Havacılık

Emirates’ten Meksika yolcuları için önemli uyarı!

Emirates Türkiye ofisi tarafından seyahat acentelerine gönderilen yazıda şu iadelere yer verildi;

Ülkelerin giriş koşullarına göre seyahat yönergeleri değişiklik göstermektedir.

Hem yolcularınızın hem de sizlerin mağdur olmaması için lütfen yolcularınızın seyahat planlarını hazırlarken ilgili  ülke/ülkelerin giriş ve/veya geçiş (transit) koşullarına dair seyahat yönergelerinin şartlarını kontrol etmenizi ve bu doğrultuda yolcularınızı yönlendirmenizi rica ederiz.  

Yolcunun MilliyetiPasaport Tipivarışgeçiş veya çıkış yapacağı ülkesine göre gerekli seyahat evrakları ve koşulları değişkenlik gösterebilir. Tüm  bu hususlara, yolcularınızın mağduriyet yaşamamaları adına azami dikkat edilmesini önererek, eksik veya hatalı evrak nedeniyle uçağa alınmamalarına maruz kalmalarının önüne geçebilirsiniz.

Kurallar  değişiklik gösterebildiğinden, konuyla ilgili güncel bilgileri lütfen her daim Timatic üzerinden veya ilgili ülkelerin konsolosluklarından mutlaka teyit emenizi öneririz. Seyahat  yönergelerine uygunluk sağlamayan yolcularınızın adına düzenlenmiş biletlerle ilgili oluşabilecek mağduriyetlerle ilgili bilet kuralları takip edilecek olup, bu kuralların dışına çıkmak mümkün olmayacaktır.

Önemli Hatırlatma

EK255 DXB-MEX ve EK256 MEX-DXB uçuşları Barcelona’da durmaktadır ve tüm yolcuların uçaktan inmesi, pasaport kontrolünden geçmesi ve tekrar uçağa binmesi gerekmektedir. Barcelona (BCN) transit nokta olarak kullanıldığından, yolcunun sahip olduğu pasaport bilgilerine göre vize ve sağlık gereksinimleri için lütfen Timatic’e başvurun.

Yolcu, Türk pasaportuna sahip olup, Barcelona üzerinden Meksika‘ya seyahat ettiği takdirde;

Meksika Devleti; Türk pasaportuna sahip yolculardan ülkeye giriş öncesinde kendi resmi sitesinden almış olduğu elektronik izin belgesinin bir kopyasını beraberinde bulundurmasını istemektedir. Eğer yolcu geçerli bir Schengen vizesine sahip değilse, mutlaka seyahat öncesinde ülkenin konsolosluk/elçilik gibi yetkili makamlarından Transit Schengen vizesine basvurması gerekmektedir. Bu vize gerekliliğini sağlamayan yolcular uçağa alınmayacak, havayolumuz yolcuyu taşımayı reddedecektir. Bunun sonucunda oluşan mağduriyetler acentelerimize yansıtılacak, havayolumuz tarafından telafi edilmeyecektir.

Lütfen daha fazla detaylı bilgi almak için 0212 315 45 45 nolu telefondan veya ekturkey@emirates.com adresine mail göndererek rezervasyon ekibimizle irtbata geçin.

Spread the love