Havacılık

Etihad Airways & Saudia işbirliği güçleniyor

Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri  – Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu Etihad Airways ve Suudi Arabistan’ın ulusal bayrak taşıyıcısı SAUDIA, iki havayolu arasındaki mevcut ortak kod paylaşımı anlaşmasını genişleten yeni bir karşılıklı sadakat anlaşması duyurdu.

Etihad Guest ve ALFURSAN programlarının üyeleri artık her iki taşıyıcı ağındaki uçuşlarda mil kazanabilir ve kullanabilir. Her iki havayolunun sadakat programı üyeleri de Kademe Milleri ve Kademe Segmentleri kazanabilecek ve bir sonraki kademe seviyesine daha hızlı ilerlemelerine yardımcı olacak. Ayrıca üyeler Etihad ve SAUDIA kod paylaşımlı uçuşlarda mil kazanabilecekler.

Etihad Havayolları Marka ve Pazarlama Genel Müdürü Terry Daly şunları söyledi: “Havacılık endüstrisi yeniden başlamaya başladığında ve konuklar gökyüzüne döndükçe, bu ortaklık havayollarının kendi pazarlarında gelişmekte olan gelen iş ve turizm taahhüdünü güçlendiriyor. Etihad’ın SAUDIA ile olan mevcut ortak kod paylaşımı sözleşmesini tamamlıyor ve Etihad Guest üyelerinin seyahat yoluyla millerini kazanmaları ve harcamaları için daha fazla varış noktası açıyor. “

SAUDIA Ticari Direktörü Khalid Al-Bassam şunları söyledi: “Ortak başarılı işbirliği geçmişimize daha da dayanan bu son anlaşma yoluyla Etihad ile ortaklığımızı güçlendirmekten memnuniyet duyuyoruz. Konuklarımıza mil kazanmaları için daha fazla fırsat sunarak, seyahat deneyimlerine daha fazla değer, esneklik ve kolaylık getiriyoruz, bu da talepteki büyümeyi hızlandırmaya yardımcı olacak ve Krallık’ın havacılık ve turizm sektörlerini geliştirme hedefimize katkıda bulunacak.

Ortaklar ayrıca ortak kod paylaşımı işbirliğini birbirlerinin merkezlerinin ötesinde yeniden başlatıyorlar. Son iki yılda 110.000’den fazla yolcu yolculuğunun kolaylaştırıldığı bu kapsamlı ticari ortaklık kapsamında SAUDIA, Suudi Arabistan, Asya, ABD ve Avrupa’daki Etihad ağındaki 15 varış noktasına ‘SV’ kodunu ekledi. Ayrıca Etihad, ‘EY’ kodunu Krallık ve Pakistan’daki SAUDIA destinasyonlarına ekledi. Bu, her iki havayolu için de büyümeyi ve toparlanmayı kolaylaştırır, konuklar ve nakliye müşterileri için daha fazla seçenek, kolaylık ve esneklik sağlar ve iki ülke arasındaki bağları daha da güçlendirir.

Diğer işbirliği alanlarında, Etihad Airways Engineering, Abu Dabi’deki MRO (Bakım, Onarım ve Operasyon) tesisinde 2016 yılından beri SAUDIA ile işbirliği yapmaktadır.

Etihad, 2004 yılından beri Suudi Arabistan’da faaliyet gösteriyor ve Covid pandemisinden önce, Abu Dabi ile Riyad, Dammam, Cidde ve Medine arasında 77’ye kadar haftalık uçuş gerçekleştiriyordu.

Havayolu şu anda Riyad, Dammam ve Cidde’ye direkt uçuşlar düzenlemektedir ve Krallık’tan Abu Dabi üzerinden transit geçiş yapan konuklar, Orta Doğu’daki tek Birleşik Devletler Gümrük ve Sınır Koruma tesisi olan Etihad’ın ABD ön izinlerine erişebilirler. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı yolcuların, Chicago, New York veya Washington DC’ye uçağa binmeden önce Abu Dabi’deki tüm göçmenlik, gümrük ve tarım denetimlerini işlemelerine olanak tanır.

Etihad, Suudi Arabistan pazarına bağlılığını sürdürüyor ve mevcut sınır ve seyahat kısıtlamaları hafifledikçe ve bu sırada hizmet seviyelerini artırmayı dört gözle bekliyor.

Spread the love