Havacılık

Air Astana Yaz Dönemi Uçuş Programını Açıkladı

Air Astana 26 Mart – 29 Ekim 2023 tarihlerinde arasında gerçekleştireceği ilkbahar-yaz dönemi uçuş programında uluslararası uçuş sayısını istikrarlı bir şekilde artıracağı bilgisi paylaştı.

Almatı’dan Antalya’ya olan seferler haftada on uçuşa, Astana’dan Antalya’ya olan seferler ise haftada yedi sefere çıkarılacaktır. Almatı’dan Tiflis’e (Gürcistan) olan seferler haftada yedi uçuş artarken, Astana’dan Tiflis’e olan seferler üç uçuş artırılacaktır. Almatı’dan Taşkent’e (Özbekistan) olan seferler haftada on dört uçuşa, Astana-Taşkent seferleri ise haftada beş uçuşa çıkarılacaktır. Almatı’dan Londra’ya olan seferler haftada beş kez, Almatı’dan Bişkek’e (Kırgızistan) olan seferler ise haftada dokuz kez gerçekleştirilecektir. Ayrıca, Air Astana haftada bir kez Chengdu’ya (Çin) uçuş sunarken, Almatı’dan Pekin’e günlük seferler ve Astana’dan haftada iki kez Pekin’e uçuş sağlayacaktır. Almatı’dan İstanbul’a olan seferler haftada on bir kez, Astana’dan İstanbul’a haftada yedi ve Atyrau’dan İstanbul’a ise üç kez gerçekleştirilecektir. Almatı’dan Bakü (Azerbaycan) ve Duşanbe’ye (Tacikistan) olan seferler haftada dört uçuşa kadar artırılacaktır.

İlkbahar-yaz dönemi uçuş programında ayrıca, Almatı’dan Bodrum ve Heraklion’a (Yunanistan) olan sezonluk hizmetlerin yanı sıra, Almatı ve Astana’dan Podgorica’ya (Karadağ) üç kez, Almatı’dan Batum’a (Gürcistan) ise haftada beş kez sefer düzenleneceği bilgisi verilmiştir. Air Astana, Almatı’dan Bangkok’a üç kez, Phuket’e dört kez uçuş gerçekleştirecek ve Tayland’a doğrudan günlük uçuşlarla devam edecektir Ayrıntılı uçuş programı bilgileri ve bilet satın alma işlemleri, Air Astana web sitesi, bilet satış ofisleri, çağrı merkezi ve IATA seyahat acenteleri aracılığıyla gerçekleştirilebilir

Spread the love