HaberlerHavacılık

Etihad Havayolları Amadeus ile çok yıllı önemli bir anlaşmaya imza attı

Abu Dabi merkezli havayolu, son teknoloji Amadeus Altéa Yolcu Hizmet Sistemini (PSS) uygulayacak. BAE’nin ulusal havayolu şirketi Etihad Havayolları, Amadeus ile çok yıllı bir anlaşmanın imzalanmasının ardından büyük bir dijital dönüşüme başlayacak.

Anlaşmanın bir parçası olarak Etihad Havayolları, web rezervasyonu, gelir yönetimi yetenekleri ve merchandising, veri yönetimi ve yolcu hizmetleri çözümleri dahil olmak üzere eksiksiz Amadeus Altéa PSS paketini uygulayacak. Bu teknoloji ürünleri, önümüzdeki yıllarda Etihad için kişiselleştirilecek ve konukların, personelin, seyahat acentelerinin, Etihad Guest üyelerinin ve kurumsal müşterilerin deneyimini geliştirecek.

Etihad’ın konukları, uçak bileti satın almak ve rezervasyonları yönetmek için mümkün olan en yalın kullanıcı deneyimini sunan Amadeus Digital Experience paketi tarafından desteklenen yeni web ve mobil kanalları görecek. Konuklara ısmarlama teklifler sunmak ve seyahat deneyimlerini kişiselleştirmek için makine öğrenimi kullanılarak ortaklaşa gelişmiş perakende satış yetenekleri geliştirilecek.

Etihad, satış kanallarında perakendecilik yeteneklerini modernize etmek için Amadeus Altéa NDC (Yeni Dağıtım Kabiliyeti) ile de anlaşma imzaladı ve konuklara kişiselleştirilmiş seyahat teklifleri dağıtmak için Amadeus ile birlikte çalışacak. Etihad, tüm NDC tekliflerini Amadeus seyahat acentelerinin kullanımına sunacak ve acentelerin Etihad’ın ödüllü ürününün özelliklerini ve satın alınabilecek ek hizmetleri daha şeffaf bir şekilde görmelerini sağlayacak.

Havayolu ayrıca, paketin  Altéa Kalkış Kontrolü Müşteri Yönetimi bileşenini uygulayacak ve konuklara gerçek zamanlı olarak teklifler, hizmetler ve uçuş değişiklikleri hakkında kişiselleştirilmiş uyarılar sağlayacak. Sistem, daha yüksek düzeyde hizmet özelleştirmesi sunarak konuklara, seyahat yeniden inşa edilirken her zamankinden daha önemli olan, daha hızlı ve daha basit bir check-in işlemi sağlayacaktır.

Etihad Operasyon Direktörü Mohammad Al Bulooki, “Havacılık endüstrisi dijital bir devrimden geçiyor ve Etihad Havayolları bu değişimin ön saflarında kalmaya kararlı. Bir ortak olarak Amadeus ile, Etihad’ın konukları, seyahatlerini benzeri görülmemiş bir düzeyde kişiselleştirme yeteneği ile uçuşlarını rezerve edip yönetirken mümkün olan en iyi kullanıcı deneyiminin keyfini çıkarabilecekler. Etihad ayrıca ticari ortaklarımıza çok daha zengin, alakalı ve dinamik bir alışveriş deneyimi sunmanın bir yolu olarak NDC’yi ileriye taşımaktan da heyecan duyuyor ve Amadeus, bu stratejiyi desteklemek için mükemmel bir ortak,” diye belirtti.

Amadeus Seyahat Başkanı Decius Valmorbida : “Seyahat endüstrisi yeniden inşa edilirken, Etihad Havayolları’nın, önde gelen seyahat teklifini sunmada havayolunu desteklemek için Amadeus’un teknolojisini kullanacak olmasından heyecan duyuyoruz. Açık kaynak, bulut tabanlı sistemler ve yeni nesil perakendecilik yetenekleri, toparlanmaya güç veren motor olacak ve seyahat endüstrisinde bu teknolojilerin ön saflarında yer alıyoruz. Etihad gibi dinamik bir taşıyıcıyla çalışmaktan çok memnunuz ve yolcuları için unutulmaz seyahat deneyimleri yaratmak için işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz,” dedi.

Spread the love