HaberlerHavacılık

Etiyopya Havayolları, AccessRail ile intermodal anlaşma imzaladı

Etiyopya Havayolları, Batı Avrupa, Birleşik Krallık, İskandinavya, Japonya ve Kanada’ya giden yolcularının, bağlantı seçeneklerini genişletmek amacıyla AccessRail ile ‘’Codeshare’’ ve ‘’Interline’’ anlaşması imzaladı. Anlaşma, Etiyopya Havayolları yolcularının tek bir Etiyopya Havayolları bileti ile AccessRail ’in içerdiği tüm yolculuk segmentleriyle kesintisiz bağlantı sağlayarak, geniş demiryolu destinasyonlarından yararlanmasını sağlayacak.

Etiyopya Havayolları Grup CEO’su Bay Tewolde GebreMariam, ortaklıkla ilgili olarak; ‘’Dünyanın önde gelen hava-ray intermodal (alternatif) çözümleri sağlayıcısı AccessRail ile böylesine anıtsal bir anlaşmaya imza attığımız için çok mutluyuz. Her yıl, dünya çapındaki önemli ortaklarla işbirliği yaparak, müşteri hizmetleri mükemmelliği açısından büyümekteyiz. Demiryolu seyahati, özellikle bölgesel veya yerel olarak seyahat ederken popüler hale geldiğinden, dünyaca ünlü uçuş ve demiryolu bağlantı sağlayıcısı ile olan bu işbirliğimiz, müşterilerimizin ekstra rahatlık ve daha iyi bağlantı seçeneklerine erişmesine yardımcı olmaktadır. Etiyopya Havayolları’nın doğrudan operasyonlarının olmadığı pazarlara hizmetimizi genişletmek açısından, demiryolu hizmetleriyle ortaklığımız, müşteri hizmetlerimizi geliştirmede büyük bir stratejik hareket sağlamaktadır. AccessRail ile Etiyopya Havayolları arasındaki ortaklığın başarısının müşterilerimiz tarafından da hissedilmesini umut ediyorum.’’ dedi.

Etiyopya Havayolları, dünyanın önde gelen hava-ray intermodal çözümleri sağlayıcısı AccessRail ile ortaklık kurarak hava-ray stratejisini daha da geliştirdi (9B).  Bu yeni ortaklık, Etiyopya Havayollarına varış ağını genişletme ve ET uçuşlarını hem interline hem de codeshare (kod paylaşımı) formatında besleme olanağı sağlamaktadır. Buna ek olarak, bu ortaklık, acentelerin yanı sıra tüketicilere, Etiyopya Havayolları seyahatlerini tek bir süreç ve iş akışı üzerinden üst sektörleri içeren rezervasyonlar ile yeni seçenekler sunacaktır.

Andrew Popescu, AccessRail İş Geliştirme Başkan Yardımcısı, ‘‘Etiyopya Havayolları’nın yolcularına tüm dünyada tamamen yeni destinasyonlar sunmasını sağlayacak olan Etiyopya-AccessRail intermodal işbirliğimiz için heyecanlıyız. Etiyopya Havayolları, hava-ray ortaklığı yoluyla ağ genişletme kavramını küresel düzeyde benimsemiştir ve bu stratejik vizyonu gerçeğe dönüştürmeye yardımcı olduğumuz için heyecanlıyız.’’

Intermodalite (Alternatif taşımacılık), havayolu ağ planlamasının büyüyen bir parçası haline gelmektedir ve yüksek hızlı demiryolu hizmetlerinin başlamasıyla birlikte hizmete olan talep artmaktadır. AccessRail, yolcu demiryolları intermodal seyahat ve GDS dağıtımında uzmanlaşmış, dünyanın önde gelen hava-ray intermodal çözümleri sağlayıcısıdır.

Editör Notu:

AccessRail hakkında

20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren AccessRail, kendi taşıyıcı tanıtım kodu (9B) ve kendi muhasebe kodu (450) ile bir IATA seyahat ortağıdır. AccessRail’in demiryolu ve otobüs envanteri, dünya çapındaki tüm büyük GDS’lerin birincil ekran görüntüsüne tamamen entegre edilmiştir, bu da seyahat acentelerinin müşteriye yönelik tek bir işlemle, bir hava segmenti ile birleştirilmiş bir demiryolu segmentini tek bir PNR’da birleştirmelerini kolaylaştırmaktadır.

www.accesrail.com

Etiyopya Havayolları Hakkında

Etiyopya Havayolları, Afrika’da en hızlı büyüyen havayolu şirketidir. Yetmiş beş yıllık operasyonunda Etiyopya, verimlilik ve operasyonel başarıda rakipsiz, kıtanın önde gelen taşıyıcılarından biri haline geldi. Etiyopya, en genç ve en modern filoyu beş kıtada 127 uluslararası yolcu ve kargo noktasına işleten Pan-Afrika yolcu ve kargo ağında aslan payına sahiptir. Etiyopya filosu, ortalama olarak 5 yıllık filo yaşına sahip olan Airbus A350, Boeing 787-8, Boeing 787-9, Boeing 777-300ER, Boeing 777-200LR, Boeing 777-200 Kargo uçağı, Bombardier Q-400 çift kabin gibi ultra-modern ve çevre dostu uçakları içermektedir. Aslında Etiyopya, Afrika’da bu uçaklara sahip olan ve onları işleten ilk havayolu şirketidir. Etiyopya şu anda, yedi iş birimiyle Afrika’nın lider Havacılık grubu haline geleceğini görecek olan Vision 2025 adlı 15 yıllık bir stratejik plan uyguluyor: Etiyopya Uluslararası Hizmetler; Etiyopya Kargo & Lojistik Hizmetleri; Etiyopya MRO Hizmetleri; Etiyopya Havacılık Akademisi; Ethiopian ADD Merkez Yer Hizmetleri, Etiyopya Havaalanları Hizmetleri ve Etiyopya Ekspres Hizmetleri (Yurtiçi). Etiyopya, son yedi yılda ortalama %25 büyüme kaydeden çok ödüllü bir havayolu şirketidir.

E-mail: CorporateCommunication@ethiopianairlines.com

Telefon: (251-11)517-8913/165/529/ 

Web: https://www.ethiopianairlines.com/et

Sosyal Medya

Facebook:  https://www.facebook.com/EthiopianAirlines                    

Twitter:      https://twitter.com/flyethiopian

Instagram: https://www.instagram.com/fly.ethiopian/

LinkedIn:    https://www.linkedin.com/company/48846/admin/

Telegram:   https://t.me/ethiopian_airlines

YouTube:    https://www.youtube.com/c/Ethiopianairlinescom

Spread the love