Havacılık

Air Astana Suudi Arabistan’a sefer başlattı


Air Astana bugün Almatı’dan Cidde’ye ilk düzenli uçuşunu gerçekleştirdi. Doluluk oranı %92 olarak açıklandı. Ekim ayında uçuşlar Çarşamba ve Pazar günleri, Kasım ayından itibaren ise Çarşamba ve Cumartesi günleri gerçekleştirilecek. Aralık ayının başından itibaren Pazartesi günleri tarifeye üçüncü bir frekans olarak eklenecek.
Uçuşlar, iki sınıf düzenine ve 166 koltuk kapasitesine sahip konforlu Airbus A321LR uçaklarıyla gerçekleştiriliyor. Cidde’ye varış süresi 6 saat 50 dakika, Almatı’ya dönüş süresi ise 5 saat 45 dakikadır.
Kızıldeniz kıyısında bulunan liman kenti Cidde, kutsal şehir Mekke’ye açılan kapı olarak bilinir. Cidde’den Mekke’ye doğrudan havaalanından hızlı trenle 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Hac ziyaretinin yanı sıra Cidde, müzeler, camiler ve pazarların bulunduğu tarihi Al-Balad sokaklarının yanı sıra dünyanın en yüksek çeşmesi, Faqih Akvaryumu, set ve şehrin incileri olan plajlar ve Kızıldeniz’in sıcak suları gibi modern yerleriyle de turistlerin ilgisini çekmektedir.
Kazakistan vatandaşları Suudi Arabistan’ı ziyaret etmek için visitaudi.com resmi web sitesi üzerinden e-vize başvurusunda bulunabilirler

Spread the love