sistemlerimize basitleştirmek ve dijital olarak aktarmak için bu yenilikçi çözüm üzerinde IATA ile birlikte çalıştık. Gelişmiş bir müşteri deneyimi sağlayacak ve müşterilerimizin seyahat ihtiyaçlarını uygun bir şekilde kolaylaştıracak bu girişime dünyanın ilk havayollarından biri olmaktan gurur duyuyoruz. “

Spread the love