Seyahat

Dubai alışveriş festivali kutlamalarla geliyor

Bu yıl 27. si gerçekleşecek olan tüm dünyanın heyecanla beklediği Dubai Alışveriş Festivali 15 Aralık 2021 – 29 Ocak 2022 tarihleri arasında alışveriş sevenlerle buluşuyor.

Bu yıl Dubai’nin kuruluşunun 50. yılına ve Dubai EXPO 2020’ye özel muhteşem kutlamalarla, dünya markalarında cazip indirim fırsatları ve farklı kültürlerin leziz damak tatlarıyla Dubai Alışveriş Festivali yolcularını bekliyor.

Devam eden ayrıcalıklı kampanyalarla birlikte A380 konforu ile yolcularınız yazın hiç bitmediği bir yerde tatile hazır mısınız?

Üstelik, Emirates ücretsiz Covid-19 Tıbbi Seyahat Sigortası kapsamında yolcularının 175.000 USD‘ye kadar tıbbi masraflarını ve 14 gün boyunca günde 115 USD’ye kadar karantina masraflarını karşılayarak güvenle seyahat etmelerini sağlıyor

Ücretsiz Covid-19 Tıbbi Seyahat Sigortası hakkında detaylı bilgi almak için lütfen buraya tıklayın.

Hükümetler tarafından ülkelerin giriş ve karantina koşulları sürekli güncellenmektedir.

En güncel bilgileri buradan tıklayarak her daim kontrol edebilirsiniz

DEVAM EDEN EMIRATES KAMPANYALAR

EXPO 2020 FUARINA GİRİŞ BİLETLERİ EMIRATES YOLCULARIN HEDIYE

31 Mart 2022 tarihine kadar yolcular Emirates ile gerçekleştirdikleri Dubai seyahatlerinde veya seyahatleri esnasında Dubai’de verecekleri molada kullanılmak üzere Dubai EXPO 2020 için 26 USD değerindeki bir günlük ücretsiz giriş bileti kazanıyorlar.

Dubai EXPO 2020 bir günlük ücretsiz giriş bileti için, uçuş biletinin düzenlenmiş olması gerekmektedir. Daha sonra aşağıdaki bağlantı üzerinden detaylı bilgi edinilebilinir.

https://www.emirates.com/tr/turkish/discover-dubai/expo-2020/expo-claim-ticket

Dubai EXPO 2020 ile ilgili tüm bilgilere aşağıda yer alan resmi internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

https://www.expo2020dubai.com/en/experiences

DUBAI’DEKİ İKONİK CAZİBE MERKEZLERİNDE MİSAFİRİMİZ OLMA FIRSATINI KAÇIRMAYIN

Yazın hiç bitmediği bir yerde, yolcularınız tatile hazır mı?

31 Mart 2022‘ye kadar Dubai’ye seyahat eden yolcular, At the Top
Burj Khalifa
the Dubai Fountain Boardwalk ve the Views Observatory

(manzara seyir terası) cazibe merkezlerinde, unutulmaz deneyimler yaşayabilirler.

• Bu özel kampanya, Avrupa, Birleşik Krallık, Türkiye ve Rusya’dan Dubai’ye sadece Emirates ile gerçekleştirilen gidiş – dönüş uçuşlar için geçerlidir.

• Satış dönemi 20 Aralık 2021 tarihine kadardır.

• Seyahat dönemi 31 Mart 2022* tarihine kadardır.

*31 Mart 2022 tarihinde seyahat tamamlanmış olmalıdır. Kampanyadan yararlanabilmek için , ektukey@emirates.com adresi e-posta ile  bilgi alabilirsiniz.

