Havacılık

Emirates TAP Portugal uçuş ortaklığı genişliyor

Emirates ve TAP Portugal , her iki havayolu arasında halihazırda yürürlükte olan ortak uçuş ortaklığını genişletmek için bir mutabakat Anlaşması imzaladılar.

Yeni anlaşma, her iki havayolunun müşterilerinin Amerika, Kuzey Afrika ve Doğu Asya’daki birçok yeni rotadaki bağlantıdan yararlanmasını sağlayacak. Emirates ve TAP Air Portugal ayrıca karşılıklı kazanç ve kullanım fırsatları ve dinlenme salonu erişimi gibi popüler avantajlar dahil olmak üzere ilgili sık uçan yolcu programlarında işbirliğini geliştirmenin yollarını araştıracak.

Buna ek olarak, her iki havayolu da birbirlerinin Dubai ve Lizbon’daki konaklama programlarını desteklemeyi planlıyor ve Emirates, BAE’deki potansiyel genişleme fırsatlarını değerlendirirken TAP Air Portugal’ı da destekliyor.

TAP Air Portugal, kodunu, Taipei, Tokyo, Osaka, Mumbai, Delhi, Dakka, Male, Jakarta, Denpasar, Manila, Hanoi, Barselona ve Mexico City gibi Doğu Asya destinasyonlarına Emirates’in uçuşlarına yerleştirecek.

Emirates müşterileri, Portekiz’deki iç hat noktalarının yanı sıra TAP Air Portugal’ın ABD, Kanada, Meksika, Brezilya, Senegal, Gine-Bissau, Gine-Conakry, Fas, Tunus, Gambiya ve Cape’deki şehirlere uçuşlarına bağlanabilecek. Verde, Afrika ve Amerika’da genişleyen bağlantılar..

İki havayolunun hareketi, düzenleyici kurumların onayına tabi olacak – 1 Mayıs 2020’den itibaren yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Emirates’in Baş Ticaret Sorumlusu Adnan Kazım şunları söyledi:

“Emirates ve TAP Air Portugal, son sekiz yıldır karşılıklı olarak başarılı bir ortak uçuş ortaklığından yararlanıyor. Bu ilişkiyi genişletmekten mutluluk duyuyoruz ve müşterilerimize daha da fazla fayda sağlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz. “

Spread the love