Havacılık

Etihad Airways & Gulfair işbirliği anlaşması

Etihad Airways tarafından yapılan açıklamada imzalanan anlaşmanın amaçları dört ana başlıkta belirtildi.

  • Her iki havayolunun ağlarını Abu Dabi ve Bahreyn merkezlerinin ötesinde güçlendirmek için mevcut ortak uçuş anlaşmasının genişletilmesi
  • Etihad Guest ve Falconflyer üyeleri için karşılıklı yolcu avantajları
  • Abu Dabi – Bahreyn rotasında optimizasyon ve bağlantı iyileştirmeleri
  • Abu Dabi ve Bahreyn arasında daha sorunsuz bir yolculuk geliştirmek

Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri / Manama, Bahreyn – Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu Etihad Airways ve Bahreyn Krallığı’nın ulusal taşıyıcısı Gulf Air, ortaklıklarını derinleştirmek için bir Stratejik Ticari İşbirliği Anlaşması (SCCA) imzaladı.

Geçerli hükümet ve düzenleyici onayların alınmasına tabi olan geniş kapsamlı SCCA, 2018 yılında havayollarının imzaladığı Mutabakat Zaptı (MOU) üzerine inşa ederek ticari işbirliğini derinleştirmek ve genişletmek için belirli eylemler ortaya koymaktadır.

 SCCA, ortaklar arasında daha yakın işbirliğine yönelik aşamalı bir yaklaşım öngörmektedir. İlk aşamada, Haziran 2021’e kadar, ortakların ilk kez 2019’da imzalanan ortak kod paylaşımı sözleşmesinin kapsamı önemli ölçüde genişletilecek. Etihad ve Gulf Air, Orta Doğu, Afrika, Avrupa ve Asya’da Abu Dabi ve Bahreyn merkezlerinin ötesinde 30’a kadar birleşik varış noktası sunabilecek.

Ortaklar, Abu Dabi-Bahreyn rotasındaki ortak operasyonları optimize etmek için ortakların her birinin hub’ında ağ bağlantısında iyileştirmelerle birlikte çalışacak. Ortaklar, aynı zamanda, merkezlerde karşılıklı dinlenme salonu erişimi ve çalışan havayolundan bağımsız olarak bir misafirin yolculuğu boyunca daha fazla tanınma dahil olmak üzere, Etihad Guest ve Falconflyer’ın birinci sınıf müşterilerine kendi tekliflerini geliştirecekler.

Buna ek olarak, ortaklar, Abu Dabi-Bahreyn’deki müşteri yolculuğunu iyileştirmek için birlikte çalışacak ve bagaj ve yardımcılar gibi alanlardaki gelişmiş ve uyumlu politikalar ve ürünlerle işletmeyi operatörden bağımsız olarak daha sorunsuz hale getirecek.

2018 Mutabakat Muhtırası ayrıca, tarafların mevcut pazar fırsatları ve şirket gereksinimleri ışığında yeniden ziyaret edecekleri MRO, pilot ve mürettebat eğitimi ve kargo fırsatlarının araştırılmasını da sağladı.

Stratejik Ticari İşbirliği Anlaşması, Etihad Havacılık Grubu Grup İcra Kurulu Başkanı Tony Douglas ve Gulf Air’in İcra Kurulu Başkan Vekili Yüzbaşı Waleed AlAlawi tarafından imzalandı.

Tony Douglas şunları söyledi: “Bu anlaşma, iki havayolumuz arasında devam eden ortaklığın gücünü pekiştiriyor. İki taşıyıcının iki başkentimiz arasında giderek daha sorunsuz bir şekilde çalışabileceği, en sık seyahat eden yolcularımız için faydaları ve müşteri deneyimini geliştirebileceği ve ortak ağlarımızın erişimini merkezlerimizin ötesine genişletebileceği pragmatik yolları keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz. “

Kaptan AlAlawi şunları söyledi: “Etihad Havayolları ile ilişkimiz her zaman güçlü olmuştur ve bugün, Bahreyn Krallığı ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal taşıyıcıları arasında ufukta çok daha fazla fırsatla daha yüksek bir işbirliği seviyesine ulaşıyoruz. Bu anlaşma ikimize de yolculara daha yüksek bir deneyim sunma ve seyahat seçeneklerini genişletme gücü verecek. “

kaynak :  https://www.etihad.com/en/news/etihad-airways-and-gulf-air-announce-strategic-commercial-cooperation-agreement

Spread the love