MY EMIRATES PASS İLE AYRICALIKLAR DÜNYASINDA AVANTAJLAR

500’ün üzerinde çeşitli restoranlar, mağazalar , spa merkezleri ve aktivitelerde özel ayrıcalık ve indirim sunan MY EMIRATES PASS fırsatları ile her yönüyle Dubai’yi keşedebilirsiniz

Emirates Uçağına ve Uçuş koduna ait Biniş Kartlarını göstererek My Emirates Pass ayrıcalıklarındanyararlanabilirsiniz

Kampanya hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

YOLCU SADAKAT PROGRAMI EMIRATES SKYWARDS ÜYELERİ DUBAI’DE GEÇİRDİKLERİ HER DAKİKA BAŞINA MİL KAZANIYORLAR

Kampanya hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

ÖĞRENCİ GRUPLARINA ÖZEL DUBAI FİYATLARI

31 Mart 2022 tarihine kadar gerçekleşecek Dubai seyahatleri için öğrenci gruplarına özel fiyatlar sunuluyor

Öğrenci yolcular, sadece 4 saatlik mesafedeki güneşli sahiller ve coşkulu eğlence ile kucaklaşırken, EXPO 2020‘de yeni ufuklar keşfedecekler.

                 SATIŞ VE SEYAHAT : 31 MART 2022 tarihine kadar

            REZERVASYON SINIFI : EKONOMİ ve BUSINESS CLASS

                      İNDİRİM ORANI : EKONOMİ %15, BUSINESS %20

                          YOLCU SAYISI: MIN 10, MAX 30

Kampanya ile ilgili talep ve detaylı bilgi için bilet@shallwego.com üzerinden irtibata geçebilirsiniz

Her mevsimde unutulmaz eğlenceli tatil olanakları sunan Dubai’de ve dünyanın en büyük etkinliği EXPO 2020’de yolcuların ailece neler yapabileceklerini sizler için aşağıda listelenmiştir

DUBAI EXPO 2020’Yİ ÇOCUKLARINIZ VE SİZ ÇOK SEVECEKSİNİZ

Al Wasl Plaza’da Bir Gösteri İzleyin

Göz kamaştırıcı açılış töreninden bu yana Expo 2020 Dubai’nin yıldızı olan Al Wasl Plaza, merkezi konumu nedeniyle Expo’nun atan kalbi olarak adlandırılıyor. 360 derecelik projeksiyon kubbesinin renk dalgalarıyla titreşimini izlemeye hayran kalacağınız bu muhteşem deneyim için Al Wasl Plaza’yı mutlaka gece ziyaret edin. Minikleri, gençleri, her yaş grubunu saatlerce büyüleyecek.

Şelalede Serinleyin

Kalabalıklar tarafından çok ilgi görüyoren bu çarpıcı şelalede çocuklar eğlenirken, yetişkinler ise büyük bir hayranlıkla izliyor.

Çocuklar Gezegeni Kurtarmaya Söz Veriyor

Çocuklar, Fırsat Köşkü’nde dev bir çiçeğin büyümesine yardım ederek su, enerji ve yiyecek tasarrufu hakkında bilgi edinebilirler. Ayrıca, gezegeni kurtarmaya ve sürdürülebilir kalkınma hedefleri çalışmalarına yardımcı olmak için ellerinden geleni yapma sözü verebilirler.

Expo Explorer

Bir tren ve bir golf arabası arasında bir geçiş olan Expo Explorer, Expo sahasını keşfetmenin en eğlenceli yoludur.

Oyun Alanları

Latifa’ Adventures ve Rashid’s World dahil olmak üzere keşfedilecek çok sayıda oyun alanı ve ayrıca Belçika Pavyonu’na yakın Around the World atlıkarıncası çocukları bekliyor.

Hammour House

Balıkçı Abdullah ve Denizci Abdullah’ın Bin Bir Gece Masalları hikayesinden ilham alan bir topluluk sanat projesi olan Hammour House, çocuklar için okyanusun mercan resiflerinin süregelen yok oluşunu  vurgulayan günlük atölyelere ev sahipliği yapıyor.

Desert Farm

Latifa’s Adventure oyun alanının yakınında bulunan Desert Farm, çocukların çölde doğal olarak yetişen bitki türleri hakkında bilgi edinebilecekleri ve Arap Denizi’ne özgü balıkları izleyebilecekleri özel bir öğrenme merkezidir.

