Havacılık

Air Astana’ya APEX ödülü

Air Astana, Orta ve Güney Asya’da En İyi Eğlence Sistemi dalında APEX Ödülü’nü kazandı. Havayolu bu ödülü üst üste iki yıl almış oldu.

Air Astana, 27 Nisan’da İstanbul’da düzenlenen törende “Orta ve Güney Asya’nın En İyi Eğlence Sistemi” kategorisinde APEX Ödülü’nün sahibi oldu. Havayolu aynı ödülü 2022 yılında da kazanmıştı.

APEX ödülü, Air Astana’nın 20 yıldır sürekli kendini geliştiren uçak içi hizmetinin yolcular tarafından takdirini temsil etmektedir. Air Astana yolcuları, en yeni film ve belgeselleri farklı dillerde izleyebilirken, uçuş sırasında sunulan medya kütüphanesinde Kazak filmleri ve çocuklar için mükemmel bir eğlence seçeneği bulunmaktadır. Air Astana, 2022 sonbaharında, hem işitme hem de görme engelli yolculara yönelik içeriğe sahip özel bir “Erişilebilirlik” bölümünü de tanıtmıştı. Bu yılın başından itibaren ise popüler podcast’ler uçakta sunulmaktadır.

Air Astana Uçak İçi Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yelena Obukhova, “Air Astana, yüksek düzeyde uçak içi hizmet sağlama konusunda dünyanın önde gelen havayolları arasında yer almaktan her zaman gurur duymuştur. Yolcu gü venliğinden sorumlu olmanın yanı sıra, her seyahatin rahatlatıcı ve eğlenceli geçmesini sağlamak, farklı zevklere uygun en yeni filmlerden, TV dizilerinden, belgesellerden, podcast’lerden ve müziklerden oluşan mükemmel bir seçenek sunmak istiyoruz ” dedi ve “Günümüz trendlerini sürekli analiz ediyor ve yolcuların uçak içi eğlence tercihlerini dikkatle takip ediyoruz. Çabalarımızın bu APEX Ödülü ile bir kez daha takdir edilmesinden de ayrıca gurur duyuyoruz.” diye ekledi. APEX (Airline Passenger Experience Association), yolcu anketlerine dayalı olarak uluslararası havayolu sektörüne ödüller veren, kar amacı gütmeyen bir uluslararası bir kuruluştur. Yolcuların görüşleri, önde gelen bir seyahat uygulaması olan TripIt ile işbirliği içinde toplanmaktadır. Derecelendirmeler koltuk konforu, uçak içi hizmet, yiyecek-içecek, eğlence sistemi ve Wi-Fi hizmeti olmak üzere beş kategoride verilmektedir.

Air Astana Uçak İçi Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yelena Obukhova.”Yolcuların değer verdiği yüksek kaliteli uçak içi hizmeti sunan dünyanın önde gelen havayolları arasında olmaktan gurur duyuyoruz. Sadece uçuş güvenliğinden değil, aynı zamanda yolcuların mükemmel ruh halinden de sorumlu olarak, yolculuğu film, TV dizisi izlemek, podcast dinlemek, müzik dinlemek gibi keyifli ve kullanışlı eğlencelerle doldurmaya çalışıyoruz. Havayolu, pazar trendlerini sürekli olarak analiz eder ve yolcularımızın dinlemeyi ve izlemeyi tercih ettiklerini dikkatle izler. Bir başka APEX ödülü de bu çabaların sonucudur,” dedi

Spread the love