Havacılık

Air Astana popüler destinasyonlardaki uçuşlarına yeniden başlıyor

Air Astana, Haziran ayının başında Yunanistan (Heraklion – Girit), Türkiye (Bodrum), Karadağ (Podgoritsa) ve Gürcistan’daki (Batum) popüler destinasyonlara yaz sezonu uçuşlarına yeniden başlayacak. Heraklion ve Podgoritsa uçuşları Airbus A321LR ile; Batum’a olan uçuşlar ise Airbus A320 ile gerçekleştirilecek.

1 Haziran’dan itibaren Almatı’dan Kandiye’ye (Heraklion) uçuşlar, 6 saat 50 dakika gidiş ve 5 saat 50 dakika dönüş süresi olmak üzere haftada dört kez gerçekleştirilecek. Gidiş-dönüş uçak biletleri Ekonomi sınıfında 677 USD’den ve Business sınıfında 1,603 USD’den başlamaktadır.

2 Haziran’da başlayacak olan Almatı-Bodrum uçuşları, 6 saat gidiş ve 5 saat 30 dakika dönüş süresi olmak üzere haftada üç kez gerçekleştirilecek. Gidiş-dönüş uçak biletleri Ekonomi sınıfında 531 USD’den ve Business sınıfında 1,438 USD’den başlamaktadır.

3 Haziran’dan itibaren Almatı’dan Podgoritsa’ya haftada üç kez gerçekleştirilecek uçuşlar, 7 Haziran’da Astana’dan Podgoritsa’ya aynı haftalık sıklıkta yeniden başlayacak. Almatı’dan gidiş uçuş süresi 6 saat 55 dakika ve dönüşte 5 saat 55 dakika iken, Astana’dan uçuş süresi gidişte 6 saat 25 dakika ve dönüşte 5 saat 35 dakikadır. Almatı ve Astana’dan gidiş-dönüş uçak biletleri ekonomi sınıfında 616 USD’den ve business sınıfında 1,807 USD’den başlamaktadır.

6 Haziran’da başlayacak Almatı’dan Batum’a uçuşlar, 4 saat 50 dakika gidiş ve 3 saat 50 dakika dönüş süresi olmak üzere haftada beş kez gerçekleştirilecektir. Gidiş-dönüş uçak biletleri Ekonomi sınıfında 326 USD’den ve Business sınıfında 696 USD’den başlamaktadır.

Haziran başı yoğun yaz sezonunun başlamasıyla birlikte Air Astana, yolcuların kalkıştan en az iki saat önce havalimanında olmalarını tavsiye etmektedir. Havayolu ayrıca, havalimanında uzun kuyruklar oluşmasını önlemek için online check-in ve self-servis kontuar hizmetlerinin kullanımını teşvik etmektedir. Online check-in, uçuştan 36 saat önce açılır ve planlanan uçuştan 1 saat önce sona erer.

Spread the love