Emirates Pavyonu

Emirates Pavyonu’nun ziyaretçileri, ultra dokunsal arayüz aracılığıyla kendi kişiselleştirilmiş, fütüristik uçaklarını tasarlayabilir, bir uçuş simülatorü aracılığıyla uçurabilir ve tasarımları hakkında anında geri bildirim alabilirler.

Suudi Arabistan Pavyonu

Expo’daki en büyük ülke pavyonlarından biri olan Suudi Arabistan pavyonu, siz yürürken sizinle birlikte hareket eden 8.000 ışıklı inanılmaz bir LED zemine sahiptir.

Filistin Pavyonu

Filistin Pavyonu duyular için tam bir şölen. VR kulaklıkları sizi Kudüs’ün Eski Kent bölgesine götürür ve dar geçitlerini keşfetmenize olanak tanır. Filistin’de yetişen meyve ve bitkilerin kokusu sizi büyüleyecek.

Lüksemburg Pavyonu

Eski sergileri andıran ve kendi Schueberfouer’inı (Lüksemburg şehir lunaparkına) selamlayan bu pavilyon, yüzlerce ağaç ve bitki arasında kıvrılıp dönen dev bir kaydırağa sahip.

Hollanda Pavyonu

Hollanda Pavyonu, ziyaretçilere dikey tarım ve suyun yoktan nasıl hasat edileceğini öğretiyor. Çölde yağmur yağdığını bile görebilirsiniz.

Hindistan Pavyonu

Hindistan Pavyonu, binanın ön cephesindeki ışık sinsice dolanan bir kaplanı ortaya çıkarıyor! Geceleri cesurca ziyaret edilmeli.

Amerika Birleşik Devletleri Pavyonu

Uzay meraklıları mutlaka Amerika Birleşik Devletleri pavyonunu ziyaret etmelidirler. Pavyonun tepesindeki uzay bölümü, Apollo görevlerinden biri sırasında toplanan 3,5 milyar yıldan daha eski bir Ay taşına dokunmanıza izin veriyor. Ziyaretçiler ayrıca Antarktika’da bulunan bir Mars göktaşı örneğini ve Mars Rover’ın bir modelini görebilirler.

İsveç Pavyonu

Bu ormana giderseniz büyük bir sürprizle karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz. İsveç Pavyonu sadece İskandinav ülkesinden getirilen ağaçlarla dolu değil, aynı zamanda merkezde bir Ikea kafesi de var.

Çin Pavyonu

Lezzetli yemekler sunan bir diğer pavyon da Çin pavyonu – ayrıca en üst katta bir panda robotu çocukları bekliyor.

Filipinler Pavyonu

Altı kat yüksekliğindeki Filipinler Pavyonu’nda, geceleri daha da iyi görünen bir sürü harika, İnstagram’da yer alabilecek sanat var. Pavilyon, oyun alanı ve eğlencelerin sıklıkla sahne aldığı Jubilee Park’ın yanında yer almaktadır.

Avustralya Pavyonu

Avustralya Pavyonu’ndaki inanılmaz derecede arkadaş canlısı koala maskotuna ve Avustralyalı’ların jaffle dedikleri harika kızarmış sandviçlerine bayılacaksınız.

Macaristan Pavyonu

Çocuklar buradaki top havuzuna dalmaktan çok keyif alacaklar.

Brezilya Pavyonu

Burayı kaçırmanız imkansız! Pavyonun merkezinde bulunan büyük su havuzunu yürüyerek geçmaye hazırlanın. Geceleri havuzu çevreleyen duvarlar aydınlanara, şelale görüntüleri dev ekranlara yansıtılır. Buraya hayran kalacaksınız.

İsviçre Pavyonu

Ziyaretçiler, İsviçre Alpleri üzerinde gündüzün geceye dönüşünü yansıtan ses ve ışık gösterisi eşliğinde bir sis denizinde yürüyüşe çıkabilirler. İlham verici bir deneyim.

