Havacılık

Etihad, SAS ile stratejik ortak uçuş anlaşmasıyla İskandinavya bağlantısını güçlendiriyor.

Anlaşma, her iki havayolunun müşterilerine daha fazla destinasyon ve daha fazla seçenek sunuyor ve Etihad’ın Kopenhag, Danimarka’ya uçuşlara başlamasından kısa bir süre sonra geldi

Abu Dabi, BAE/Stockholm, İsveç. Etihad Airways ve Scandinavian Airlines (SAS) stratejik bir kod paylaşımı anlaşması imzaladı; böylece her iki havayolunun müşterileri de birbirlerinin ağları üzerinden varış noktalarına gelişmiş bağlantıdan yararlanabilecek.

Konuklar tek bir bilet için rezervasyon yapabilir ve uçuşlarının başlangıcında bagajlarının son varış noktasına kadar teslim edilmesiyle yalnızca bir kez check-in yapmaları gerekir.

Etihad Gelirler Direktörü Arik De şunları söyledi: “Kopenhag uçuşlarımızın başlamasının ardından SAS ile yaptığımız stratejik ikili anlaşma, Kuzey Avrupa’dan gelen misafirlerimizin Abu Dabi’nin keyfini çıkarması ve büyüyen küresel ağımızla bağlantı kurması için daha sorunsuz seyahat imkanı sağlıyor. Hint Alt Kıtası, Doğu Asya, Orta Doğu ve Afrika’daki genişleyen destinasyonlarımız dahil.

“Bağlantı, konuklarımıza İskandinavya genelinde Oslo, Stockholm, Helsinki, Göteborg, Bergen ve Aarhus gibi destinasyonlara tek noktadan erişim sağlıyor.

“Bu anlaşma, gelişmiş seyahat avantajlarından ve daha değerli deneyimlerden yararlanarak evimize daha fazla misafir ağırlayarak Abu Dabi’nin kültürel ve ekonomik büyümesini güçlendirme misyonumuzun yalnızca sonuncusudur.”

SAS İcra Kurulu Başkanı, Başkan Yardımcısı ve Ticaret Direktörü Paul Verhagen şunları söyledi: “Etihad Havayolları ile yeni bir kod paylaşımı anlaşması sunma fırsatından dolayı mutluyuz.

“Bu ortaklık, Hindistan, Seyşeller, Sri Lanka ve daha fazlasına bağlantılarla, Abu Dabi ve ötesine yapılan yolculuklar için SAS müşterilerinin sunduğu seçenekleri genişletiyor. Uluslararası bağlantıyı geliştirmeye devam edeceğiz ve müşterilerimize kusursuz seyahat deneyimleri sunma sözümüze bağlı kalacağız.”

Bu anlaşma, Etihad Guest sık uçan yolcu programında SAS ile ortaklık da dahil olmak üzere Etihad’ın SAS ile ilişkisini güçlendiriyor. Etihad Guest üyeleri SAS ile uçtuklarında mil kazanacak, EuroBonus üyeleri ise bunun tersini yapacak ve bu olanak artık her iki havayolu ağındaki tüm uçuşları kapsayacak şekilde genişletiliyor.

Kod paylaşımının, müşterilerin Ocak ayından itibaren seyahat için Etihad.com ve seyahat acenteleri de dahil olmak üzere Etihad’ın satış kanalları üzerinden rezervasyon yapabilecekleri Aralık 2023’ün sonunda tam hizmete girmesi planlanıyor.

Spread the love