Havacılık

Air Astana APEX ödülüne layık görüldü

Havayolu Yolcu Deneyimi Derneği (APEX), 20 Eylül 2023 tarihinde Los Angeles’ta düzenlenen törenle Air Astana’yı büyük havayolu kategorisinde beş yıldızla ödüllendirdi. Havayolu şirketi bu ödülle birlikte dokuzuncu kez APEX ödülüne layık görülmüş oldu.
APEX ödülü, dünyanın en yüksek puanlı seyahat uygulaması olan TripIt ile ortaklaşa gerçekleştirilen bağımsız yolcu değerlendirmelerine dayanmaktadır. 2024 Ödülü için yolcular 600’den fazla havayolundaki yaklaşık bir milyon uçuşu beş kategoriyi kapsayan beş yıldızlı bir ölçekte değerlendirdi: koltuk konforu, uçak içi hizmet, yiyecek ve içecekler, eğlence sistemi ve Wi-Fi hizmeti.
Air Astana Uçak İçi Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yelena Obukhova, “APEX Ödülü, Air Astana’nın uçak içi hizmetlerinin üstün kalitesinin bir ölçüsü ve müşteri deneyiminin sürekli iyileştirildiğinin bir göstergesidir” dedi. “Profesyonellikleri ve yüksek hizmet standartlarına bağlılıkları için çalışma arkadaşlarımıza ve olumlu geri bildirimleri için yolcularımıza minnettarız.”
APEX/IFSA CEO’su Joe Leader ödül töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi “APEX sadece havayolu sektörünün en iyilerinin durmak bilmeyen azim ve özverilerini kutlamakla kalmadı, aynı zamanda hava ulaşımının ve yolculuğun geleceğini tartışmasız bir şekilde yeniden tanımlayan cesur vizyonerleri de selamladı. Bunlar sadece havayolları ve önde gelen tedarikçiler değil, benzeri görülmemiş zorluklar karşısında sadece uyum sağlamakla kalmayan, aynı zamanda uçma şeklimizde devrim yaratan devler ve öncülerdir. Muazzam yatırımları oyunun kurallarını değiştiren teknolojilere ve çığır açan sürdürülebilir uygulamalara yönlendirdiler. Bir milyondan fazla yolcunun oylarıyla alkışlarla desteklenen bu havacılık liderlerini sadece takdir etmiyoruz. APEX ve IFSA olarak hepimiz onların yılmaz ruhunu selamlıyoruz.”

APEX Hakkında
Havayolu Yolcu Deneyimi Derneği (APEX), kâr amacı gütmeyen küresel bir kuruluştur ve dünyanın en büyük uluslararası havayolu derneklerinden biridir. APEX, son 42 yıldır neredeyse her büyük havayolu ve değerli tedarikçinin desteğiyle sektörümüze ivme kazandırmaktadır. Uluslararası Uçuş Hizmetleri Birliği (IFSA) ve Geleceğin Seyahat Deneyimi (FTE) ile birlikte APEX, uçtan uca seyahat deneyiminin tüm yelpazesine hizmet etmektedir. APEX ödülleri, profesyonel bir dış denetim şirketi tarafından bağımsız olarak belgelenmektedir.

Spread the love