Tonga Pavyonu

Tonga Pavyonu’nda, siz yaklaşırken çiçeklerin açıyor. Hareket sensörleriyle dolu büyülü orman ziyaret etmeye davet ediyor.

Monako Pavyonu

Ziyaretçiler, Antarktika’ya geçmeden önce kaleydoskop işlevi gören aynalarla kaplı bir koridorda karşılanıyor. Dev penguen heykelleri ve dolaşan robotik penguenler ülkenin iklim değişikliğiyle mücadeleye olan bağlılığını gösteriyor. Çocuklar bir oyuna katılabilir

ve bir bebek pengueni eve yönlendirmeye yardımcı olabilirler.

DUBAI’DE AİLECE EĞLENCELİ AKTİVİTELER

Dubai Parks And Resorts

Dubai Parks and Resorts, bölgedeki ilk entegre tesistir. Üç dünya standartlarında tema parkının ve bir su parkının yanı sıra Riverland Dubai, Grand Entrance plaza ve Polinezya temalı aile eğlence tesislerine ev sahipliği yapmaktadır. Eğlenceli ve benzersiz maceralarla dolu bir dünya oluşturmak için doğunun ve batının en iyilerinin bir araya geldiği bir yerdir. Dubai’nin Hollywood temalı parkı Motiongate, gerçeğinden farksız bir nehir dünyası sunan Riverland, dünyada Bollywood kültürüne ait ilk tema parkı Bollywood, artık bir efsane haline gelen Legoland gibi mega parklarıyla sınırsız eğlence sunuyor. Sadece çocukların değil yetişkinlerin de hiç bırakıp gitmek istemeyeceği bambaşka dünyaları yaşamaya hazır olun!

https://www.dubaiparksandresorts.com/en

IMG World of Adventure

Dünyanın en büyük kapalı alana yayılan temalı parkı IMG Worlds of Adventure Marvel, Cartoon Network, Lost Valley ve IMG bulvarı olmak üzere dört bölümden oluşuyor. Dubai’nin en yeni ve heyecan veren parkı, 1,5 milyon metrekare alana sahip. Heyecan verici alanlara ayrılan IMG neredeyse 28 futbol sahası büyüklüğündedir. 5 farklı macera bölümüne ayrılan parka giderken mutlaka konforunuzu düşünüp, spor ayakkabı giyin. Dinozorları dünyayı dolaşırken izleyin, dünyayı kurtarmak için Ironman’e dönüşün ya da aklınızı oynatacağınız yırtıcı kuş savaşını yaşayın. IMG Worlds of Adventure, hayal gücünüzün sınırlarını kırmak ve daha önce hiç eğlenmediğiniz kadar eğlenmek için mükemmel bir yerdir

https://www.dubaiparksandresorts.com/en

Madame Tussauds Dubai

Dünyanın her köşesinde galerileri olan ünlü müze, 14 Ekim tarihinde Dubai’de  

açıldı. Film, televizyon, moda, spor ve müzik dünyasından toplamda 60 dünya çapındaki süperstarı ağırlayan müzede futbolseverler Cristiano Ronaldo ile kendilerini aynı karede bulabilirler.

https://www.madametussauds.com/dubai

the Dubai Fountain Boardwalk

Dünyaca ünlü koreografili etkileyici gösteriler eşliğindeki fıskiye şölenini dokuz metreye kadar yakın mesafeden görmenin muazzam keyfini yaşayın.

https://www.burjkhalifa.ae/en/downtown-dubai/the-dubai-fountain/

the Views Observatory

Emaar Skyview Otel’in bu yeni cazibe merkezinde Dubai’ye yeni bir pencereden bakın.

