Seyahat

Heyecanla beklenen cennet ada Bali kapilarini açti !

7 Mart 2022 tarihi itibariyle Türkiye dahil 23 ülke için Bali’ye girişte Kapı vizesi (Visa on Arrival – VOA) tekrar uygulanmaya başlanacaktır. Bu ülkeler için, önceden vize başvurusu yapma gerekliliği kaldırılmıştır ancak kapı vizesi hala ücrete tabidir.

Kapı vizesinin ücreti 500,000 IDRdir (yaklaşık 35 USD) ve 30 gün kalışlı tek girişli vize verilmektedir. (1 kereye mahsus geçerliliği uzatılabilir)

Aşağıdaki pasaport sahipleri varışta Kapı Vizesi almaya hak kazanacaktır:1) Türkiye; 2) Amerika Birleşik Devletleri; 3) Birleşik Krallık; 4) Almanya;5) Hollanda; 6) Fransa 7) Katar; 8) Japonya; 9) Güney Kore; 10) Kanada;11) İtalya; 12) Yeni Zelanda; 13) Avustralya ; 14) Birleşik Arap Emirlikleri; 15) Malezya16) Tayland; 17) Singapur; 18) Brunei Darussalam; 19) Vietnam; 20) Laos;21) Myanmar; 22) Kamboçya; ve 23) Filipinler

         Diğer gereklilikler de şu şekildedir:

 1. En az 6 (altı) ay geçerli  pasaporta sahip olmak,
  1. Dönüş bileti veya başka bir ülkeye seyahate devam etmek için tek yön bilet bulundurmak

Bali’ye gelen Endonezyalılar  ve Turistler, aşağıdaki koşulları yerine getirirlerse Bali’ye karantinasız  girebileceklerdir:

 • Tam aşılanmış veya 3. Doz aşıyı da yaptırmış olmak,
  • Kalkıştan 48 saat öncesine kadar alınmış bir  negatif PCR test sonucu bulundurmak,
  • Bali’de en az 4  gün otel rezervasyonu ödemesinin yapıldığını belgelemek,
  • COVID-19 tedavisini kapsayan sağlık sigortasına sahip olmak.
  • Yolcular varışta PCR testine tabi tutulacak ve test negatif çıktıktan sonra Bali’de serbest olarak dolaşabilecek, sonrasında 3. günde başka bir PCR testi yaptırarak ve test negatif çıktıktan sonra Bali’den Endonezya’nın diğer bölgelerine de rahatça seyahat edebileceklerdir.

Lütfen bilgilerin yalnızca referans olarak sunulduğunu unutmayın. Çok değişken ve hızlı değişen bir durum hakkında güncel kalmak için ülkelerin resmi web sitelerini düzenli olarak kontrol etmeyi unutmayınız.

Spread the love