Havacılık

Air New Zealand ve Singapore Airlines, Joint Venture iş birliğinin genişletilmesi için gerekli onaylari aldi

Air New Zealand ve Singapore Airlines (SIA), Yeni Zelanda Ulaştırma Bakan Yardımcısı Hon Matt Doocey’nin joint venture iş birliğinin Mart 2029’a kadar beş yıl daha onaylanması kararını memnuniyetle karşıladı.

Bu gelişme, Air New Zealand ve Singapore Airlines’ın önümüzdeki yıllarda müşterilerine daha fazla değer, daha fazla seçenek ve geniş bir küresel ağa erişim sunmaya devam etmesine olanak tanıyor.

Air New Zealand ve Singapore Airlines, 10 yıllık ortaklık boyunca Yeni Zelanda ile Singapur arasındaki koltuk kapasitesini yaklaşık %50 artırdı. Buna Auckland ile Singapur arasında günde 3 seferin ve Christchurch ile Singapur arasında günde 1 seferin eklenmesi de dahildir.

Air New Zealand Dönüşüm ve İttifaklar Başkanı Mike Williams, ortaklığın Yeni Zelanda’yı dünyaya bağlamada önemli bir rol oynadığını söyledi.

Bay Williams, “İttifak 2015 yılının başında kurulduğundan bu yana, iki bayrak taşıyıcısı birlikte Yeni Zelanda, Singapur ve ötesine 4,6 milyondan fazla yolcu taşıdı. Ortaklık, Yeni Zelandalıların Singapore Airlines’ın Singapur’a ek olarak Avrupa, Hindistan ve Güneydoğu Asya’daki destinasyonlara uzanan geniş ağı üzerinden dünyaya erişmesini sağlıyor. Singapore Airlines ile ortaklığımızın beş yıl daha uzatılmasıyla ticareti ve turizmi canlandırarak müşterilerimize daha fazla seçenek ve bağlantı sunmaya devam edebiliriz.” şeklinde konuştu.

Bu uzatmanın ardından ve düzenleyici kurumların onayına bağlı olarak ortak girişim paydaşları, 27 Ekim 2024’ten 29 Mart 2025 sezonunda Auckland ile Singapur arasında toplam günlük 4 sefer gerçekleştirecek. Bu gelişme, müşterilere yoğun tatil sezonunda daha da fazla bağlantı ve seçenek sunacak.
Singapore Airlines Pazarlama Planlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Vekili Dai Haoyu şunları söyledi: “Air New Zealand ve Singapore Airlines on yıla yakın süredir güçlü ortaklar. Ortaklığımızın genişletilmesi, müşterilerimize Singapur ile Yeni Zelanda arasında ve ayrıca Yeni Zelanda’da yurt içi destinasyonlarla dünya çapında daha fazla seçenek sunmaya devam etmemizi sağlıyor. Bunun bir örneği, Auckland ile Singapur arasındaki sezon boyunca günlük 4. seferlerdir. Bu gelişme hem iş hem de eğlence amaçlı seyahatlere yönelik artan talebi destekleyecektir.”

Auckland ile Singapur arasındaki sezonluk günlük 4. seferle birlikte, taşıyıcılar yoğun aylarda Yeni Zelanda ile Singapur arasında haftada 38 gidiş-dönüş seferi ortaklaşa yürütecek. Bu girişim her yıl 893.000’den fazla koltuğun sunulduğu anlamına geliyor.

Spread the love