Manzara tutkunları ve andrelanin arayanlar için müthiş bir deneyim olan the Views Observatory üç bölümden oluşuyor. 360 derece transparan bir camla manzara seyir terasından Dubai’yi tüm ihtişamı ile panoramik olarak seyredebilir, cam kaydırakdan kayarak kendinizi manzaraya bırakabilir ya da cesurca bu binanın dışında bir gezinti yapabilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin gökyüzünde olmanın hafifliğini hiçbir şeye değişemeyeceksiniz.

https://www.skyviewsdubai.com/

Museum Of Illusions Dubai

Nesiller boyu heyecan kaynağı olan illüzyonlarla sizlere interaktif ve eğlenceli bir yolculuk imkanı sunan Museum Of Illusions Dubai, ailenizle ve dostlarınızla yeni deneyimler yaşayabileceğiniz ve keyifli zaman geçirebileceğiniz mükemmel bir mekan olarak tasarlanmış. Yalnızca çocukların değil, aynı zamanda ebeveynlerin, çiftlerin ve hatta büyükanne ve büyükbabaların da bayılacağı bu harika müze sizleri de bekliyor.

Ain Dubai

Dubai’yi gökyüzünde, yerden 250 metre yükseklikte keşfedin. Dünyanın en büyük ve en uzun gözlem çarkı olan Ain Dubai, kapalı ve klimalı kabinleriyle Dubai’nin eşsiz manzaralarını keyif ve eğlence ile seyir imkanı sunuyor.

https://www.aindubai.com/en

Deep Dive Dubai

Dubai’de dünyanın en derin ve en büyük sualtı cazibesine dalış yapın ve 60 metrelik, sular altında kalmış inanılmaz bir şehri keşfedin.

Down Town Dubai’ye 15 dakika, Dubai Havalimanı’na ise 25 dakika uzaklıkta bulunan Deep Dive Dubai hem profesyonel hem de amatör dalgıçlar için uygundur. Arzu edildiği taktirde dalış kurslarından da faydanılabilinir.

Dubai Miracle Garden

Dubailand’teki Dubai Miracle Garden’a bir bilet ile çölün ortasında, çiçeklerden çarpıcı bir manzara keşfedin. 72.000 metrekarelik arazide 45 milyonu aşkın çiçeğin arasında yürürken; çiçeklerle çevrili evleri, eski otomobilleri, Emirates’in original çicekler ile donatılmış A380 uçağını ve daha fazlasını görün.

DMG

Dubai Butterfly Garden

Dubai Miracle Garden’ın hemen yanında bulunan Dubai Butterfly Garden, dünyanın en büyük kapalı kelebek bahçesi niteliğinde olup, 6.673 metrekare civarında on adet özel yapım kubbeden oluşmaktadır. Her kubbe ziyaretçilerin etrafında uçan farklı boyut ve renklerdeki 50’den fazla kelebek türüyle doludur. Kendinizi rüyada hissedeceksiniz.

Dubai Garden Glow

Işıkların objelere kattığı muhteşem havayla gezmeye doyamayacağınız Dubai Garden Glow içinde 4 farklı konsept park bulunuyor.

o  Dinozor Parkı

Günümüze ismi ve kemikleri dışında hiçbir şeyi kalmamış olan dinozorları, karşınızda canlı gibi görmek ister misiniz? Nesli tükenen bu yaratıklarla tarih öncesine bir yolculuk yapmak için parkı ziyaret edebilirsiniz.

o   Buz Parkı

Her noktası buzlardan yapılmış olan bu yer, oldukça dikkat çekiyor. Çölün ortasında kendinizi Kuzey Kutbu’nda hissetmek mi… Çılgınca bir deneyim!

o   Sanat Parkı

Burada sanat eserlerini farklı formlarda, hayal gücünün ötesinde çok farklı yansımalarla keşfedebilirsiniz. Özellikle bu kısımda çok fazla ışıklandırma kullanılması, Sanat Parkı’nı daha havalı bir hale getirmiş.

o   Sihirli Park

2019 yılında parka eklenen Sihirli Park, illüzyonlarla dolu alanlara sahip. Kamera oyunlarıyla, ters bir odada baş aşağı duruyormuş gibi çok eğlenceli fotoğraflar çektirebilirsiniz. Aslında bu parkın her kısmında muhteşem instagram kareleri çekebilirsiniz.

