Seyahat

Doğanın her rengine sahip muhteşem Borçka’yı keşfedin!

Başta yeşil olmak üzere doğanın her rengine doyacağınız bir destinasyon Artvin. Heybetli dağları , yemyeşil ormanları, birbirinden güzel yaylaları , krater gölleri ile adeta bir cennet doğa harikası.

Ulaşım olarak Trabzon Havalimanı’na inip kara yolu ile Artvin’ ulaşabilirsiniz veya Gürcistan Batum’ a uçup buradan THY ‘ye ait servislerle Hopa’ya geçebilirsiniz.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı Artvin merkeze yaklaşık 60 km uzaklıkta , büyüleyici bir atmosfere sahip bir yer. Zengin bitki örtüsü ile yaban hayata da ev sahipliği yapan göz alıcı ve huzur verici.Ayrıca kamp yapıp doya doya tadını çıkarabilirsiniz.

Çoruh Vadisi 150 Km uzunluğu ile Doğu Karadeniz Dağları ,Yalnızçam ve Allahuekber dağları arasında sıkışmış bu bölgede rafting, trekking ve dağcılık gibi yapabileceğiniz bir çok aktivite mevcut. Ayrıca güzergah boyunca bir çok tarihi yapıyı keşfedebilirsiniz.

Cehennem deresi kanyonu ABD’deki Grand Kanyon’dan sonra en büyük 2.kanyon. Ardanuç Suyu’nun oluşturduğu dar ve derin vadinin yamaç eğimi 90 dereceyi bulan ve dir bir duvarı andıran kanyon büyüleyici bir atmosfere sahip.

Arhavi ilçesindeki Çifteköprü 18.yüzyıl Osmanlı Döneminden kalma bir tarihe sahip

Spread the love