Seyahat

3 Nisan’da Singapur Ücretsiz Şehir Turu Yeniden Başlıyor

Singapur Changi Havalimanı’ndan seyahat eden transit ve transfer yolcular, bu kez yenilenen güzergahlar ve yeni bir Changi Semti Turu ile yeniden Ücretsiz Singapur Turu’nu deneyimleyebilirler.

SİNGAPUR, 3 Nisan 2023 – Changi Airport Group (CAG), Singapur Hava Yolları (SIA) ve Singapur Turizm Ofisi (STB), Covid-19 nedeniyle iki yıl ara verilen Ücretsiz Singapur Turu’nu bugün yeniden başlatıyor. Covid-19 öncesinde var olan mevcut turlardan üçü; Şehir Manzaraları Turu, Kültürel Miras Turu ve Jewel Turu, yeni ilgi çekici noktaları içerecek şekilde yenilendi. Yepyeni bir Changi Bölgesi Turu, gezginleri Singapur Changi Havalimanı’nı çevreleyen doğu bölgesinin ilginç manzaraları ve sesleriyle tanıştıracak. Her tur 2,5 saat sürüyor ve her gün kademeli olarak günde dokuz tur gerçekleştirilecek.

Pandemi öncesi Changi Havalimanı’ndaki yolcu trafiğinin yaklaşık %30’unu oluşturan transit ve transfer yolcuları ile tur, havalimanının bir transfer merkezi olarak çekiciliğini artırmak ve transit ve transfer yolcularına bir tatil yeri olarak Singapur’u tanıtmak için ilk olarak 1987’de gerçekleştirildi. 2019’da 80.000’den fazla yolcu Ücretsiz Singapur Turu’na çıktı. En çok ilgi gösteren pazarlar Hindistan, Avustralya ve Endonezya idi ve Hintli ve Avustralyalı gezginler toplam katılımcıların üçte birinden fazlasını oluşturuyordu.

Doğu Singapur’u sergileyecek Yeni Changi Bölgesi Turu

Changi Bölgesi Turu, katılımcıları Singapur’un doğu kısmına, Tampines’in en önemli yeri gibi yerel topluluk alanlarını ziyaret etmeye ve Changi Köyü ile Changi Sahili’nin rustik cazibesine hayran bırakacak yeni bir seyahat programıdır. Yerel halkın nasıl yaşadığına dair bir fikir verirken Singapur şehir merkezinin olağan koşuşturmacasından uzakta, adanın bu bölümünde Singapur’un tarihinin öyküsünü anlatıyor.

Gezginlere yeni deneyimler sunmak için hazırlanan seyahat programları

Jewel Turu’nda, Shiseido Orman Vadisi ve HSBC Rain Vortex gibi popüler cazibe merkezlerini ziyaret etmenin yanı sıra, katılımcılar artık Bee Cheng Hiang ve Tong Garden gibi yerel markalar aracılığıyla Singapur’un yemek mirası hakkında daha fazlasını keşfedebilir ve yerel atıştırmalıkların tadına bakabilirler. Turun bir başka yeni bölümü de, katılımcıların havaalanı temalı oyunlarından ve etkileşimli sergilerinden bazılarını deneyimlemeleri için dijital bir çekim merkezi olan Changi Experience Studio’da ücretsiz rehberli gezintiye katılmak olacak.

Şehir Tur’unun yeni önemli durakları arasında, gezginlerin Singapur Ulusal Galerisi, Anderson Köprüsü ve The Padang gibi çeşitli ulusal anıtları ziyaret ederek Singapur’un kentsel gelişimine giriş yapacakları Civic Bölgesi yer alıyor. Otobüs güzergahı, Gardens by the Bay’e giden yeni Marina Bay Finans Bölgesi’nden de geçecek. Haziran ayından itibaren mevcut olan Miras Turu, katılımcıların Singapur’un benzersiz ve çeşitli çok kültürlü mirası hakkında daha derinlemesine bir anlayış kazanmaları için Chinatown’daki Buddha Tooth Relic Temple, Arab Street ve Haji Lane gibi ilgi çekici yerleri içerecek.

Yenilenen güzergahlar, katılımcılara Singapur’un sürdürülebilirlik çabalarına genel bir bakış sağlamak için bazı konumları da kapsıyor. Bunlar arasında Our Tampines Hub’ın çatı katındaki Eco Community Garden, Gardens by the Bay’de uygulanan çevresel sürdürülebilirlik girişimleri ve Jewel bulunmaktadır.

Monster Day Tours; CAG, SIA ve STB tarafından Ücretsiz Singapur Turlarını yürütmek üzere görevlendirilmiştir.  

CAG Hava Merkezi & Kargo Geliştirme Başkan Yardımcısı Bay Lim Ching Kiat, “Ücretsiz Singapur Turu, Covid-19 pandemisinden önce transit ve aktarma yapmayı tercih eden yolcularımız arasında çok popülerdi ve seyahatlerin yeniden başlamasıyla bu hizmetimizi geri getirmekten mutluluk duyuyoruz. Ücretsiz Singapur Turu, Changi Havalimanı’nda transit veya aktarma yapmayı seçen gezginlere, Singapur’un Jewel Changi Havalimanı, zengin bir kültürel ve tarihi mirasa sahip komşu Changi Bölgesi’nde bulunan benzersiz cazibe merkezleri ve sunumlara bir göz atmak için tasarlanmıştır. Ortaklarımız SIA ve STB ile birlikte, yeni turlarımız birinci sınıf cazibe merkezlerimiz ve tesislerimizle Singapur’un bir parça tadına bakmak için Changi Havalimanı’ndan uçan daha fazla yolcuyu ağırlamayı umuyoruz.”

Singapur Havayolları Ticari Başkan Yardımcısı Bay Lee Lik Hsin, “Müşterilerimiz için benzersiz bir toplu taşıma deneyimi sunan gelişmiş Ücretsiz Singapur Turu’nun yeniden lansmanını memnuniyetle karşılıyoruz. Singapur’a ve Singapur üzerinden seyahatin sürdürülebilir büyümesini desteklemek için CAG ve STB ile yakın çalışmaya devam etmekten memnuniyet duyuyoruz.”

Singapur Turizm Ofisi Pazarlama İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Bay Chang Chee Pey, “CAG ve SIA ile uzun süredir devam eden ortaklığımız aracılığıyla Ücretsiz Singapur Turu’nu yeniden başlatmaktan mutluluk duyuyoruz. Sağlıklı yaşam ve çevre bilincine sahip seyahat talebini karşılamak ve daha derin deneyimler arayan gezginlere hitap etmek için turizm tekliflerimizi yenilememiz kaçınılmazdır. Turun transit ve transfer yolcularına gelecekte Singapur’a daha uzun bir seyahat planlamaları ve hareketli şehrimizi daha fazla keşfetmeleri için ilham vermesini umuyoruz.”

Yeni portalda seyahat öncesinde bir tur rezervasyonu yapın

Erken rezervasyon artık Changi Havalimanı’nın web sitesinde mevcut. Ücretsiz Singapur Turu’na katılmak isteyen transit ve transfer yolcularımızın en az 5,5 saat, en fazla 24 saat konaklama süresi olması gerekmektedir. Katılımcıların turlara katılabilmeleri için geçerli bir Singapur giriş vizesine sahip olmaları gerekmektedir.

Daha fazla bilgi ve Ücretsiz Singapur Turu sayfası için

Ayrıntılı tur programları için – City Sights Tour, Jewel Tour, Changi Precinct Tour, Heritage Tour.

***

 
Spread the love