Havacılık

Amadeus, seyahati yeniden inşa etmek için dünyanın dört bir yanındaki havayollarıyla birlikte çalışıyor

 

Küresel pandemi, küresel havacılık endüstrisindeki inovasyonu engelledi mi? Önde gelen seyahat teknoloji şirketi Amadeus ile çalışan havayollarının artan sayısına bakarsak hayır.

Örneğin, Amadeus ve United Airlines, modern perakendeciliğe olan bağlılığı güçlendiren ve havayolu ile seyahat satıcıları arasındaki iletişimi geliştiren dağıtım anlaşmalarını yakın zamanda yeniledi. Anlaşmaya, bu yıl içinde Amadeus Seyahat Platformu aracılığıyla seyahat acenteleri ve şirketlere küresel olarak sunulacak United’ın NDC- özellikli içeriğinin eklenmesi de dahil.

Amadeus Havayolları Dağıtım Başkan Yardımcısı Javier Laforgue, “United, NDC özellikli teklifler ve geniş seyahat satıcı ağımız aracılığıyla bu yıl uygulamaya geçecek havayolu ortakları listesine katılırken bu, Amadeus için heyecan verici bir dönem. Sektör pandemiden toparlanma yolundayken, NDC’nin küresel olarak benimsenmesi yolunda gelişmiş seyahat perakendeciliği için parlak bir gelecek görüyoruz.”diye belirtti.

LOT Polonya Hava Yolları, dünyanın en geniş seyahat satıcıları ağına ulaşmak ve küresel ayak izini büyütmek için  Amadeus Seyahat Platformu aracılığıyla gerçek zamanlı olarak yeni ve özel içerik dağıtmaya başlayacak. Ayrıca bu içerik, Amadeus NDC’nin etkin olduğu çözümler aracılığıyla seyahat acentelerinin olağan rezervasyon ortamına tam olarak entegre edilecek. İçerik, NDC rezervasyonlarının iptali, void edilmesi, iade işlemi ve değiştirilmesi gibi seyahat acentelerinin ihtiyaç duyduğu kritik hizmet işlevleriyle birlikte gelecek. Bu, seyahat satıcılarının perakendecilik yeteneklerini geliştirecek ve yolcular için daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmalarına olanak tanıyacak ve böylece havayolu için daha fazla büyüme fırsatı yaratacaktır.

Amadeus Seyahat Başkanı Decius Valmorbida, “LOT ile uzun süredir devam eden ortaklığımızı genişletmekten ve seyahati eskisinden daha iyi bir şekilde yeniden inşa edecek en yeni ve en yenilikçi teknolojiyi sunmaktan heyecan duyuyoruz. BT ve seyahat dağıtım teknolojisinin yanı sıra NDC’nin entegrasyonu bir arada, LOT’un yenilik yapmasını ve küresel ayak izini artırmasını sağlayacaktır ve bu, aynı zamanda yolcularını yaptığı her şeyin merkezinde tutacak güçlü bir kombinasyondur. Ürünlerini hedeflemek ve uyarlamak için LOT ile çalışmayı ve teknoloji aracılığıyla harika yolculuklara güç katmayı heyecanla bekliyoruz. Seyahati yeniden inşa etmek için gereken budur” dedi.

Üçüncü örnek Afrika’dan geliyor. Amadeus Seyahat Platformu içinde NDC aracılığıyla içerik sağlamak, Kenya Hava Yolları’na küresel seyahat satıcıları topluluğu genelinde önemli bir erişim ve ayrıca dolaylı kanal aracılığıyla yapılan teklifleri daha iyi uyarlama yeteneği sağlayacak. Amadeus seyahat acenteleri, nelerin dahil olduğunu bir bakışta görebilecek ve müşterilerine en alakalı olanları sunmak için havayolu tekliflerini kolayca karşılaştırabilecekler. Bunun da ötesinde, Amadeus Altéa NDC, Kenya Hava Yolları’na tüm farklı satış kanallarında gelişmiş perakende satış yetenekleri sağlıyor.

Afrika’da NDC yoluyla içerik sunmaya başlayacak bölgenin önde gelen havayolu olarak, Kenya Hava Yolları perakende arzusunu artık bir gerçeklik haline geliyor. Amadeus ve Kenya Hava Yolları , NDC ile seyahat endüstrisi ve yolcular için yeni bir olasılıklar dünyasının kapılarını açarken aynı zamanda havayolu için değer yaratmanın yeni yollarını da açıyor. İnsanlar bir sonraki seyahatlerini planlamayı giderek daha fazla düşünürken, çok uzak olmayan bir gelecekte Kenya Hava Yolları müşterilerini gelişmiş bir alışveriş ve rezervasyon deneyiminin beklediğini bilmek heyecan verici.

Bunlar, gezginler arasında dijitalleşme ve kişiselleştirme talebi yoğunlaştıkça havayollarının yeni teknolojilere nasıl yatırım yaptığını vurgulayan son örneklerin kısa bir özetini oluşturmaktadır. Amadeus, gelişmiş perakendecilik ve daha özelleştirilmiş tekliflerle müşteri deneyimini yeniden şekillendirmek için birlikte çalışarak havayollarının yolcuların güvenini geri kazanmasına ve büyüme için bir platform oluşturmasına yardımcı oluyor.

Spread the love