Havacılık

Emirates Amadeus ile yeni dağıtım anlaşması imzaladı

  • Anlaşma, Amadeus seyahat acentelerine ek ücret (surcharge) ödemeden Emirates içeriğine erişim sunuyor ve Emirates’in NDC içeriğinin gelecekteki entegrasyonun yolunu açıyor.
  • Havayolu, içeriğine erişmek için kanallar, ticari modeller ve gelecekteki NDC yeteneği açısından seyahat acentelerine daha fazla esneklik sunma yolculuğunda bir kilometre taşını oluşturuyor.

Emirates, Amadeus ile ortaklığını genişleterek, seyahat acentelerine daha fazla esneklik, seçenek ve gelecekteki yetenekleri sunmak için yeni bir anlaşma imzaladı.

1 Şubat 2022’den itibaren Amadeus kullanan tüm ticari ortaklar, Emirates’in içeriğine ek ücret (surcharge) ödemeden erişebilecek.

Yeni anlaşma aynı zamanda Emirates’in NDC (Yeni Dağıtım Yeteneği) içeriğinin Amadeus Seyahat Platformu’na entegre edilmesini ve NDC içeriğinin 2022 boyunca seyahat acentelerine sunulmasını sağlayacak.

Emirates Ticaret Başkanı Adnan Kazım anlaşma ile ilgili,“Amadeus ile ortaklığımızı yenilemekten memnuniyet duyuyoruz. Bu, ticaret ortaklarımızı, daha da iyi müşteri deneyimleri sunma konusunda güçlendirme hedefimizde ileriye doğru atılan bir başka adımdır. Günümüz ortamında ve özellikle endüstri pandemi sonrası yeniden inşa edilirken, seyahat hizmetleri zincirindeki herkes esnek katılım modellerinden, dinamik zengin içeriğe erişim için birden fazla araçtan ve farklılaştırılmış ürün ve hizmetler sunma yeteneğinden yararlanacak.”diye belirtti.

Amadeus Seyahat Başkanı Decius Valmorbida,  Bu yenileme, dağıtım stratejimizde ve devam eden perakendecilik yolculuğumuzda bir başka önemli kilometre taşıdır. Emirates ile yapılan bu yeni anlaşmayla, 2022’ye modern perakendeciliği desteklemek için yıllar içinde kazanılan ivmeyi temel alarak başlıyor ve Amadeus Seyahat Platformu aracılığıyla dünya çapında ve daha geniş ölçekte daha fazla seyahat içeriği sunmaya devam etme taahhüdümüzü bir kez daha gösteriyoruz” dedi.

Dinamik bir pazara hizmet veren Emirates, ticari ortaklarına, kendi NDC-özellikli doğrudan bağlantı platformu Emirates Gateway dahil olmak üzere, kanallar arasında çeşitli bağlantı seçenekleri ve farklılaştırılmış ürünler ve avantajlar sunmayı hedefliyor. 

Spread the love