Dubai Safari Park

Dünyanın dört bir yanından 2.500’ün üzerinde hayvana ev sahipliği yapan Dubai Safari, dünyanın en iyi on hayvanat bahçesinden biri olmayı ve dünyanın dört bir yanını korumaya yönelik çalışmaları nedeniyle uluslararası toplumu tanıma konusunda lider bir turizm merkezi olmayı hedefliyor. Dubai Safari, Dubai Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve 119 hektarlık bir alana yayılan bir projedir; çeşitli hayvanlara uygun farklı bir ortam.

Arabian Village, Asya köyü, Afrika köyünü keşfedin, Açık Safari’nin heyecanını hissedin ya da Çocuk Çiftliğinde yeni arkadaşlar edinin. Vadi kenarında rahatlayarak, şelalenin yanında piknik yapın. Bir şov izleyin ya da tiyatrodaki aktivitelere katılın.

https://www.getyourguide.com/dubai-safari-park

The Green Planet

Tropikal ormanın harikalarını keşfedin. Yeşil Gezegen, gezegenimizin büyüleyici flora ve faunasını tropiklere doğru sürükleyici bir şekilde keşfetmeye davet eden bir biyo-kubbedir. Kapalı bir ekosistem olarak tasarlanan The Green Planet, 3.000’den fazla bitki ve hayvan türü ile dünyanın en büyük kapalı alan ve yaşam süren ağacının bulunduğu tropik ormanın büyüleyici dünyasını yeniden yaratıyor. Eğitim ve eğlence tesisi, doğanın hassas dengesi ve dünyanın en eski yaşayan ekosistemlerinden birinin kıymeti için farkındalık yaratmaya ve böylece tüm aileler için ideal bir eğitim yeri haline gelmeye kararlıdır.

https://www.thegreenplanetdubai.com/en

Love Lake Dubai

Birbirine bağlı kalp şeklinde iki büyük gölden oluşan Love Lake Dubai uzaydan bile görünüyor. Love Lake Dubai’de Barbekü keyfi yapabilir, eşssiz gün batımını izleyebilir ve bu muhteşem anları fotoğraflarınızla ölümsüzleştirebilirsiniz.

Al Qudra Yolunda bulunan Love Lake, Dubai’den 45 dakika uzaklıktadır.

BOUNCE Trampoline Park

Dubai’nin en büyük kapalı trambolin parkı Bounce, 100’ün üzerinde birbirine bağlı trambolin üzerine kurulmuş eğlence dolu bir masal dünyasını andırıyor. Bu park sadece çocuklara değil yetişkinlere de hitap ediyor. Burada geçireceğiniz zaman boyunca eğlenirken yorulduğunuzu pek anlamayabilirsiniz.

https://bounce.ae/about-us/

Oli Oli

2- 11 yaşına kadar olan çocuklar, pozitif oyunun gücünü açığa çıkarabilir ve hayal güçlerini Dubai’deki Oli Oli’de serbest bırakabilirler. Al Quoz’daki deneyimsel oyun müzesi, iki kata yayılan sekiz galeriye sahiptir. Çocuklar özel alanlarda öğrenirken eğlenebilirler: Hava, Su, Toshi’nin Net, Yaratıcılık Laboratuvarı, Gelecek Parkı, Kale Binası, Bebek Galerisi ve Arabalar&Rampalar.

Her galeri, etkileyici bir deneyim sunar ve önde gelen küresel eğitimciler, gelişim psikologları, sanatçılar ve imalatçıların fikirlerinden esinlenen sanatsal ve modern ekipmanlarla dikkatlice tasarlanmıştır. Toplamda, galeriler çocukların deneyimlemesi için 40’ın üzerinde etkileşimli oyunlar içerir.

Özel ücretler ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için

0212 430 11 11  numaralı telefonu arayabilir ya da bilet@shallwego.com adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Spread the love